Jump to content

Zasladjivaci


Recommended Posts

Taumatin ili talin je protein izolovan iz opne ploda biljke Thaumatococcus danielli Benth, koja raste u tropskom pojasu Afrike. Treonin, arginin I fenilalanin su aminokiseline prisutne u talinu u najvecem procentu. Relativna slast talina je 1800-3000 puta veca u odnosu na slast saharoze, sporo se razvija I dugo zadrzava bez ikakvog naknadnog neprijatnog ukusa. Dobro se rastvara u alkoholu, vodi, propilenglikolu. Postojan je na visokoj temperaturi ali samo u kiseloj sredini.
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
Jel moze da se koristi fruktoza ( vocni secer ) kao zasladjivac?

Na pakovanju sam video da pise da je 1,75 puta sladja od saharoze,koliko bi je trebalo dozirati na kg mixa?

 

Zavisi u kojem obliku. Ako misliš one u trgovinama kao fruktoza šečer u kristalu njega treba dosta. No ima fkuktoza con. od moora pakovanje 250 grama oko 14 eura što je dovoljno za cca 100 kg mixa. Znažan jaki okus voća, idealan također i za partikl posebno.

Primjer s tigrovim oraščićem

Kilu tigera prekriti vodom, tri prsta iznad. dodati cca 5 gr max. fruktoze con. Tiger popije dio tekučine samim time i sladilo te postaje još atraktivniji u okusnom smislu i aromom. U preostaloj tekućini se uobičajeno skuha.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
U svakom slucaju pre bih ti preporucio Dekstrozu (glukoza) jer predstavlja izvrstan izvor energije. Svi ugljeni hidrati moraju prvo da se pretvore u oblik glukoze da bi mogli biti iskorisceni u energiju, dok se glukoza ne vari nego ide direktno u krvotok sto povecava iskoristenost mamca. Takodje mozes koristiti i MALTEKS (ekstrat jecmenog salda) koji je bogat maltozom, glukozom, belancevinama, mineralima(Na, K, P, Ca, Mg, Fe), vitaminima ( kompleks B vitamina, E, provitaminom A) a pri tom nije vestacki zasladjivac a i prstupacna mu je cena ( A da ne govorim o glikemjskom indeksu i naglim skovima insulina kod korscenja prostih secera).Izgledom podseca na med samo malo tamnije boje i karakterisicnog miris i ukusa. Moze se koristiti i u umakaljkama i dipovima.
Link to comment
Share on other sites

U svakom slucaju pre bih ti preporucio Dekstrozu (glukoza) jer predstavlja izvrstan izvor energije. Svi ugljeni hidrati moraju prvo da se pretvore u oblik glukoze da bi mogli biti iskorisceni u energiju, dok se glukoza ne vari nego ide direktno u krvotok sto povecava iskoristenost mamca. Takodje mozes koristiti i MLATEKS (ekstrat jecmenog salda) koji je bogat maltozom, glukozom, belancevinama, mineralima(Na, K, P, Ca, Mg, Fe), vitaminima ( kompleks B vitamina, E, provitaminom A) a pri tom nije vestacki zasladjivac a i prstupacna mu je cena ( A da ne govorim o glikemjskom indeksu i naglim skovima insulina kod korscenja prostih secera).Izgledom podseca na med samo malo tamnije boje i karakterisicnog miris i ukusa. Moze se koristiti i u umakaljkam i dipovima.

Malteks sam koristio za dip i kao osnova za razne kombinacije dipova ... odlicna osnova !

Link to comment
Share on other sites

Jel moze da se koristi fruktoza ( vocni secer ) kao zasladjivac?

Na pakovanju sam video da pise da je 1,75 puta sladja od saharoze,koliko bi je trebalo dozirati na kg mixa?

 

Zavisi u kojem obliku. Ako misliš one u trgovinama kao fruktoza šečer u kristalu njega treba dosta. No ima fkuktoza con. od moora pakovanje 250 grama oko 14 eura što je dovoljno za cca 100 kg mixa. Znažan jaki okus voća, idealan također i za partikl posebno.

 

Mene isto zanima koliko ide fruktoza šećera iz (trgovine) u kristalu na 1kg.Bird mixa, a koliko na 1kg.Fish mixa.

bez dodavanja drugih zaslađivača.

Inače sam znao koristiti 10ml.Huxola na 1kg.mixa

Link to comment
Share on other sites

Jel moze da se koristi fruktoza ( vocni secer ) kao zasladjivac?

Na pakovanju sam video da pise da je 1,75 puta sladja od saharoze,koliko bi je trebalo dozirati na kg mixa?

 

Zavisi u kojem obliku. Ako misliš one u trgovinama kao fruktoza šečer u kristalu njega treba dosta. No ima fkuktoza con. od moora pakovanje 250 grama oko 14 eura što je dovoljno za cca 100 kg mixa. Znažan jaki okus voća, idealan također i za partikl posebno.

 

Mene isto zanima koliko ide fruktoza šećera iz (trgovine) u kristalu na 1kg.Bird mixa, a koliko na 1kg.Fish mixa.

bez dodavanja drugih zaslađivača.

Inače sam znao koristiti 10ml.Huxola na 1kg.mixa

 

Nisam koristio taj u kristalima tako da ne mogu odgovoriti.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Shta ima veze dal je u trendu il nije,nadjesh si zasladjivaca koji tebi odgovara i gotovo,dal je nutrin,mainline,cc moore,solar to je stvar licno sebe.Uglavnom svi ovi su dobijeni od prirodnog talina.Ja sam dugo koristio nutrinog i mainline zasladjivaca i odlicni su.Sad par godina koristim solarovog powder candy jer meni bash taj odgovara miksovima
Link to comment
Share on other sites

Shta ima veze dal je u trendu il nije,nadjesh si zasladjivaca koji tebi odgovara i gotovo,dal je nutrin,mainline,cc moore,solar to je stvar licno sebe.Uglavnom svi ovi su dobijeni od prirodnog talina.Ja sam dugo koristio nutrinog i mainline zasladjivaca i odlicni su.Sad par godina koristim solarovog powder candy jer meni bash taj odgovara miksovima

 

Dali stvarno mislite da marka zasladjivaca igra ulogu u kvalitetu mamca ili je u pitanju cena i kolicina doziranja?

Link to comment
Share on other sites

Shta ima veze dal je u trendu il nije,nadjesh si zasladjivaca koji tebi odgovara i gotovo,dal je nutrin,mainline,cc moore,solar to je stvar licno sebe.Uglavnom svi ovi su dobijeni od prirodnog talina.Ja sam dugo koristio nutrinog i mainline zasladjivaca i odlicni su.Sad par godina koristim solarovog powder candy jer meni bash taj odgovara miksovima

 

Dali stvarno mislite da marka zasladjivaca igra ulogu u kvalitetu mamca ili je u pitanju cena i kolicina doziranja?

 

Zaslađivaći obićno popravljaju ili dorađuju neka svojstva boile. U tome smislu se može govoriti o kvaliteti mamca boile naspram zaslađivaća inače odnos nutritivna vrijednost-zaslađivaći ovoga tipa je ravna nuli, nema nikakve nutritivne vrijednosti.

Dali ima kakve veze marka, u dosta slučajeva se pokazalo da ima. Radi se o koncetriranim proizvodima namjenjenima za našu uporabu.

Link to comment
Share on other sites

Shta ima veze dal je u trendu il nije,nadjesh si zasladjivaca koji tebi odgovara i gotovo,dal je nutrin,mainline,cc moore,solar to je stvar licno sebe.Uglavnom svi ovi su dobijeni od prirodnog talina.Ja sam dugo koristio nutrinog i mainline zasladjivaca i odlicni su.Sad par godina koristim solarovog powder candy jer meni bash taj odgovara miksovima

 

Dali stvarno mislite da marka zasladjivaca igra ulogu u kvalitetu mamca ili je u pitanju cena i kolicina doziranja?

 

Zaslađivaći obićno popravljaju ili dorađuju neka svojstva boile. U tome smislu se može govoriti o kvaliteti mamca boile naspram zaslađivaća inače odnos nutritivna vrijednost-zaslađivaći ovoga tipa je ravna nuli, nema nikakve nutritivne vrijednosti.

Dali ima kakve veze marka, u dosta slučajeva se pokazalo da ima. Radi se o koncetriranim proizvodima namjenjenima za našu uporabu.

 

Ali, opet mi nije jasno u kom smislu ima veze marka, u kvalitetu napravljenog mamca ili kolicini doziranja da bi mamac bio dobar?

Link to comment
Share on other sites

Vjerojatno zato da drže do svoga renomea i shodno tome nije im nikako cilj neka igrice sa kojima bi se moglo nešto ušičariti. Prvenstveno se radi o kvaliteti samoga proizvoda koji upotrebljen u boili nije odlučujući da bi ona bila kvalitetna.

Jer sladilo je na kraju popisa dodataka koji odlučuju kvalitetu nekog mamca, određuje i utječe na karakteristike mamca ali kvalitetu mamca sačinjavaju i određuju sasvim druge komponente i dodaci.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 10 months later...
Zanimame u koje mixeve je zasladjivac obavezan a u koje ne i dali u fish mix sa dodatkom livera,glm i ostalih atraktora potrebno dodati zasladjivac ili ne i zasto da ili ne

pa ako hoces da ti bude slatka boila onda treba, a ako neces onda ne treba  :pardon:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...