Jump to content

Recommended Posts

  • Replies 91
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Odlukom foruma Saranske Organizacije SSRS

 

Termini za odrzavanje druge lige 2009-2010 su sledeci:

Od 08.10 do 10.10.2009.god. prvo kolo i od 15.10 do 17.10.2009.god. drugo kolo.

Oba kola ce se odrzati na Savskom jezeru Ada Ciganlija.

Visina kotizacije za drugu ligu iznosi 25.000din .

Uplatu ostatka kotizacije u iznosu od 20.000din klubovi su duzni da izmire do 01.10.2009god.

Klubovi koji nisu uplatili licence za takmicere duzni su da izvrse uplate do 01.10.2009god.

ZA ostale informacije obratiti se predstavnicima takmicarskih zona.

Link to comment
Share on other sites

Citam i ne mogu da verujem.

 

Pre nekoliko godina slucajno sam se sreo sa jednim drugom pored jezera i dogovorili se da idemo da pecamo sarana i tako je sve pocelo. Meni se to mnogo svidelo pa sam se malo vise iz angazovao da nesto naucim, kasnije da se u mom udruzenju osnuje i sarandzijska sekcija. Jos povrh svega 2007 svetsko prvenstvo kod nas, a ja pocetnik i napaljen, to je bilo ko da bog silazi sa neba. 4 dana sam visio na Adi.

 

Meni su Boki (carp system), Mesaros, CT Sony Singidunum, Braca i Majkic, Bata iz Prokuplja itd... bili idoli. Mastao sam da upoznam te ljude i pitao se da li cu nekada znati da pecam kao oni. I dan danas imam postovanje prema svima i skidam im kapu sto se tice pecanja, a sa nekima sam sada i dobar prijatelj.

 

Igrom slucaja sam sam eto i u Saranskoj Organizaciji Sportskog Saveza Ribolovaca Srbije i trudim se da uradim sve sto je u mojoj moci da pomognem. I nijednog jedinog trenutka ne prestajem da verujem da ce se sve srediti i da se upravo sve dovodi na normalu.

 

U Beogradu i okolini, u Vojvodini ima gomila sarandzija, klubova takmicenja, mnogo vise sredstava da se odrze te edukacije i ostale stvari koje se toliko pominju pa nisam nesto cuo da se radi. Ja sam cele zime sa drugovima Vlaxyjem i Batom se iz petnih zila trudio da okupim bar dvadesetak ljudi sa celog juga na edukaciju, organizovao im takmicenje druzenje na Oblacinskom jezeru cisto da vide kako izlgeda. A i sto se samog jezera tice trudimo sto je vise moguce, da ga sredimo i poribimo i uredimo tako da jednog dana moze da se peca i liga bez ikakvih problema i bez troskova federacije. Mozda ono sada izgleda smesno i mozda zvuci smesno da se tu peca liga, ali licno mislim da ima sve predispozicije da postane takmicarsko jezero, ni cista komercijala ni skorz divlje.

 

Sto se tice federacije svi koji ucestvuju u radu iste se trude maximalno, bez obzira mozda i na neke nesuglasice od ranije. Licno mislim da sve ide na bolje i da sloznije ne moze da bude. Postoje greske, ali ko radi taj i gresi.

 

Sto se tice organizacije lige, voda i termina.

 

Moracete da shvatite nesto. Svuda postoji neki sistem po kome se nesto radi, pa tako i u nasem Savezu Ribolovaca Srbije. Stanislav je to lepo objasnio da smo mi jedna od 5 organizacija koje cine savez i da sve te organizacije delaju kao celina kako bi savez funkcionisao, ali mi Srbi definitivno imamo problem sa autoritetom pa po automatizmu mislimo da je sve lose sto neko radi.

 

Vode nisu sony pa da se iznajme kad nam padne na pamet, a i one kostaju a mi nismo Rokfeleri. A i svi dobro znamo gde moze da se pecaju takmicenja u Srbiji pa zato ne treba praviti od muve magarca i zasto se unapred godinu dana mora znati koja ce voda da se peca? I bez obzira sto znate koju vodu pecate moze vam se pasti lose mesto i cao.

 

Za mene je liga, druzenje, odmor, takmicenje, zezanje i svetinja jer ekipe iz te lige predstavljaju SRBIJU u svetu. Meni vece na Adi iz drugog kola druge lige ne moze nista da zemni. Bacid, Goran, hiperaktivni Paja, ortak ja... Bleja, pecanje, zezanje, vuca kafa u hladnoj noci i smeh od koga te boli stomak i koce ti se vilice... :mrgreen:

 

Ja sam najmladji u Saranskoj Organizaciji, a i jedan od mladjih takmicara i sudija isve ovo radim zato sto volim, a zapitajte se vi zasto sve ovo radite i da li vam je ovo zadovljstvo ili vam je preslo samo u losu naviku :?:

 

Z A S R B I J U !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Druze niko nije rekao da se netrudite.

 

Ali jedno je sigurno iz nekih razloga meni a i mnogima drugima nezelite da uradite nista sto je jednostavno.

 

Naprimer kad je bio problem sa Markovackim jezerom obezbedio sam vam dve vode na kojima bi se sigurno moglo upecati mnogo vise ribe nego nijedna tamo i to za dzabe.

Niste hteli ni otici da se dogovorite.

 

Ove godine problem sa vodama,opet dve vode koje su zadovoljavale sve kriterijume i termini su se mogli zakazati kad nama odgovara a ne kad ti dozvole da pecas,i nemas probelm sa budalasima koji ce te ometati u ribolovu i naravno opet dzabe i niko nije ni hteo da prica sa ljudima koji su bili spremni dati svoja jezera.

 

termini treba da se znaju ranije i da se da malo lufta a ne da se peca vikend za vikendom.

Ja sam trebao ici u Sloveniju i sve se dogovorili a termin se poklopio bas na daj dan,covek za kojeg kazes da si imao zelju da ga upoznas je zamolio ako ikako moze da nebude bas taj dan i poklopilo se bas tada.

 

Odlozili smo sve da bi pecali ligu e to ti je za Srbiju.

 

Mozete vi mene kritikovati koliko hocete i reci da sam madjar i kad odem do Kikinde pitati dali sam isao lizati Braci guzicu kao sto je rekao Stanislav kad sam mu rekao da se druga liga moze pecati na Maradiku za dzabe i kad god nam odgovara.

 

Sto se vise vredja sve vise mi se cini da sam u pravu.

 

Nadam se da se ovaj tekst nece obrisati,kad si vec napravio sranje bako nemoj se hvaliti sa tim.

Link to comment
Share on other sites

Prdo ajde sto prcas raznorazne gluposti ,pa verovatno ni sam sebe ne razumes,to je tvoj problem ali nemoj mene da pominjes u tvijim glupostima a pogotovo kada lazes!!!!!!

Pozvao si me i pitao, sta mislim o tome da se liga peca na Maradiku.Odgovorio sam ti da ja nikad nism bio tamo i da razgovaras sa ljudima ,ukoliko su zainteresovani da mi javis da bi clanovi foruma dosli da pogledaju kakvi su uslovi na toj vodi.DO DANA DANASNJEG NISTA MI NISI JAVIO!!!!!!!!! .................TAKO DA NEMOJ DA LAZES I DA IZMISLJAS!!!!!!!!!!!

To sto se termin druge lige poklapa sa necijim takmicenjim niko nije namerno uradio. Osim ako to neki bolesni umovi ne iskonstruisu ,pa onda neka im bude.......

Tvoj odlazak u Sloveniju nisi mi nikad pomenuo ......ali sam cuo da si hteo da ides ali nisi znao da za sloveniju treba sengen .......pa nista od toga .Bas bi voleo da cujem kolji je to kup u Sloveniji na koji treba da ides........ ili si i to izmslio!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Lepo je to kad se moze okrivljivati neko drugi za nerad.

Dali sam ja lazljiv u redu jesam,samo mi reci da vam nisam rekao za maradik i tom prilikom ste me lepo izvredjali.

A bilo je, TESKO JE KAD NECE NIKO DA POMOGNE, kad se pomogne onda to kao da niste ni culi.

Sta sam ja trebao da vas odvedem na Maradik :?:

Pa dobijate vodu dzabe, sve se dogovori,samo treba da se ode i zvanicno potvrdi sta bi jos hteo.

 

I nisam te pitao sta mislis, nego da mozete dobiti Maradik bez i jednog dinara ostalo je bilo na vama,tako da lenjost nemoze da se pravda na taj nacin.

 

Da je samo neko pitao Duleta iz satrinaca on bi dao jezero isto tako i to je napomenuto nekoliko puta.

 

Kad nesto hoces onda to i uradis tako da mi slovenija nije problem.kao sto nije bila ni Madjarska,Hrvatska...

Evo imas i na ovom sajtu gde su najavili jednu ekipu iz srbije.

 

 

 

Vode nisu sony pa da se iznajme kad nam padne na pamet, a i one kostaju a mi nismo Rokfeleri. A i svi dobro znamo gde moze da se pecaju takmicenja u Srbiji pa zato ne treba praviti od muve magarca i zasto se unapred godinu dana mora znati koja ce voda da se peca?

 

Ovo je bio razlog moga teksta i kad me neko naziva lazovom volim da to kaze pred svima i da objasni zasto sam lazov.

 

A pretnje telefonom i privatnim porukama nevrede.

Ko zna da nije u pravu najlakse mu je da se potuce sa nekim a jos kad je taj slabija iha milina jedna.

 

Sto se mene tice ova prica je zavrsena mozete reci sta god hocete vise vam necu odgovarati mogu ja ostati i lazov i sta god hoces nije problem

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

×
×
  • Create New...