Jump to content

Jaja u prahu


Recommended Posts

Samo vodi računa da nije istekao rok trajanja. Kod jaja u prahu je oko 16-18 meseci u idealnim uslovima.

 

Pored toga što imaju odlične "vezivne" karakteristike koriste se, u boili / mixu, kao zamena za konzervans, tj. produžuje rok trajanja "hand made" boile

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
a jel moze da zameni obicna jaja , da ne dodajem jaja obicna nego ova u prahu i vode ili sta vec i da to bude isto kao i kada dodajem obicna jaja ?
Link to comment
Share on other sites

Pa koliko ja znam egg albumen je bjelanjak u prahu,a koliko se ja sjećam jaje je i žutanjak i bjelanjak.To nikako ne može biti isto.Postoji onaj neki gel od nutrabaitsa koji zamjenjuje jaje ali ni to nije isto kad radiš boile jer se previše stvrdnu.Međutim možda i ja nisam u pravu,čovjek uči dok je živ. :think:
Link to comment
Share on other sites

Tamara niko nije ni rekao da je jaje u prahu i egg albumin isto, jaje u prahu ( NE egg albimin) moze zamijenit jaje, znaci uz odredjenu kolicinu jaja u prahu i obicnu vodu potpuno zamjenjuje kokosja jaja u mixu, Nutragel je opet nesto drugo, imas od Moora whey gel koji se koristi bas zato da stvrdne boilu koji osobno koristim uz egg albumin u boili...a i ne postoji pretvrda boila ;)
Link to comment
Share on other sites

Moja greška,sad kad sam malo bolje pogledala radi se o jajima u prahu a ne o egg albumenu,sorry nisam dobro pazila na satu. :whistle:
Link to comment
Share on other sites

Moja greška,sad kad sam malo bolje pogledala radi se o jajima u prahu a ne o egg albumenu,sorry nisam dobro pazila na satu. :whistle:

 

znas kako se kaze, covjek uci dok je ziv pa opet umremo glupi ( ne mislim da si glupa, ali svima nam se ponekad potkrade neka pogreska) ;)

Link to comment
Share on other sites

EGG ALBUMEN-BELANCE JAJETA

 

Belance jajeta(beli prašak jajeta) je esencijalan za mamce kojima treba koričast,čvrst finiš.Iako su dostupni i drugi očvršćivači mamaca,Belance jajeta što se tiče svarljivosti i hranljivih vrednosti je bezkompromisno,ono u stvari povišava sadržaj proteina jer ih ima u količini od 78 %.

Može se primeniti u osnovnom miksu u količini do 4 oz/lb.

 

Savet:

Belance jajeta se može koristiti u kombinaciji sa Whey Gel-om(gelom surutke) za proizvodnju osnovnog miksa koji ne zahteva tečno jaje.Ovo vam omogućava da dodate ili vodu, ili neki drugi atraktor koji nije baziran na ulju,vašem osnovnom miksu da bi ste proizveli daleko rastvorljiviji završni mamac.Koristiti belance jajeta i Gel surutke u nivoima do 5 % svakog da bi ste eliminisali potrebu za tečnim jejetom.

Link to comment
Share on other sites

WHEY GEL-GEL SURUTKE

 

 

Gel Surutke je modifikovan protein surutke korišćen u ljudskoj industriji hrane kao zamena za jaje u hranljivim artiklima gde je potrebna jaka želatinasta osobina.Sa stalnim povećanjem broja pecaroša koji imaju problema sa rakovima,ovaj sastojak je dokazano nezamenljiv širom sveta.Sa primenom u količini od 1 do 2 oz po lb,mamci se mogu kuvati kraći period vremena(do 60 sekundi),tako zadržavajući više svojih hranljivih vrednosti a pri tom praveći veoma čvrste mamce koji su skuvani i u sredini.

 

 

Savet:

Gel Surutke se može koristiti u kombinaciji sa Belancetom Jajeta za pravljenje osnovnog miksa koji ne zahteva tečno jaje.Ovo vam omogućava da dodate ili vodu, ili neki drugi atraktor koji nije baziran na ulju,u vaš osnovni miks da bi ste napravili još bolji završni mamac.Koristiti Egg Albumen(belance jajeta) i Whey Gel(gel surutke) u količinama od 5 % svakog da bi ste eliminisali potrebu za sirovim jajima

Link to comment
Share on other sites

I tako englezi postase veliki hemicari .Tako razradise gomile preparata koji su jaki atraktori ponajvise za nase novcanike :roll: .Sve u svemu bitno je da se peca. :mrgreen:
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...