Jump to content

Jezero "Mika Alas"-Krnjaca


nesa

Recommended Posts

Jezero "Mika Alas" nalazi se nadomak grada pored ribnjaka u Krnjaci.Povrsine je oko 4ha u obliku kocke i bogato je ribom .Prilaz dosta dobar parking obezbedjen a dnevna dozvola kosta 500din.Danas smo obisli naseg druga Lazu koji je uprkos jakom vetru imao tridesetak komada.Evo i jedne slicice a posaljite i vi exsovci neku i ispricajte vasa iskustva sa jezera.

http://www.postimage.org/Pq2GL_zJ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mogu i jos neki borcanci :D

Ja znam za jednog koji ima sigurno preko 20 kilograma,jer je zimus kada je ubacen u vodu imao 18-19.

U poslednjih 15-tak dana je riba dobila znatno na kilazi jer je PUNA ikre

i verovatno ce se kao i prosle godine izmrestiti ;)

Pozz

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 6 months later...
Vlasnik ribnjaka je sada promenio politiku.Sada nece nikoga da mu radi kao organizator posla i ima od toga procenat,nego trazi puno para za zakup vode i za ribu,tako da su svi pregovori pali.Niko nije prihvatio uslove i abnormalnu cifru,tako da je jezero ispraznjeno,riba izvadjena u zimovnike kao sto se radilo i ovih godina,ali se voda vise nece vracati nazad.Po njegovim recima Ribnjak "Mika Alas" ce od ove godine opet biti samo ribnjak za tov i uzgoj sarana i saranske mladji.
Link to comment
Share on other sites

Vlasnik ribnjaka je sada promenio politiku.Sada nece nikoga da mu radi kao organizator posla i ima od toga procenat,nego trazi puno para za zakup vode i za ribu,tako da su svi pregovori pali.Niko nije prihvatio uslove i abnormalnu cifru,tako da je jezero ispraznjeno,riba izvadjena u zimovnike kao sto se radilo i ovih godina,ali se voda vise nece vracati nazad.Po njegovim recima Ribnjak "Mika Alas" ce od ove godine opet biti samo ribnjak za tov i uzgoj sarana i saranske mladji.

E jbga. :o :o :o

Link to comment
Share on other sites

Vlasnik ribnjaka je sada promenio politiku.Sada nece nikoga da mu radi kao organizator posla i ima od toga procenat,nego trazi puno para za zakup vode i za ribu,tako da su svi pregovori pali.Niko nije prihvatio uslove i abnormalnu cifru,tako da je jezero ispraznjeno,riba izvadjena u zimovnike kao sto se radilo i ovih godina,ali se voda vise nece vracati nazad.Po njegovim recima Ribnjak "Mika Alas" ce od ove godine opet biti samo ribnjak za tov i uzgoj sarana i saranske mladji.

E jbga. :o :o :o

 

Gde cemo sada :?: opet kada safari :doh:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Prvog aprila u ponoc,ne ovog puta sam ozbiljan jeste za nepoverovati ali je tako.

I cuo sam od ozbiljnog coveka pa bi trebalo da je tacno,uostalom imamo borcance pa bi mogli da provere.

Link to comment
Share on other sites

Malopre sam se čuo sa GORANOM ( upravnik jezera ) i priča je ovakva :

 

Počeo je da ubacuje vodu pre dva dana , za jedno desetak dana kako on kaže vratiće ribu koja je bila u jezeru

i trebelo bi da proradi najkasnije do prvog aprila ako ne i pre , to je priča prvog čoveka sa jezara a šta je istina od svega toga vreme će pokazati . Bilo bi lepo da se vrati život na to jezaro prvensrveno zbog našeg druga SALETA koji je puno truda i vremena uložio u to jezero i nadam se da će se i odalje održavati memorijal kup u znak sećanja na naše drugare SALETA I MILOŠA .

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...