Jump to content

Pravljenje stanista (zaklona) na Dunavu?


kvazipecaros

Recommended Posts

Zdravo svima. Imam vikendicu na Dunavu ali je situacija za pecanje poprilicno losa.

 

Imamo splav koji izlazi nekih 10-15 metara od obale u zavisnosti od vodostaja. Dubina je oko 3-4 metra. Planiram da malo modifikujem teren nizvodno i uzvodno od splava nekih 20ak metara posto je trenutno poprilicno cisto. Mislio sam da u vodu zabodem 2-3 balvana ili nekakve grane da mi sluze ujedno kao prepreka ali i kao marker. A iza njih da stavim neki krs, tipa kamenje i grane. To mesto bi hranio redovno.

 

Da li neko ima neke savete? Cuo sam da bi takve prepreke trebalo staviti na mestu gde naglo pocinje dubina, tojest na granici starog i novog korita. Sa jedne strane na obali blizu planiranog mesta ima nekog drveca, a sa druge strane ima trske. Da li su te dve lokacije ok? Sta bi jos mogli da preporucite?

 

Pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

Sve zavisi od toga kolika je dubina oko ta dva mesta! Najvaznije je da ako ces spustati drva na mesto odseces sve grane, jer ce ti svaki saran okomotati oko njih i pokidati, znaci spustas samo bas panjeve ili trupce, bez grancica, najbolji nacin je da ih zicom povezes sa kamenjem ili sa parcadima betona i camcem dovezes iznad mesta(malo uzvodno) i samo spustis, pri tome moras da vodis racuna da sve to lepo legne, tj da ti se ne okrene sve naopacke u propadanju!Idealnio je ako mozes da nadjes neki panj na kojem vec ima nastanjena kolonija skoljki, bar sam tako ja radio!!!Kamenje je OK, mozes da ga pobacas svuda oko panja koji spustis, ali granje izbegavaj jer, ponavljam, svaki malo ozbiljniji saran ce ti se okomotati oko grane i pokidati! Idealno mesto ti je nagli prelaz iz plicaka u dubinu i tamo gde se sudaraju dve vodene struje!

Nemoj da to sto spustas koristis kao marker, sve sto spustisneka ide pravo na dno, samo ce ti smetati ako nije na dnu!!! Kao marker mozes da koristis plasticnu cev na koju ces sa donje strane privezati neko otezanje, kamen najbolje a od gore je zacepiti tako da ne ulazi voda, tako ce ti cev uvek biti na povrsini a ako ti dodje riba najlon ce samo da sklizne preko nje i ona ce se ponovo vratiti na povrsinu!

nije ti povremeno da modifikujes 50kvadrata dna svuda okolo, dovoljno je samo bas mesto na kojem zelis da pecas, par kvadrata i tu da hranis redovno i oni ce doci sigurno, mozda ne posle dva dana, ali doce sigurno, samo budi uporan i hrani redovno!

Nadam se da sam ti bar malo pomogao

Link to comment
Share on other sites

Hvala ti Kristijane. Super si pomogao. Mislio sam da ubacim grane sa sve grancicama ali nisam razmisljao o kidanju prilikom izvlacenja uopste. Ubacicu samo deblje grane ili trupce bez dodatnih grancica. A to sa plasticnom cevkom ti je odlicna ideja. Naravno sve sam i planirao da usidrim kamenjem ili betonom, ali cu probati i da ih zakucam ako mogu.

 

Izmericu dubinu na tom mestu, mada cenim da ce biti negde oko 3 metra plus vodostaj. Trenutno je opao. A tu je i prelaz iz plitkog u dublje. Jedino sto nema mesanja dve struje, ali sta ces.

 

Hvala jos jednom.

 

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...