Jump to content

Pecanje iz snova Sarulesti


Ribolovac

Recommended Posts

Onaj ko je po svojoj prirodi konfliktan i kontras, on nikada nece biti zadovoljan!!! Zato se ne treba obazirati na takve komentare!!! I kao sto neko rece, vecina tih ljudi uopste nece ni ici, nego samo, sa oprostenjem, kenjaju!!! Previse ste se navilki na takmicenja i tenzije, to nije dobro, ovo treba da bude prijateljsko druzenje, upoznavanje, pecanje, alkoholisanje i sve sto ide uz to, a ne da se ljudi jos 6 meseci unapred zameraju!!! Manite te takmicarske fore, jer organizator je najavio odmah da je ovo druzenje!!! Tako da... spustite gard i lepo da se dogovorimo, samo tako cemo, EVENTUALNO, doci do razumnog dogovora, koji ce vecina prihvatiti!!!

Jer ako ce ovo preci u takmicenje i izdrkavanje, odmah recite pa da odustanem na vreme, jebes 50eura!!!

Link to comment
Share on other sites

Onaj ko je po svojoj prirodi konfliktan i kontras, on nikada nece biti zadovoljan!!! Zato se ne treba obazirati na takve komentare!!! I kao sto neko rece, vecina tih ljudi uopste nece ni ici, nego samo, sa oprostenjem, kenjaju!!! Previse ste se navilki na takmicenja i tenzije, to nije dobro, ovo treba da bude prijateljsko druzenje, upoznavanje, pecanje, alkoholisanje i sve sto ide uz to, a ne da se ljudi jos 6 meseci unapred zameraju!!! Manite te takmicarske fore, jer organizator je najavio odmah da je ovo druzenje!!! Tako da... spustite gard i lepo da se dogovorimo, samo tako cemo, EVENTUALNO, doci do razumnog dogovora, koji ce vecina prihvatiti!!!

Jer ako ce ovo preci u takmicenje i izdrkavanje, odmah recite pa da odustanem na vreme, jebes 50eura!!!

Potpuno podrzavam tvoj stav :clap: sem za alkoholisanje :naughty: ;)

Link to comment
Share on other sites

Evo i komentara jednog od organizatora ovog druzenja koj daje svoj komentar koj je skinut sa njegovog sajta treba ga i vredi procitati :arrow:

 

Velika voda = velike ribe = velika napoznanica!

Mesta, vecita dilema. Koje je najbolje? Pa, na nekim nasim komercijalnim vodama, 100 ili 1000 puta manjim od Sarulestija, najbolja mesta se (verovatno?) znaju. Medjutim, na Sarulestiju sam bio vise od 30 puta, a i dalje ne znam gde su najveci sarani?! Dobro, ja nisam takmicar - iako sam ispratio SVE manje, vece i najvece Kupove na tom jezeru - pa mozda i ne znam. Stoga, pitajte Radutu da li zna, hehehe

Verujte, obisao sam svih 40 i vise kilometara obale jezera, islikao ogroman broj kapitalnih ulova, i shvatio da je za najvecu ribu potrebna sreca. Jer, sa drugarima sam nekoliko godina uzastopce isao bas na "najbolje" mesto, cak smo "to" mesto rezervisali i po godinu dana unapred... a opet nismo upecali najvece(g). Upecali smo puno, i to lepih sarana, ali jedne godine su nas usnirali neki Madjari na sasvim drugom mestu, druge godine neki Poljaci na jos "levljem" mestu...

Ovo nase pecanje je zamisljeno kao druzenje i uzivanje. Nije to nikakvo takmicenje gde se dele Mercedesi, nego pecanje za dusu. Zato je bez veze dizati tenziju ko da se radi o zivotu i smrti. Jer, pretpostavimo, da nas bude 40. To je samo 20 parova (20 mesta)! A na jezeru je minimum 40 odlicnih mesta! Samo da vas opomenem: posle prva dva dana (i noci) bicete umorni - ako pecate samo sa jednim drugarom. Umorni i neispavani od ribe, razvlacenja, hranjenja, kidanja i prevezivanja! Jer ta voda nije laka za pecanje.

Koja svrha je izvlacenje i biranje "dobrih" mesta, kada 95% ucesnika ove ekspedicije nikada tamo nija bila? Kako birati nesto nepoznato, kako odabrati dobro mesto na 42 kilometra obale?

Dobro, marim bas, moze se i izvlaciti i birati - najdemokratskije je. Jedino sto ce to zrebanje potrajati bar pola dana. A kako smo "slozni" i ceo dan...

Medjutim, sta ako su na ovo pecanje krenule grupe drugara, a ja sam shvatio da je tako. Sta ako oni zele da pecaju blizu jedni drugima, ili jedni pored drugih, da se druze, zajedno peku jagnje, itd. Sta ako jedni budu na jednoj obali a drugi na drugoj?

Verujte, ima i vise nego dovoljno dobrih mesta, ima bar duplo vise mesta nego nasih parova. Uostalom, 1999. je na World Carp Cupu bilo 204 ekipe, tj. 204 mesta. Naravno da je tada bila polovina losih, ali je 100 bilo dobrih. Od tih 100 mi cemo sami izabrati 15, 20, ili 25 najboljih, zavisno koliko nas bude. I ostace nezauzeto bar jos toliko dobrih mesta - uvek se mozete preseliti...

Raduti je cilj samo jedan - da SVI sto vise upecate! Sto vise (i vece) upecate vece su sanse da cete doci ponovo, ali ne po ovoj ceni! Ovu cenu nam je dao da bismo se lepo proveli, upoznali jezero, napecali i nauzivali - iskoristimo to.

Beker, Grabmajer, Crow, Pejsli, Hogendijk, Vorvik, Masimo, Barabino... pecali su mnogo puta na Sarulestiju. Sretao sam ih na svim mogucim i nemogucim mestima oko jezera - stalno su trazilo najbolju lokaciju. I nisu nasli - Kristijan Baldemajer je upecao najveceg, tadasnji IGFA rekord, u zalivu pored hotela. Taj zaliv sada zovemo "Zaliv rekorda". Eto, upecao je najveceg blizu hotela, ne u nekoj zabiti na "super spotu", a nije imao ni vece znanje ni bolju opremu od pominjanih legendi. Ali je imao najvise srece!

Jova Carpforever vam je lepo rekao: ne zna koje bi izabrao. Ja takodje ne znam. Ne zna ni Raduta. Stoga nije moguce da znaju oni koji tamo nikada nisu bili.

Jer, znajte, po Marfijevom zakonu: bilo gde da ste - pogresili ste - uvek je bolja druga obala!

 

Niko vam na tako velikoj vodi nista ne moze garantovati, ali jedno je sigurno - svi cete se napecati. A hranite li kukuruzom i pecate malim boilama - presesce vam.

Najbolje mesto vam ne mogu garantovati - pola tone deverika mogu.

 

No, dotle ima skoro pola godine, o svemu cemo se dogovoriti, sve isplanirati i organizovati. Sada treba uciniti samo prvi korak - rezervisati mesto! Ne NA Sarulestiju, nego ZA Sarulesti!

 

(Ja nikada ne polemisem na skijaskim forumima - zato sto ne idem na skijanje. Stoga nemojte dozvoliti da nam put kvare oni koji na put nece ni krenuti.)

 

PS.

ETO VISE NEGO JASNO

Link to comment
Share on other sites

Dva puta sam bio na jezeru. 2002.sa prijateljem sam išao da posmatrao kup i razgovarali smo sa većinom najpoznatijih šarandžija današnjice (Pejsli,Brigs,Krou,Čilkot,Beker,Grabmajer,....)o jezeru i šaranskom ribolovu uopšte.Uzgred budi rečeno, svi su bili izuzetno ljubazni,gostoprimljivi i otvoreni za razgovor .2004.sam i učestvovao na kupu.Ne ovo pričam na pamet,već iz svog, iskustva prijatelja koji je tri puta pecao na jezeru isto u organizovanoj grupi, kao i Miška knjižara koji je bio nekoliko puta u solo ribolovu.A i Carpforever bi mogao da kaže nešto iz svog ličnog iskustva.Jezero jeste ogromno i ima 40km obale, ali je činjenica da ne postojini 30 dobrih mesta, već samo 10 do 15. Ostala su vrlo prosečna ili loša.Činjenica je i da se ne ide na takmičenje, ali i kakvo je to druženje ako treba s nekim da se trkaš za mesto. A,i da se ne lažemo,većina ide(i daće xxx €ura za to)samo zbog šanse da uhvati veliku ribu,a ne da bi se družio sa nekim ko mu je na 100- 500 metara.Hteo sam da pomognem, ali izgleda da u opštoj euforiji oni koji su samo čitali ili slušali o jezeru sve najbolje znaju.
Link to comment
Share on other sites

I jos jedna napomena (vrlo bitna!):

Nikako ne poistovecujte ovo nase drugarsko pecanje sa takmicenjem! Jer, recimo, 1999. ili 2002.2004 se nije smelo razvlaciti - bila je zabranjena upotreba camaca. A tako je samo na dvadesetak mesta dostupan dobar spot za zabacivanje sa obale.

Medjutim, mi smemo da koristimo camce i razvlacimo, tako da svako moze pronaci dobar spot i na njemu pecati.

Bas zato se na ovakvim slobodnim pecanjima - gde je sve dozvoljeno - upeca mnogo vise ribe (po ribolovcu) nego na Kupovima (po glavi takmicara).

 

Evo jos jednog vaznog komentara :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Dileme su resene ide se na Sarulesti evo spisak prijavljenih

 

10.12.2009

1.Nonin Danilo

12.12.2009

2.Stojanovic Gordan

3.Pavlicek Kosta

15.12.2009

4.Radovanovic Dusan

5.Nedeljkovic Jovan

6.Protic Vladimir

16.12.2009

7.Radovanovic Dragan

8.Radisavljevic Vera

9.OgnjenovicJoca

10.Nikolic Dragan

22.12.2009

11.Milenkovic Milos

24.12.2009

12.Andonov Vladimir

13.Zoric Lazar

14.Selih Kristijan

15.Ninkovic Jovo

16.Pjevic Ivan

25.12.2009

17.Ajder Zoran

18.Ilic Vladimir

19.Djukic Dragan

26.12.2009

20.Simovic Marko

28.12.2009

21.Prelic Ivan

22.Dopudj Toma

23.Antic srdjan

24.Antic Goran

25.Gocev Krasimir

29.12.2009

26.Panic Dragan

30.12.2009

27.Ivan Mitic

28.Marko Djokovic

29.Dragan Vasiljevic

30.Stupovski Djordje

31.Stupovski Pavle

32.Stupovski Stevan

33.Valonevic Marjan

Izvrsena uplata ceka se da stigne

34.Hrvoje Čalović majica XL HR-poslao akontaciju 28.12.2009

35.Febus L HR-poslao akontaciju-28.12.2009

 

 

Evo mape jezera sa mestima sa jednog od takmicenja.Izbacice se 20 losijih mesta tako da ostane 40 dobrih za sada je prijavljeno kod Ribolovac trede 35 sarandjija i u Trofeju 10. Ako bude 25 ekipa, bice jos 15 mesta slobodnih pa moze ko hoce i da menja mesta,Iako ja mislim da ce i 20 biti dovoljno, jer ce sigurno neki pecati zajedno, postaviti satore jedni pored drugih, jer ima mesta...

Inace, u Trofeju broj 92 ima na 10 strana prica bas o jezeru i mestima, pa koga interesuje moze da skine taj Trofej. Nalazi se u sekciji "Preuzmite" na sajtu http://www.trofej.info

http://s3.postimage.org/VzW10.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...