Jump to content

Pecanje Za Povratak U Zivot


Recommended Posts

Drage kolege kao što svi znamo kod nas u Srbiji je očajno stanje sa ribljim fondom na divljim vodama,praktično se nema gde pecati tj nema se sta upecati. Pisati sad na tu temu zašto je to tako je suvišno,svi imaju svoj deo krivice. Da ne dužim u razgovoru sa par kolega ( Jane,Mile Taušan,Djura iz Conoplje) dosli smo na ideju da probamo da pecanjem pomognemo neke od voda. Izbor je na moj predlog pao na Conoplju koja se u zadnje tri god suočava sa nizom problema i jezeru je potrebna pomoć kako bi uopšte preživelo narednih godina. Da pojasnim na koji način bi to sproveli u delo, mislio sam da napravimo ili mini ligu ili par kupova ( prolece,leto ,jesen) ( ja sam pre za ligu) gde bi apsolutno sav novac isao jezeru. Probali bi da animiramo radnje u Srbiji da daju neke nagrade za pobednike,razgovarali bi i sa upravom jezera da pobednici dobiju godišnje -polugodišnje-mesečne (prvo,drugo,trece mesto)karte za pecanje na jezeru. Sto se novca tice ja bih to hteo da bude skroz transparentno dodjemo na izvlačenje novac na sto i odmah sve upravi jez. Stim što bi i oni morali da prikažu gde je novac završio. Jedna od ideja da se jezero tim novcem poribljava za vreme trajanja lige-kupova. samim tim bi i pecanje bilo zanimljivije. To bi moglo da predje u praksu pa da svake godine odaberemo jedno jezero koje bi na taj nacin probali da vratimo u zivot. Mileta Tausana smo zamolili da se to medijski proprati u njegovoj emisiji,voleo bih kada bi se to podiglo na visi nivo i kada bi se veći broj ljudi ukljucio u ovu pricu.

Zamolio bih vas za komentare i predloge na ovu temu.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Pozz

 

Odlična ideja , podržavam skroz.

Ako zaživi treba da znaš da ima ljudi koji možda neće moći da dodju i stave pare na sto a možda bi hteli da pomognu.

Otvori neki račun pa sve što se skupi predaj ti u ime ovog sajta i sa spiskom ko je koliko uplatio.

 

Bistro

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pozz

 

Odlična ideja , podržavam skroz.

Ako zaživi treba da znaš da ima ljudi koji možda neće moći da dodju i stave pare na sto a možda bi hteli da pomognu.

Otvori neki račun pa sve što se skupi predaj ti u ime ovog sajta i sa spiskom ko je koliko uplatio.

 

Bistro

Dane slazem se, sve je jos u domenu ideje i treba jos poraditi na njoj. Zato sam i objavio prvo na forumu da cujemo predloge kolega. Hvala na predlogu, mislim da ima namenski racun jezera pa bi mogli na taj nacin da uplatimo novac!

Link to comment
Share on other sites

Odlicna ideja. Ja licno nisam za ligu jer ce destimulisati one koji mozda ne bi mogli da prisustvuju na svim kolima, svi znaju da je u sezoni kalendar prilicno popunjen. Bolje tri nezavisna kupa. Sponzori ce se uvek lako naci, samo da prodje ovo sve i da nas pelcuju konacno pa da mozemo krenuti u planiranje :)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sviđa mi se i ideja i odabir jezera. Nažalost, samo jednom sam imao prilike da pecam na ovom jezeru, ali video sam da je jezero bogato kapitalnim primercima, što šarana što amura.. Prvo što je na mene ostavilo utisak jeste sto su domaćini izuzetno gostoljubivi, a zatim i to što je obala uređena i čista. O drvoredu i hladu neću ni da pričam..  :good: Sve u svemu, jedna izuzetno lepa i zahtevna voda za ribolov. Eto prilike da ponovo posetim, a ujedno i  koliko-toliko pomognem opstanku jezera. 
Složio bih se sa Kristijanom, svakako sam pre za kupove, jer već sada znam da lige ne bih mogao ispoštovati.

 


 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Verujem da bi se više ljudi odazvalo na kup i daje mogućnost bilo kome da iskoristi priliku tokom godine i bude naš gost. Uz to i transparentan, namenski račun već postoji tako da bi sa ovim neki osnovni preduslovi u suštini već i bili obezbeđeni. Ideja je fantastična i nudi pomoć jezerima kojima je pomoć neophodna.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...