Jump to content

Gruzansko jezero - Knic


pedjakv

Recommended Posts

Kristijane noc je cudo a ovi vampiri kako ih mi zovemo izlaze bas tad al ipak dolijaju kad tad kao sto su i ovi dolijali.Problem je sacuvati 43 kilometra obale i to nocu sa dva camca i nekoliko ribocuvara al i to nije bio problem mnogi su dolijali. :violence-smack: a bilo je i ovoga :D
Link to comment
Share on other sites

zvanicno je camac zabranjen ali ako si dobar sa cuvarima onda nije problem...kao sto se i pricalo da su neki cak i iznajmljivali camce za 300-400 dan....

ljudi su gradili kuce i vikendice pored jezera iako je zabranjeno tako da ne verujem da je camac neki veliki problem :p :p

 

 

 

Nije bio problem i da platimo camac da kazem za nekoliko piva za ribocuvare da bi se doslo do mesta al sta sad da se radi kad tamo sad nema ribocuvara zbog nekih drugih malverzacija sto su se desile a koje mozete da procitate i u novinama i za koje nisu bili krivi ribocuvari.Veliki je problem ko ce za ovu godinu pruzeti gazdovanje nad ovom vodom ali dotle dok se ne resi taj problem KO CE SACUVATI JEZERO OD RIBOKRADICA?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

A UNISHTAVA SE OVAKVA VODA !!!!!

 

 

Knicko jezero

 

http://img192.imageshack.us/img192/4199/gruzanskojezero.jpg

 

 

Pa da li je moguce da niko i nicim to UNISHTAVANJE ribljeg fonda, ovakvog bisera medju jezerima ne moze da spreci ???

Kad li ce mo da shvatimo da "ovo" nije nashe - nego vlasnishtvo nashe dece - pa njihove dece - pa njihove...

Link to comment
Share on other sites

Ma.. Pricamo vec godinama da tamo mnogo toga ne stima, al' izgleda da nas niko ne slusa, ili se bar ne obazire na to sto pricamo.. Izgleda da cemo licno mi, ribolovci, morati nesto da uradimo.. MOTKA ! Btw, iako se radi to sto se radi, evo i jedne lepe vesti.. Maznut som od 50ak kg (cini mi se jos prosle nedelje, al' me ne drzite za rec, juce sam cuo ) , uhvatio ga neki lik sa Vasarista :)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

jel bio neko mozda ove godine,ili jel zna neko nekog ko je bio ove godine i sta se desavalo???

nece vlado da kazu svi kriju ko zmija noge i ja se duze vreme interesujem za gruzu i za toplu mlavu i niko nistane kaze

Link to comment
Share on other sites

Upravo tako...

 

U leto 2007. godine drugar Shunja (sada pokojni, nazalost) i ja se na bum spremino u dva auta i pravac Gruza na deset dana...konacno stigli na jezero, uredno se javljamo cuvarima i raspitujemo se...

 

Posalju nas na "extra" mesto...stizemo tamo kada imamo sta da vidimo, 6 rod podova zabetoniranih u kocke, provuceni kablovi od poda do poda i akumulator za bipere (6x3 bipera)...

 

 

Da skratim:

"Dobar dan, dobar dan...jel mozete da nas uputite gde bi mogli da pecamo malo...prvi put smo ovde.."

 

"Ne vala, sta vi iz Vojvodine pecate ovde, a i ovo mesto pored nas je zauzeto, kum mi dolazi za vikend????"

 

Toliko ce mene Gruza videti...

 

Okrenuli se, otisli u deliblato u razbili se od pecanja, klope..i zezanja deset dana..

 

eto...zelim da verujem da smo samo mi bili baksuzi i naleteli na takve ljude toga dana...

Link to comment
Share on other sites

to su ti seljacine koje ima nazalost svuda i sve ih je vise i neznam zasto se neko ne zauzme i da se privatizuju vode i nece biti takvih . jer su svuda u svetu to uspeva a samo kod nas ne. ma trebao si da se zalepis t do njih pa ko ih jebe majmuni.
Link to comment
Share on other sites

Retkost je sresti ljude koji ce te prihvatiti i reci gde da stanes, ti koji se tako postaljaju prema strancima to su oni koji vuku mreze i rade sve da dodju do ribe. Gladnih i nezasitih je na svakom koraku. Dodjite ljudi na vlasinu da vidite kako cete biti prihvaceni sa nase strane. Svako je dobrodosao
Link to comment
Share on other sites

ja nisam bio ali se nadam da cu sledece godine - i ako nemam nikakvih informacija a mozda ce se naci neko pa ce pomoci ili bar da znamo ako su ojadili jezero pa da nerazmisljamo na tu stranu- da posetimo drugu vodu
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Kako citam u njihovoj grupi debljina leda na jezeru je trenutno oko 10-12cm. Vidim da je aktivno dosta ljudi koja vodi računa o jezeru

kukuruzovina je stavljena da u slučaju leđenja kroz stabljiku uđe što više kiseonika.

 

http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/s720x720/419888_292414507487289_100001562256943_849591_1365736595_n.jpg

http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/s720x720/425975_292428207485919_100001562256943_849610_1994699381_n.jpg

http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/s720x720/404381_292426957486044_100001562256943_849608_2124632506_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Bilo je to prosle godine,letnji period. Krenemo drugar i ja onako spremljeni u fullu na ovo jezero. Posto ni jedan ni drugi nismo pecali tamo nikada,dogovorimo se da cemo kada stignemo pitati nekoga gde je najboilje pecati. Krenemo ranije dodjemo tamo pitamo prvo kupace kazu idi tamo vidis gde su kucice,ono druga strana,mi tamo ono svi pecaju soma,mi pitamo gde moze saran da se peca kazu eno tamo ona livada a ono ista prica,druga strana jezera. Vozio sam tako iskreno,2h oko jezera isparao ceo auto,da bi na kraju posto smo videli da nam nema pecanja okrenuli i pravac kuci. Jezero veliko lepo,ali nisam spustio olovo u njega ,eto. :unknw:
Link to comment
Share on other sites

I ja sam cuo da su tamo mestani mnogo negostoprimljivi prema neznancima pa se zato nisam ni resio da odem, a imao sam veliku volju jer sam cuo da ima dosta sarana ali i to da su mreze vise nego aktuelne. Ima li jos neko takvo iskustvo kao ja?
Link to comment
Share on other sites

GDE GOD SE POJAVE KRAGUJEVČANI,TA VODA JE MRTVA..Čast izuzetcima ali tako je.Njima treba i som i smudj i šaran i deverika i AJKULE i KROKODILI. Životom garantujem da su ljudi iz Kragujevca ispraznili Srebrno Jezero,a imali su zabačene štapšove preko puta hotela. Sad je to slučaj sa Toplom Mlavom.
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...