Jump to content

Bblc , Ultegra Ili Tournament Entoh ?


Recommended Posts

Поздрав ,као што предпостављате ради се о избору машине. Требало би да их упарим са Shimano Tribal Velocity 13ft 3.5lbs штаповима , купио бих половне машине. За коју од ове три машине би се одлучили и зашто ? Или ми можда препоручујете неку другу машину ?
Link to comment
Share on other sites

Imao sam bblc (staru), imao entoh 4500, imam ultegru xsa ci4 10 000 i ne bi ih dao ni za 3bblc+3entoha! Naravno stvar ukusa! Bblc mi je ogromna i teska,entog lepsi, ali spor do zla boga+ melje kao mlin za kafu! Burazer ima XTD i iako ih mnogi nesto pljuju, on je imao BBLC, a sad je zadovoljniji!
Link to comment
Share on other sites

Од Ултегри сам планирао XTD или XSD 14000 ако нађем половне , што не значи да не бих узео и неку другу Ултегру ако нађем у очуваном и добром стању. Пецам на дивљим водама где ми је често потребна брза машина.

Некако ми ББЛЦ делује најпоузданије да узмем као половну машину , стару серију. Али опет са друге стране , то је и најстарија машина од ове три па је могуће да је и више експлоатисана. Тежина ми не представља проблем , јер се дешава да не дирам штап по 24h са род пода.

Link to comment
Share on other sites

Ja imam XTD 14000. Uzeo sam po preporuci nekolilo kolega koji ih imaju..Za sada jedina zamerka je plastični deo ispod špunle koji sprečava da najlon ode ispod. Isti deo mi je pukao na jednoj mašinici posle mesec dana. Obzirom da sam ih uzeo nove deo je zamenjen, tako da je sad sve ok. Mašinice lepo slažu najlon...sve u svemu zadovoljan sam. Sa ostalim nisam pecao tako da ne mogu ništa da kažem, ali sa mislim da sa XTD nećeš pogrešiti...
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Која је теби највише одговарала?

 

Kad sve saberes i oduzmes, ja bih mozda dao prednost Ultegri. Svaka Ultegra je dosta dobra masinica, mozda su one starije serije za nijansu kvalitetnije i dugotrajnije, ali nista to ne mora da znaci.. zavisi i kako ces se odnositi prema njoj! Mislim da ce te najnoviji model XTD lepo sluziti, a pogledaj da li ima negde malo starija Ultegra XTC-XSC. Sto je vec neko od kolega rekao BBLC je dosta stara masinica i pitanje u kakvom bi je stanju nasao sad! Entoh se malo ruzno cuje i za nijansu sporija, ali resava posao. Sve je na tebi. Koje god da uzmes nek te sluze ????

Link to comment
Share on other sites

Daiwa је испала из игре ???? . Сад је само велика дилема између бблц и ултегре , и ако се одлучим за ултегру за коју се одлучити. Мало ме од ултегре одбија тај проблем са кочницом што има , што морају да се додају подлошке али сам прочитао све теме о њима и видим да је то решиво.
Link to comment
Share on other sites

To sa kocnicom, proklizavanjem, je obicno mlacenje prazne slame! Ako ga i ima, verujem da je to smesno i bez ikakvog znacaja! Burazer je pola prosle i celu ovu sezonu otpecao sa XTD 14 000, pecao na Miki, Zabaru, Peskari, Tresetistu, Becmenu, Savi...imao ribe i od 15-20kg i nijednom mu nije proklizala ili sta vec pricaju, a nije menjao podloske! Covek je pre njih imao stare BBLC i sad je prezadovoljan! Ne kudim BBLC, daleko od toga i ja sam ih imao i to je vecna masina, ali za priblizno iste pare, izmedju necega starog 10 i vise godina, na cemu se izredjalo XY ribolovaca, sa tezinom od 790gr+ najlon i neceg novog, modernijeg, meni lepseg, sa tezinom od 540gr+ najlon, rez.spulnom, slow oscilacijom, ja se ne bi vratio na BBLC! Nije bas ni za tanke stapove koji se danas prave! Ja sam ih stavljao na shimano beastmastere 13f i century FG od 13f!

Kad se FG upari sa laksom masinom, drugi stap...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Naravno, 100 ljudi-100cudi, samo moje misljenje i iskustvo!! Golf 2 vecan, sipas loz ulje, poravi svaki dundjer, jeftin, nadjes u "extra" stanju 90.godiste za 800 evra, sredis malo i vozis, ali ludaci izmislili i golf 6, pa i 7! Skup ko djavo, elektronika, klime, navigacije, kontrole proklizavanja, pokvari se, sednes i places, ne moze bez dijagnostike...pa ti vidi sta bi uzeo...
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Не журим ,покушаћу да сагледам све и да се одлучим. Свестан сам да су обе машине добре и да ни са једном нећу погрешити , а свестан сам да и ја сам морам да преломим и одлучим коју. Не планирам да их мењам дужи временски период (док трају) , па се надам да ћу направити прави избор.
Link to comment
Share on other sites

Druze sto bih uzimao polovne masinice, pogledaj na netu ima ultrega xtd spod za 120 e nova, iskreno neznam kako bih se pokazala ali ja za sebe je gledam izgleda ekstra, a nova, najboljemresenje. Jedino sto joj je kapacitet sppulne manji od 14000, sve ostaoli isto iki soicno. I da nema rezervnu spulnu. Bistro!
Link to comment
Share on other sites

Видео сам да су те Ultegre XTD Spod јефтиније , али не знам у чему је разлика у односу на класичне. Да ли је само у капацитету најлона или шта , немам појма. Да су исте сигурно људи не би давали више новца за "ловне" .
Link to comment
Share on other sites

Velika je razlika izmedju BR i obicne masine.....prvo treba da razgranicis na koju si navikao da pecas, i da li ti je potreban BR...kakav kapacitet spulne ti je potreban i onda da obratis paznju na odnos tezine masine i stapa.....koji cenu mozes da prihvatis pa tek onda pravi izbor izmedju ovoga i onoga....

 

Znam ljude koji pecaju na BBLC masine a nikada nisu zabacili ili razvukli na dalje od 70m obicno pecaju komercijale i bait im ne znaci nista.....a da ne pricam o 400-500m najlona....masine treba da prilagodis najvecem broju voda koje posecujes, stapovima koje imas i pa tek onda da razmisljas o cenama...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zanimljiv ovaj predlog za shimano ultegra xtd spod...masinica radi bruka..kome ne trebaju 2 spulne ne bi bio los izbor...a kontam da mozda pasuje od ultegre xtd...kao sto sam dosta puta video da ljudi pecaju na emblem spod...
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Све сам ја то сагледао ,пецао на машине и са бајтом и без бајта , и ако нема машина бајт може се и без њега лако. Углавном сам свео избор на Ultegru 14000 или BBLC , XT-A или стари то још нисам детаљно разматрао. Што се тиче односа са штапом више би ми одговарала Ultegra јер Трибал као што већ неко рече има танак бланк, међутим bblc ми делује поузданије и сигурније. Приоритет су ми дивље воде и велики шарани , комерцијале ме слабо интересују.
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...