Jump to content

Uticaj atmosferskog pritiska na rezultate u ribolovu


SIX

Recommended Posts

Mislio sam na Vladino pitanje jel komercijala ili slobodno.I naravno da znam da ima veze na svakoj vodi nego ne znam da li je ako je,kao sto sam pitao,i u plicaji na recimo dva metra kao i dalje od obale na opet recimo na dva metra od povrsine.Kad god sam po Savi snjurao sonarom, kad je riba podignuta,nisan nalazio ribu na dnu u obali.To mi je muka.A to mi se ne slaze sa pomenutom komercijalom.
Link to comment
Share on other sites

Pritisak je uz mesečeve mene najbitniji faktor,da tako kažem ne ljudskog faktora

Mnogo je bitniji faktor od nor vetra,ili vrućine-hladnoće,porasta i opadanja reke... sve su to bitni faktori,jako bitni ali pritisak je i mesečeve mene su bitnije

Npr pun mesec je jako loš za ribolov,dok je kad krene da se puni najbolji period

Pričam sve iz mojih iskustava sto ne mora da znaci da je to tako i samo tako...

Jako Visok pritisak u toplije periodu obično nabija ribu dole,ali tada ne jede,i onda pred kišu pritisak kreće da ide ka normali nikad krene kiša obično krene i ruba jer se pritisak obično idealan a kiša ubacuje kiseonik u vodu

Obično riba jede ludački po kiši ili posle kiše kad je "težak" dan

Pričam o slobodnim peca njima na većim ili velikim vodama

 

Iz tvog primera pre mislim da je kolegama projela riba ili sto se kaže legla na hranu,počela je nešto da im jede i zato su pecali dobro

Link to comment
Share on other sites

Mozda znas a mozda I ne pa da kazem.Mnogi su poceli da sole stari kukuruz tamo I jbm li ga ubise ga na takav vid hranjenja.Ja ne mogu pa nek I ne upecam.Nosim ga I spombam ali da solim,ne.Mada mi se otvori spombic pa bude I toga.Doduse uglavnom na sitnom spodu ili peletu.Zaglavi sica pa solim pod nogama.Pun box pataka,nahranim ih za medalju. :rofl: Pojedose I kablice od svingera.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Recimo juce pritisak nizak I tezi ka  daljem padu.Crveno slovo u kalendaru I ne pade mi na pamet da odem na pecanje.Mislim da nisam pogresio.Mozda da sam odpecao noc kada se nevreme smirilo I celu noc bio + - konstantan ali I dalje nizak.Danas na poslu ali bih pre overio pecanje danas da sam mogao.Kada iz niskog pritiska ide lagano gore.Nije drasticno,par milibara ali veca verovatnoca za desavanje.

Nego kada smo vec na ovoj temi,da li neko zna ili prati neki sajt sa proverenom prognozom vremena a na prvom mestu pritiska jer je o tome ovde rec?W2U po meni netacno,rhmz nema prognozu.Neko nesto?

Link to comment
Share on other sites

Prognozu im daje rhmz a ostale kuce razradjuju na svoje nacine . Koliko mi je poznato postoje dve tri razlicite formule po kojima rade svi otuda i odstupanja. inace svi oni gadjaju dva do tri dana . Ja licno pratim Accuweather . A za pritisak ne znam . 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Cisto sam pitao iz radosnalosti.Lako je voditi statistiku ribolova kad ispratimo na i nakon pecanja ali evo ja sam raspolozen recimo da znam kako ce biti u petak kad vec idem na pecanje pa da eventualno napravim neku 'strategiju'. ????
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Protekli period od par nedelja je mozda za ovu temu.Pritisci ludovali I ribe ni od korova.Nigde.Sporadicni dobri ulovi su za razmatranje.Ja licno nemam ideju sta se desi da na jednoj poziciji na tamo nekom jezeru kolega ubije ribu dok niko vec danima nema ni bip.Osim mozda da je u tom period bila neka stabilizacija.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...