Jump to content

KOBAJE


smrki

Recommended Posts

Ja ih koristio par puta na tamišu i deliblatu i nisam se proslavi, možda i nisam ubo dan :think:

 

Ima cukk neke tvrde kocke koje baciš i one sa laganica raspadaju, dobro za deliblato na primer, i te mi se ok pokazale ali ih nisam nalazio posle. A možda sam opet ubo dan ;)

Link to comment
Share on other sites

Koristio sam ih najviše na Tamišu i prezadovoljan sam, od svih sam najviše koristio med a dobar je i za PVA (obavezno kineska jer se sporo topi pa je dobra za reku). Što se tiče kocki ja sam ih probao u više navrata i zadovoljan sam. Jedino što mislim da ti se malo sporije navlači šaran na spot nego kada hraniš partiklama, ali zato kada lošije radi onda uzima sa manje straha jer ti se na spot navuče u najvećem broju deverika i protfiš. Dešavalo mi se da po izlasku imam i po desetak protfiša od 1kg-1.5kg. a da imam po 5-6 šarana.
Link to comment
Share on other sites

Definitivno prelazim na te mamace jer jos nikad na divljoj vodi nisam upecao tako krupne ribe u cugu i jos pet sest sarana.

Mada mozda nije do mamca nego do pecarosa

 

Prdo ja sam napisao šta sam imao, a ti ako ne znaš da pecaš, nemoj da misliš da ne znaju i drugi. Da li imaš neka pametnija posla nego da budeš toliki cinik i da nipodaštavaš tuđe rezultate.

Mislio sam da nisi takav čovek.

 

ps ako te zanima raspitaj se o mojoj ekipi. Ima ljudi koji ovde znaju koje i kakve ulove pravimo.

Link to comment
Share on other sites

Sta se odmah vredjas,mislio sam ozbiljno.

Ako to da takve rezlutate na divljoj vodi stvarno cu uzeti da probam.

Pecam i na divljim vodama na Melegove mamce i stvarno nisam nkad uspeo upecati te kolicine ribe,tek poneka velika babura i na desetkice dodje i pokoja deverika.

Nije mi jasno zasto svi samo cekaju da neko nesto prokomentarise i da se svadjaju

Link to comment
Share on other sites

Ma cim ih Meleg nema u programu to nista nevalja :lol:

Prdo nema smisla da kvaris temu i to radis stalno pusti da drugi iznesu svoje misljenje i iskustva ima onih koje to interesuje svaka cast Melegu ali nije tema i bez ljutnje,nista zlonamerno

Link to comment
Share on other sites

Prdoni brate sori ako ti to nije bila namera. Kažem ti bitna je priprema i to vrlo. A inače što se tiče Melegovih boili osim bele čokolade nisam čuo da nešto daje ribu kako treba (pazi ovako, i pustinja izgleda prazno ali oko vara).

A što se tiče veličine boila probaj 16mm

Ja sam na halibut pelete od 22mm na Tamišu imao više komada. Dolaze ređe ali su veći, naj manji je imao 6kg a najveći 11.5kg

Link to comment
Share on other sites

Mozda je to mana ali nepecam na veliku boilu,moracu da menjam neke stvari.

gresisi sto se tice Melegovih boila ali to je stvar ukusa i vremena koliko se koriste.

Zanimam me kako ce biti dogodine sa njim ali ozbiljan sam sto se tice pecanja na ta tvoja cudesa,video sam ih kod Ike u Carp Shopu i uzecu par komada ko ga sisa necu nista izgubiti.

Teren gde pecam sarana na tisi sa obale je izuzetno lep i kad radi mozes upecati i po tri cetiri komada sarana za dan ali cesto deverika bude veca od njega.

Na dubini od tri metra i cetiri pet metara od obale je jedan greben i sve je u kamenju na glistu i secerac tu rasturaju baburu i sve je to kao plato,onda jedan veliki prelaz i dole je tvrda glina ima velikih sarana dobijali su ga na razne stvari kukurz glista,boila svasta ali retko.Jedino sto me zadrzava tamo je sto su veliki.

Isto takvo je i na drugom mestu slican teren samo sto su posle kamena panjevi i to gomile panjeva tu vec peglam iz camca.

Znaci treba mi nesto nasta se cesce javlja saran a to bi mogle biti te tvoje zajebancije.

Vidis da nisam hteo da te zajebavam.

Link to comment
Share on other sites

Pecao sam na 14mm i dobijao deverike i babuške pa čak i na 16mm krupnije. Uostalom video si kolika je bila tvoja deverika na državnom prvenstvu.

Po malo pecam i fider i kada bih ti rekao da između ostalog pecam na pelete i boile od 8 - 10 mm onda ti je jasno da ako hoćeš ciljano da pecaš krupnu ribu moraš da ideš na veliku boilu.

Kada sam pre par godina počeo da pecam na boilu nije mi bilo jasno zašto moj prijatelj iz Nemačke peca na boile 18mm -22mm sve dok nisam video ale koje izvlači na Nekru i drugim rekama i jezerima. Inače tim istim boilima i hrani.

Link to comment
Share on other sites

Da su nam bodovakli one deverike bili bi barem treci na drzavnom,mada nije ni ovako lose.dvanaesti u drzavi mala li je stvar.

 

ja sam druze za manje mamce uvek,videcemo u rumuniji kako ce se pokazati takav nacin pecanja.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav! Ja pecam isto većinom na 14 boile na Tamišu i slažem se stim da dolaze šarani do 6kg najviše

čim stavim 18 ređe se javlja ali dobijem i kojeg većeg :dance: a mišljenja sam da u proleće nema boljeg mamca od boile :violin:

na Tamišu (uz predhodno hranjenje). Kukuruz ne prolazi ali to je samo moje mišljenje. To mi se pokazalo kao vrlo

efikasno zadnjih godina. Nikada nisam pecao na veće boile od 18 na reci voleo bi da čujem iskustvo kolege koji su

pecali na veće boile od 18 na Tamišu. Pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav! Ja pecam isto većinom na 14 boile na Tamišu i slažem se stim da dolaze šarani do 6kg najviše

čim stavim 18 ređe se javlja ali dobijem i kojeg većeg :dance: a mišljenja sam da u proleće nema boljeg mamca od boile :violin:

na Tamišu (uz predhodno hranjenje). Kukuruz ne prolazi ali to je samo moje mišljenje. To mi se pokazalo kao vrlo

efikasno zadnjih godina. Nikada nisam pecao na veće boile od 18 na reci voleo bi da čujem iskustvo kolege koji su

pecali na veće boile od 18 na Tamišu. Pozdrav.

Teško da će neko da ti da odgovor. Većini šarandžija kada spomeneš boilu od 18mm digne im se kosa na glavi, ali evo primera da veličina nije problem. Verovatno je dosta na čulo da se nekada pecalo na krompir (koji je znao da bude i do 30mm) i šta mislite da li su ljudi tada mislili da je velik. Odgovor je :naughty: jer šaran od 10kg ima otvor usta i do 6cm, uostalom kako bi drobio onolike školjke.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Ma ja mislim da su ti sto im je velicina bitna- zenski sarani :mrgreen: .. Salu na stranu , sad ozbiljno , kako mislite kobaje, malo sam se zbunio posto to do sada nisam video ( jbg, nemam bas sve dostupno u kgu ) ? Je l' to ono presovano cudo ?
Link to comment
Share on other sites

Tačno je to što kažeš ali je isto tako tačno i da se svaki rad isplati.

Prošle godine u jednom periodu se desiol da nije riba htela da se javlja na Tamišu. E baš u tom periodu sam na mestu koje niko nije hteo ni da vidi a kamoli da peca ja sam posle dužeg posmatranja (više dana) i hranjenja boilama i aromatizovanim kukuruzom u roku od dva dana dobio 8 kom. od toga su tri bila preko 10 kg. a najteži je bio 12.600

normalno svi su vraćeni sem jednog od 3 kg.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 year later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...