Jump to content

Pecanje iz snova Sarulesti


Ribolovac

Recommended Posts

Bolje resenje od svetla za bicikle je da se marker, kakav god on bio, oblepi fluorescentnom trakom, selotejpom, tako nece bez veze svetliti celu noc, a kada se baterijom uperi u pravcu istog, vidi se jasno i sa 200 metara, ja tako radim uvek kad pecam i razvlacim(a to je skoro uvek) i to je sto posto funkcionalno!!!!
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je osvetljavanje markera(hraniliosta) nocu kardinalna greska Kristijane ali neka i drugi kazu sta misle o tome.Ja licno to nikada ne bih uradio cak izbegavam prilikom vadjenja ribe da osvetlim vodu. :naughty:
Link to comment
Share on other sites

Mogu samo reči da riba posječuje hranilište bez obzira jel šta blica ili ne!Birajte naravno crvene boje .

Isprobano na vodi dubine 2 metra pecano 6 dana i riba je uzimala bez problema.

Čak nam se desilo i da su se češali o najlon od markira i prevrnuli ga te je bljeskao pod vodom i svejedno smo imali griz.Naravno poslije smo ga vratili prema gore i riba je uzimala bez greške.

Još jedan mali savjet na poziciji isto na jedan band stick stavite također ovakovu bljeskalicu jer kad ste od obale u čamcu na 300 m. svaki orijenir dobro dođe.Ovo se odlično vidi i po magli .

Ako se nevaram i Atropa koji slove kao bolji markiri također blicaju!

Link to comment
Share on other sites

Hvala na informacijama mnogo nam znace pogotovo od onih koji su bili tamo da neodemo grlom u jagode,svaki predlog,informacija,savet onih koji imaju iskustva sa ovakvim pecanjem su nam dobrodosli :clap:

Nažalost ja nisam bio u Rumunjskoj ali kolega Hrvoje je tako da če on vjerovatno još ponešto napisati!

Čim se otvorila ova opcija malo sam surfo po internetu vezano za ribolova na Sarulestiju i svašta se može pronaći!

Link to comment
Share on other sites

Nema potrebe za nekim bljeskalicama napravi se običan markir od stiropora ,mi smo puhali balone isto se lijepo vidi špaga nije dozvoljena nam mjestima gdje je granje kao ni helikopter sistem ostalo sve može peca se najednostavnije kao i na svakoj drugoj vodi..
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je osvetljavanje markera(hraniliosta) nocu kardinalna greska Kristijane ali neka i drugi kazu sta misle o tome.Ja licno to nikada ne bih uradio cak izbegavam prilikom vadjenja ribe da osvetlim vodu. :naughty:

U tome i jeste caka Neso, kad imas fluorescentni marker uopste ne moras da svetlis direktno u njega, dovoljno je samo u njegovom pravcu, moze i par metara iznad, u horizont, i opet ce se jasno videti!!!

Ali kao sto kaze Febus, ni svetljenje ne smeta bas toliko! Mnogo puta mi se besilo da sam imao ruuunn dok jos veslam od spota prema obali, eto koliko im smeta!!!

NAJBOLJI marker koji moze da bude je da se uzme plasticna cev, ili moze takodje i obican teleskopski stap(petljas) cija duzina se odredi prema dubini spota na kom pecamo, okrene se naopacke i na vrh stapa(znaci koji ce se ovom prilikom nalaziti na dnu jezera) se priveze mali tegic,ciglica ili tako nesto, a drugi kraj se oblepi sa par krugova fluo selotejpa!!! Ovakav marker nece dozvoliti da se riba zamrsi oko njega ili bilo sta drugo, vec, ako najlon i predje preko njega u toku borbe, samo ce se saviti i najlon ce jednostavno da sklizne a on ce se potom vratiti na povrsinu i jasno se videti kao i pre!!!

Ja uvek nosim sa sobom jedan petljas od 3m jedan od 4m i jedan od 5 m i montiram ih na licu mesta u zavisnosti od dubine na kojoj pecam!!!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

NAJBOLJI marker koji moze da bude je da se uzme plasticna cev, ili moze takodje i obican teleskopski stap(petljas) cija duzina se odredi prema dubini spota na kom pecamo, okrene se naopacke i na vrh stapa(znaci koji ce se ovom prilikom nalaziti na dnu jezera) se priveze mali tegic,ciglica ili tako nesto, a drugi kraj se oblepi sa par krugova fluo selotejpa!!!
koji može da se kupi gde
Link to comment
Share on other sites

Mi smo ga nabavljali u fabrici koja pravi saobracajne znakove :D :D Ali mislim da ima i u bolje opremljanim knjizarama!!!

 

:handgestures-thumbupleft: Probaću da ga nabavim.

 

Probaj kod stampara za foliju ,a imaju i fluo boje ...

Link to comment
Share on other sites

NAJBOLJI marker koji moze da bude je da se uzme plasticna cev, ili moze takodje i obican teleskopski stap(petljas) cija duzina se odredi prema dubini spota na kom pecamo, okrene se naopacke i na vrh stapa(znaci koji ce se ovom prilikom nalaziti na dnu jezera) se priveze mali tegic,ciglica ili tako nesto, a drugi kraj se oblepi sa par krugova fluo selotejpa!!! Ovakav marker nece dozvoliti da se riba zamrsi oko njega ili bilo sta drugo, vec, ako najlon i predje preko njega u toku borbe, samo ce se saviti i najlon ce jednostavno da sklizne a on ce se potom vratiti na povrsinu i jasno se videti kao i pre!!!

Ja uvek nosim sa sobom jedan petljas od 3m jedan od 4m i jedan od 5 m i montiram ih na licu mesta u zavisnosti od dubine na kojoj pecam!!!

Super ti je resenje ,jer oko teleskopa ne moze da se upetlja riba isto kao oko markera od plasticnih cevki na sklapanje samo ne kosta 50e.......bas dobeo resenje

Link to comment
Share on other sites

Mi smo ga nabavljali u fabrici koja pravi saobracajne znakove :D :D Ali mislim da ima i u bolje opremljanim knjizarama!!!

Svaka cast za marker sa petljasima i svetlecom folijom,vrlo jednostavno i ekonomicno resenje zasluzio si jednu lepu belu majcu sa likom sarana na spotu sa hranom ako dolazis do Bg svrati u radnju kod Marjana da ti je da ako ne poslacemo ti pozdrav :clap: :clap: :clap:

Link to comment
Share on other sites

Mi smo ga nabavljali u fabrici koja pravi saobracajne znakove :D :D Ali mislim da ima i u bolje opremljanim knjizarama!!!

Svaka cast za marker sa petljasima i svetlecom folijom,vrlo jednostavno i ekonomicno resenje zasluzio si jednu lepu belu majcu sa likom sarana na spotu sa hranom ako dolazis do Bg svrati u radnju kod Marjana da ti je da ako ne poslacemo ti pozdrav :clap: :clap: :clap:

Hvala, hvala...drago mi je da pomognem!!! Ako vec ne mogu da idem, onda da drugima bude lakse :D :D Mada, kako sve vise kombinujem, sve mi se vise cini da cu ipak ici!!! :violin: :violin: :violin:

 

Jel zna neko mozda jel dozvoljena penta na benzin ili samo elektro motor???

Dozvoljena je penta, benzin... slobodno moze da ponese svoj motor. Ko zeli moze i camce gumenjake da nosi.

Vlado onaj tovj desantni gumenjak je mama, koji ce ti k.... camac sa pentom :naughty: :naughty: :naughty:

Link to comment
Share on other sites

Uplanu je kada vidimo koliko ima prijavljenih da organizujemo izradu majca po velicini za svaku osobu sa ex YUcarp.com Sarulesti 2010 pozadi i na rukavu i grudima logo organizatora da nam ostane nesto za uspomenu i secanje bez obzira sto ce sve da bude medijski propraceno.

Svi koji zele da idu neka se jave Marjanu 011 3293889 i ostave svoje podatke da imamo za evidenciju a zadnj rok dovanje avansa od 50e je 31.12.2009 ali se nadam da necete cekati zadnji trenutak za prijavu,tada cemo znati dali se ide ili ne data cena od 150e se odnosi na grupnu posetu od najmanje 30 pecarosa zato molim da se svi zainteresovani jave da vidimo sa kojim brojem pecarosa trenutno raspolazemo,unapred hvala i pozdrav

Naravno da nezaboravimo ovo je zamisljeno da bude kao i ime sajta exYUcarp.com-Sarandjije bivse YU-dobrodosli prijavite se dodjite da pecamo i da se druzimo

Link to comment
Share on other sites

kako lepo zvuci 7 dana na Surulestiju :doh: :doh:

Termin izvanredan,cena nikad bolja steta propustiti ovako nesto mi svi idemo :dance:

Cena i termin su extra ali nije tu samo 150 evrica ima tu jos dosta troskova, po nekoj mojoj racunici bez 500 -600 evrica minimum nema sanse da se razmislja o putu!Stvarno je steta propustii ovakvu priliku bice to extra pecanje i zezanje,ali bez mene! :angry-banghead: :angry-screaming:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...