Jump to content

Star Baits Attractant natural


Recommended Posts

  • 1 year later...

Prirodni atraktant je potpuna mješavina okusa ulja,ekstrakata životinjskog tijela ,topljivih aminokiselina i vitamina Ove aminokiseline obliku "L", koji se terete električni, ionizirane vode. To stvara kemijski spoj koji privlači ribe. Velika prednost ovog proizvoda je Termostabilnost - pri kuhanju su sačuvana sva svojstva.

 

 

Doziranje:20-30ml na 500gr smjese

Link to comment
Share on other sites

Prirodni atraktant je potpuna mješavina okusa ulja,ekstrakata životinjskog tijela ,topljivih aminokiselina i vitamina Ove aminokiseline obliku "L", koji se terete električni, ionizirane vode. To stvara kemijski spoj koji privlači ribe. Velika prednost ovog proizvoda je Termostabilnost - pri kuhanju su sačuvana sva svojstva.

 

 

Doziranje:20-30ml na 500gr smjese

 

Aminokiseline nisu termostabilne

Link to comment
Share on other sites

Fizikalna svojstva [uredi]

 

Amino kiseline su najvećim djelom kristalne čvrste tvari visokih tališta ( od 186 ° C za glutamin, do 344 °C za tirozin), topljive u vodi, a netopljive u nepolarnim organskim otapalima.

 

Visoka tališta i topljivost u vodi posljedica su njihove amfoternosti. One imaju svojstva kiselina i baza jer u istoj molekuli imaju karboksilnu i amino – skupinu. Karboksilna skupina otpušta proton (H), a amino skupina ga prima, pa amino skupina u čvrstom stanju iz molekulskog oblika prelazi u dipolni ion - "Zwitterion".

Link to comment
Share on other sites

Prirodni atraktant je potpuna mješavina okusa ulja,ekstrakata životinjskog tijela ,topljivih aminokiselina i vitamina Ove aminokiseline obliku "L", koji se terete električni, ionizirane vode. To stvara kemijski spoj koji privlači ribe. Velika prednost ovog proizvoda je Termostabilnost - pri kuhanju su sačuvana sva svojstva.

 

 

Doziranje:20-30ml na 500gr smjese

Dakle na kilo miksa skoro pola flašice od 100ml,a 100ml košta negde oko 17 eura,pa zar mislite da to ima smisla,ja za sebe znam da nema,inače za večinu star baitsovih proizvoda :clap:

Link to comment
Share on other sites

Fizikalna svojstva [uredi]

 

Amino kiseline su najvećim djelom kristalne čvrste tvari visokih tališta ( od 186 ° C za glutamin, do 344 °C za tirozin), topljive u vodi, a netopljive u nepolarnim organskim otapalima.

 

Visoka tališta i topljivost u vodi posljedica su njihove amfoternosti. One imaju svojstva kiselina i baza jer u istoj molekuli imaju karboksilnu i amino – skupinu. Karboksilna skupina otpušta proton (H), a amino skupina ga prima, pa amino skupina u čvrstom stanju iz molekulskog oblika prelazi u dipolni ion - "Zwitterion".

 

Kad već skidaš tekstove s neta onda onda malo opširnije pročitaj. Uglavnom, kuhanjem se aminokiseline združuju i gube svoja svojstva zbog kojih ih koristimo i do 80%.

Link to comment
Share on other sites

Prirodni atraktant je potpuna mješavina okusa ulja,ekstrakata životinjskog tijela ,topljivih aminokiselina i vitamina Ove aminokiseline obliku "L", koji se terete električni, ionizirane vode. To stvara kemijski spoj koji privlači ribe. Velika prednost ovog proizvoda je Termostabilnost - pri kuhanju su sačuvana sva svojstva.

 

 

Doziranje:20-30ml na 500gr smjese

Dakle na kilo miksa skoro pola flašice od 100ml,a 100ml košta negde oko 17 eura,pa zar mislite da to ima smisla,ja za sebe znam da nema,inače za večinu star baitsovih proizvoda :clap:

Slažem se s tobom šteta za novčanik... 20-30ml je naveo proizvođač ,ako čovijek voli nek izvoli..

Link to comment
Share on other sites

''Doziranje:20-30ml na 500gr smjese''

''Dakle na kilo miksa skoro pola flašice od 100ml,a 100ml košta negde oko 17 eura,pa zar mislite da to ima smisla,ja za sebe znam da nema,inače za večinu star baitsovih proizvoda''

 

Nije mi jasno zašto se pojedini članovi foruma prave ''prepametnima'' i diskutuju o nečemu što nisu ni probali niti imaju najosnovnije informacije o tome.Naravno da proizvođač neće napisati od kojih komponenti i kojim postupkom se neka komponenta proizvodi ali,neke osnovne preporuke kao što je preporuka za doziranje i korišćenje svi daju.

Tako je kod Attract Naturala preporuka proizvođača 5ml na 500g mix-a (10ml/1kg), iliti 3 puta manje nego napr. Nutrabaitsa. Inače je izrađen na potpuno prirodnoj bazi,bez korišćenja veštačkih aminokiselina,i u šarandžijskim krugovima se smatra,trenutno,možda najboljim attract-om na tržištu.

Link to comment
Share on other sites

Nemam se ja zašto ljutiti.Samo,izgleda da ne znam šta prodajem zadnjih godinu i po u svojoj prodavnici...Verovatno neke zalihe od pre deset godina na kojima piše da je doziranje 5ml/500g.Ili su mi možda ''uvalili'' neki lažnjak !Po svoj prilici moraću da slikam i postavim na forum da bi neko od eksperata procenio o čemu se radi.U svakom slučaju - provereno,odlično funcioniše i sa 7-8ml /1kg. ;)
Link to comment
Share on other sites

''Doziranje:20-30ml na 500gr smjese''

''Dakle na kilo miksa skoro pola flašice od 100ml,a 100ml košta negde oko 17 eura,pa zar mislite da to ima smisla,ja za sebe znam da nema,inače za večinu star baitsovih proizvoda''

 

Nije mi jasno zašto se pojedini članovi foruma prave ''prepametnima'' i diskutuju o nečemu što nisu ni probali niti imaju najosnovnije informacije o tome.Naravno da proizvođač neće napisati od kojih komponenti i kojim postupkom se neka komponenta proizvodi ali,neke osnovne preporuke kao što je preporuka za doziranje i korišćenje svi daju.

Tako je kod Attract Naturala preporuka proizvođača 5ml na 500g mix-a (10ml/1kg), iliti 3 puta manje nego napr. Nutrabaitsa. Inače je izrađen na potpuno prirodnoj bazi,bez korišćenja veštačkih aminokiselina,i u šarandžijskim krugovima se smatra,trenutno,možda najboljim attract-om na tržištu.

Ne pravim se samo ja pametan več očito neki prodavači koji očito neznate što prodajete,osim ako je star baits proizveo posebnu seriju Natural Attracta samo za tvoj dučan jer ga verovatno prodaješ u enormnim količinama i napisali na tvoje bočice 5 ml na 500g mixa,inače za tvoju informaciju probao sam ja puno tih stvari i došao do svojih zaključaka ali pošto vidim da si ti jako iskusan neču ti ih prenositi a za tvoju informaciju i ako još koga zanima evo kako piše u katalogu od star baitsa za 2010g a tako piše več nekoliko godina otkad ga proizvode,dakle nije dovoljno što ti neko stvar prodaješ več godino i po več i naučiti što prodaješ ;)

 

Natural Attractants

This is a complete mix of appetising oils,extracts of animal products,soluble amino acids and vitamins.These electrically charged l-shaped amino acids ionise in the water,sending out a chemical message picked up by the fish.Another important feature of this product is that is heat-stable,which means it retains its qualities after boiling.Available 100ml and 250ml bottles,use20-30ml per 500g(mix with eggs)to give your baits a boost.Can be used whatever mix or flavour selected

Link to comment
Share on other sites

To da li si ti video ili nisi vec mi je jasno,ali imam jedno mnogo vazno pitanje za tebe.Kad kazes da su za nas napravili posebnu seriju (mada vecu glupost odavno nisam cuo) na koga to "NAS" mislis.

 

Eto i ja sam to htio pitati, uzeo si mi riječ iz usta!

Link to comment
Share on other sites

Ovde neshto ne shtima definitivno :think:

Ovo je sa njihovog sajta flashica;

 

http://s4.postimage.org/ExUr0.jpg

i deluje mi veoma ozbiljno dok ova tvoja Srki izgleda bash drljavo i kao iz proshlog veka tako da je zaista pitanje shta nam shalju.Dilema je nema shta ko je tu u pravu. :?: :?: :?: :?:

 

Tvoja je ambalaža 100ml, dali vidiš kolika je ova druga?

Link to comment
Share on other sites

Ova moja boca je stara jedno 6 godina i u njoj je sada neko riblje ulje,a vremenom se sva iskrivila sto je i normalno.I ti bi se iskrivio da stojis na tavanu 5-6 godina :mrgreen: .Fora je sto se on stvarno dozirao 5 ml na pola kile i to je bilo i vise nego dovoljno.
Link to comment
Share on other sites

Sad sam gledao u flashicu koju posedujem(kupljena ove godine)CSL naturel od iste firme ,medjutim na njihovom sajtu to ne postoji uopshte .Shta mislish o tome Zac i da li ti je poznat taj proizvod?
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...