Jump to content

Gruzansko jezero - Knic


pedjakv

Recommended Posts

GDE GOD SE POJAVE KRAGUJEVČANI,TA VODA JE MRTVA..Čast izuzetcima ali tako je.Njima treba i som i smudj i šaran i deverika i AJKULE i KROKODILI. Životom garantujem da su ljudi iz Kragujevca ispraznili Srebrno Jezero,a imali su zabačene štapšove preko puta hotela. Sad je to slučaj sa Toplom Mlavom.

Ovo potpisujem !!!
Link to comment
Share on other sites

Ti iz Jagodine "cuvaju" jezero vec 2 godine, a situacija nikad nije bila gora. Knicko jezero je podelilo sudbinu ostalih unakazenih i opustosenih voda sirom Srbije. Obzirom da dosta dobro poznajem jezero, pre par meseci odveo sam dvojicu drugara u jedan zeliv da pecaju stuku. Vec je bilo razvuceno 5 mreza, a nedugo posle nas, dosla su dvojica domacih, seli u camac i razvukli jos jednu. Sve ovo se desava u 10 h ujutru , bonaca, plovci sa mreza se vide na kilometar, a cuvara, naravno nigde. Medjutim, tu su svaki put kada mrezarosa nema, i u toku sezone ti bar 2 puta pokupe najlone camcem ili kukom, kojom navodno ispituju dno da neme mreza. Prosle godineu u Maju, od groblja u Dragusici do usca Gruze covek razvukao 1,6 km (slovima kilometar i 600 m) mreze. Inace to je mrestiliste i ribolov je naravno, zabranjen, ali mrezarenje nije. Jednom recju - SRBIJA !!!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 5 months later...

sad nesto pise ako sam dobro video da se promenila ribocuvarksa sluzba na gruzanskom jezeru,ako se ne varam da su sad neki iz jagodine u 2012godini i da je u 2012 i 2013 zabranjeno nositi sarana da sve mora da se vrati da se ako moze malo oporavi riblji fond

 

Na moje pitanje zasto jezero ne poribe saranom u razgovoru sa sefom ribocuvarske sluzbe doticni gospodin mi rece ovako:

''Kada bi jezero poribili saranom eko sistem u jezeru bi se totalno poremetio pa smo zbog toga odlucili da sprovedemo sistem uhvati i pusti''

Sad stavite prst na celo i razmislite malo ko je ovde lud,elem jezero su upropastili cverglanom,NECE da ubace kaveze za izlov jer cekaju da cverglan naraste preko 500gr pa da ga prodaju po Beogradu po 8 eura za kg......steta za ovakvo jezero,sistematski je unisteno....odrastao sam na njemu i tu prvu ribu upecao a nisam otisao skoro godinu dana da pecam tamo-ONDA VAM JE SVE JASNO!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Na moje pitanje zasto jezero ne poribe saranom u razgovoru sa sefom ribocuvarske sluzbe doticni gospodin mi rece ovako:

''Kada bi jezero poribili saranom eko sistem u jezeru bi se totalno poremetio pa smo zbog toga odlucili da sprovedemo sistem uhvati i pusti''

Sad stavite prst na celo i razmislite malo ko je ovde lud,elem jezero su upropastili cverglanom,NECE da ubace kaveze za izlov jer cekaju da cverglan naraste preko 500gr pa da ga prodaju po Beogradu po 8 eura za kg......steta za ovakvo jezero,sistematski je unisteno....odrastao sam na njemu i tu prvu ribu upecao a nisam otisao skoro godinu dana da pecam tamo-ONDA VAM JE SVE JASNO!!!!!

 

Ovo je naravno ordinarna glupost, a cuvari zasluzuju istu kaznu kao i onih koji mrezama pustose jezero, ali vec smo konstatovali da u ovoj zemlji zakoni ne vaze.

Na jezeru kampuje individua koji nem ni jedan stap ali ima svakodnevno stotone metara postavljenih mreza i zivi od trgovine ribom.To nije tajna ali niko od nadleznih ne preduzima nista.

Link to comment
Share on other sites

jel moguce da ce neko da palti 8e po kili cverglana pa ni smudj ni som nisu toliko

Ne znam da li je moguce ali vidimo svi mi kragujevcani sta se radi na jezeru...tuga brate....sarana je imalo meni je na cigankar udarao,odem na jedan dan,bacim kuvane jarme i kukuruza i on dodje i udari na dubinac....a danas kampuju po 2-3 meseca,hrane sa brodicima na 300-400 metara od obale i ako ubodu 1-2 komada za to vreme- bice dobro!!!!

A cverglanovo meso je navodno dobro za secerase pa ga zbog toga cene i to mu daje na ceni.....tako sam cuo

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Sarana ima dosta na Gruzanskom jezeru,ali druze jezero je ogromno a samo nekoliko pozicija tj delova na jezeru daje sarana... Na primer takozvana boracka strana,dragusica i sl. Na potezu koji zovu turski bunari na obali dugackoj 2-3 km postoje samo dva mesta koja daju sarana a sve ostalo po neki udarac za celu sezonu. Uglavnom za tu ribolovacku destinaciju treba jako dobro poznavati vodu,terene i mesta koja daju ribu. Postoji mesta gde se peca i na 200-300 metara,a postoje mesta gde se riba dobija i na izbacaj stapa,ali sve u odredjeno doba godine. Jednostavno treba znati gde,kad i kako pecati sarana na tom jezeru!!!

Link to comment
Share on other sites

Sarana ima dosta na Gruzanskom jezeru,ali druze jezero je ogromno a samo nekoliko pozicija tj delova na jezeru daje sarana... Na primer takozvana boracka strana,dragusica i sl. Na potezu koji zovu turski bunari na obali dugackoj 2-3 km postoje samo dva mesta koja daju sarana a sve ostalo po neki udarac za celu sezonu. Uglavnom za tu ribolovacku destinaciju treba jako dobro poznavati vodu,terene i mesta koja daju ribu. Postoji mesta gde se peca i na 200-300 metara,a postoje mesta gde se riba dobija i na izbacaj stapa,ali sve u odredjeno doba godine. Jednostavno treba znati gde,kad i kako pecati sarana na tom jezeru!!!

Fox,predpostavljam da ovo pises iz licnog iskustva.Ako je tako, bilo bi lepo, da postavis slike sa saranima koje si upecao na Gruzanskom jezeru, recimo, u poslednjih pet godina.

Link to comment
Share on other sites

Rekao sam konkretno kakva je situacija na jezeru,ima ga u dovoljnim kolicinama ali se tesko peca. Mnogo faktora je na to uticalo,vodena povrsina je ogromna,dosta ima skoljki i prirodne hrane. Druga stvar je to sto su doskoro somarosi razvlacili bove na 200-400 metara i plivaju svaki dan bar 2 puta da menjaju kedere. I ti ocekujes da ti saran lako pridje? Nisam ja ostavio komentar vezan za vodu da bih istakao da nesto vise znam od tebe i ostalih,samo tvrdim da za tu vodu trebe mnogo vise kockica da se sklopi da bi se ulov ostvario. A za fotografije ne brini bices prvi koji ce biti obavesten :).

Link to comment
Share on other sites

Mnogo bih voleo da si u pravu, jer smatram da Gruzansko jezero ima potencijal, da bude ''voda nad vodama''.

Na zalost, iz dobro poznatih razloga, smatram da to nije i da nece biti, jos mnogo godina.

Da li znas, da je na jezeru pre 10-ak godina, doslo do strasnog pomora ribe i da je od te otrovane ribe, 90% bio saran i to mnogo veliki komadi.

Tacno je da u jezeru ima sarana, ali u odnosu na velicinu jezera, veoma malo.

Najiskrenije, bio bih veoma srecan,kad bi mi dokazao da nisam u pravu i sa zadovoljstvom bih ti to priznao. :hi:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Mnogo bih voleo da si u pravu, jer smatram da Gruzansko jezero ima potencijal, da bude ''voda nad vodama''.

Na zalost, iz dobro poznatih razloga, smatram da to nije i da nece biti, jos mnogo godina.

Da li znas, da je na jezeru pre 10-ak godina, doslo do strasnog pomora ribe i da je od te otrovane ribe, 90% bio saran i to mnogo veliki komadi.

Tacno je da u jezeru ima sarana, ali u odnosu na velicinu jezera, veoma malo.

Najiskrenije, bio bih veoma srecan,kad bi mi dokazao da nisam u pravu i sa zadovoljstvom bih ti to priznao. :hi:

Bio sam ove nedelje na kapovanju na turskim bunarima da ispitam mesto i vidim kakva je situacija

Sarana ima,izbacuje se ali da jede nece jos uvek.....ove godine se dobro izmrestio sto potvrdjuje veliki broj sitnih primeraka velicine dlana koje mnogi ribolovci na zalost stavljaju u cuvarku......kad bi se to sprecilo i sacuvalo stanje na jezeru bi se popravilo za par godina!!!!!

Cuvara ''jagodinaca'' nema ni na mapi mreze se razvlace svako vece,jednu mrezu su trazili pored mene citavo popodne klocerom ribokradice ali izgleda da je naisao neki poveci komad soma i odneo je ko zna gde............

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Hiljadu puta sam sebi rekao da jeb... sve po spisku onima koji me "guraju" da pecam i trošim pare odlazeći na vode van Srbije.

Na svim stranama: Hrvati...ono...Mađari ovo... Ovi onaki.....Oni nikaki....A mi.... mi smo  "vasionski narod R1A1 - najstariji narod, od nas postali svi, cela evropa".

A svi ti "oni" se organizovali, čuvaju svoja blaga. Kod svih "njih" mi idemo da pecamo, jer imaju red na jezerima i rekama. A mi pored toliko voda ovde, putujemo, podmićujemo one "uštve" da prodjemo njihovu jeb.. granicu jer nemamo ATA i sl.

A oni... oni crkoše od smeha.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 months later...
  • 2 months later...

jer ima nekih novina sa ovog jezera jer se uradilo nesto po pitanju ribljeg fonda ocuvanja i kakva je situacija , planiram da se prosetam i odradim malu kampanju pa ljudi iz okoline ako su bili i znaju bilo sta dali vredi ici ili da ne planiram ako je situacija ocajna?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...