Jump to content

KOJI INDIKATORI


Recommended Posts

Ja sam takođe o tim delkimima slušao priče u superlativu.Prošle godine sam na sajmu u Novom Sadu imao prilike da ih držim u ruci i doživio sam totalno razočarenje! Odlivak kućišta je toliko loš da mi je skoro zagrebao ruku :shock: Ostavio sam ih odmah i nastavio dalje razgledanje sav zbunjen i zaprepašćen!!
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 82
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pre sedam godina sam razmišljao kao većina novopečenih fanova Delkima. Uzeo sam ih zato što mi je bio potreban njihov ne prevaziđen senzibilitet, zbog toga što koristim sistem sa klizećim olovom i najlakšim hangerima. Kako su godine prolazile (a i modeli : stari Delkimi, Delkim +, Delkim TXI+ sa centralom) tako se i moje oduševljenje njima menjalo. Počeo sam da uviđam sve više i više mana, da bih na kraju samo senzibilitet i prelep zvuk (u koji vidim da su mnogi zaljubljeni) smatrao za prednost u odnosu na ostale , a skoro sve ostalo za mane (a ima ih zaista dosta).Navešću samo neke od mnogih : jako loša završna obrada(stari su bili mnogo kvalitetnije urađeni),vrlo loši potenciometri koji se posle određenog vremena rasklimaju,i ne mogu se više precizno setovati, ''mrtav hod'' u kom signalizator u opšte ne reaguje(najčešće pri odpuštanju),zaštitna kapa čijim skidanjem se poremete sva setovanja,ne pouzdana centrala, itd... Krajem prošle godine,posle punih šest sezona korišćenja, rastao sam se sa njima. I dalje stojim iza toga da je Delkim koristan samo onome ko će maksimalno koristiti njegov senzibilitet. U protivnom, ne postoji razuman razlog u prilog njemu osim ako vam je bitnija forma od funkcije.

Bravo,... bas moje msiljenje,... znaci nisam jedini koj premetio te stavke!

Link to comment
Share on other sites

Ma imao sam sve i svašta i najbolje su mi se pokazali Berovi indikatori (10 eura/kom.) od pre 3 godine. Preživeli su 7-8 provala oblaka i nebrojeno mnogo kiša, od toga jedan izlazak u trajanju od 10 dana, a kiša je pljuštala 8 dana neprekidno.

E sad jedno pitanje za Iliju vezano za one baze da li mogu da rade sa njim?

Ispade da su oni naj isplatljiviji jer nisu nikad zakazali.

Link to comment
Share on other sites

Ma imao sam sve i svašta i najbolje su mi se pokazali Berovi indikatori (10 eura/kom.) od pre 3 godine. Preživeli su 7-8 provala oblaka i nebrojeno mnogo kiša, od toga jedan izlazak u trajanju od 10 dana, a kiša je pljuštala 8 dana neprekidno.

E sad jedno pitanje za Iliju vezano za one baze da li mogu da rade sa njim?

Ispade da su oni naj isplatljiviji jer nisu nikad zakazali.

 

 

Uff da se i ja ukljucim kada se spominje ..Berh.. i ja ih davno imao..bili uzasno jeftini..prosli sve i svasta..kisa,led,temp. ispod 0..uzasno mali potrosaci baterija..i nikada im nista nije bilo..dan danas ih imam negdje u kutijama :D ,a isto tako moram pohvaliti Fox Warior.. vrlo jednostavni i prakticni indikatori...takodjer izdrzljivi do zla Boga... jedina mana im je po meni ne mogucnost spajanje neke stanice ... sve ostalo cista petica :violin:

Link to comment
Share on other sites

Josh neshto presentation set uopshte nije isto shto i kad kupujesh posebno mislim shto se tice kvaliteta.To su odavno uvideli englezi.Pa nemoze da koshta posebno fox rx 600 eur a u kompletu 350,to vazi i za delkime.Ono shto je u kompletu daleko je od kvaliteta od onog shto kupish posebno.

To su uvideli na rx,str,delkim txi i josh nekoliko.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da ti je najbolja varijanta da kupis ATTX bazu i predajnike i da ih koristis sa tim beer signalizatorima ja imam ATTX i mogu ti reci da cu jednog dana mozda menjati signalizatore ali bazu nikada ,prezadovoljan sam,a cena ti je iznad 200 evra ali ne mnogo pa stisni malo i kupi neces se pokahjati. :clap: :clap: :clap: :clap:
Link to comment
Share on other sites

NISAM BAS IMA NEKU ZALJU DA SE UMESAM . VIDI FOX JE FOX , DELKIM JE DELKIM . JA IPAK SVOJ GLAS DAJEM ZA GARDNEROV T L B .

1. SAVRSENOG I UBEDLJIVOG DIZAJNA uz uga kao saliven

2. IZUZETNO POUZDAN U SVIM VREMENSKIM USLOVIMA da se ipak ogradim prva sezona ali mnoooogo izlazaka

3. CENA , U ODNOSU NA OVE FAVORITE J E F T I N O

Link to comment
Share on other sites

 

Pa napisah Shvaba... :angry-screaming: , a i Jane napisa (i ostade ziv ;) ) da su englezi ustanovili to i to... nijedan englez ne kupuje u nemackoj pribor npr...

Link to comment
Share on other sites

Dosad su se najbolje pokazali najeftiniji modeli kako foxa-mikrom,mx,mmx i noviji m2 i mx2 dok je eos ispao veliko razocarenje.Kod CS najbolje neshto shto je izashlo i dan danas je super sx kao i najbolji i neprikosnoveni csf 2=roc je daleko slabiji od ovog.Shto se tice delkima jeste da ima kultni status i da je bio jedan od najkvalitetnijih u to vreme al ovo sada blage veze nema stim.

Josh neshto oko delkima(CS je tu najbolji) aj ovo uradi delkimu i nek radi

 

Link to comment
Share on other sites

Baci ulje za kocnice na metalic farbu mechkinu i baci ga na oguljenog keca bez farbe.

 

Pa onda baci mecku jer ne valja...

 

 

Misljenja sam da je rasprava krenula krivim tokom... Kako mi se cini dokazano je da su skoro sve novije serije signalizatora losije odradjene od svojih prethopdnika.. A i isto tako sumnjam da se rade razlicte serije koje se proadju pojedinacno ili one u "setovima"...sve se to stanca na jednom mjestu i u puno primjeraka...a vjerujem isto tako da je i materijal za izradu losiji nego prije..da bi se sto jeftinije proslo u izradi ,a sto vise zaradilo na gotovom proizvodu..kada ga mi kupujemo!

Link to comment
Share on other sites

 

Pa napisah Shvaba... :angry-screaming: , a i Jane napisa (i ostade ziv ;) ) da su englezi ustanovili to i to... nijedan englez ne kupuje u nemackoj pribor npr...

 

Nemoj se nerviras prijatelju :romance-caress: pa nemogu sve bas Englezi da imaju ;)

Link to comment
Share on other sites

Kako su se pokazali Prologic vts 3+1 video sam ih u formax-u

 

 

Koliko ja znam i koliko sam citao..Ima ih i moj prijatelj koji je zadovoljan sa njima...dobar izgled,gumirano kuciste,vodo nepropusni... bezicna stanica koja ima i funciju vibraacije..znaci ako hocete biti ne primjeceni ;) Sve u svemum..kao sto sam rekao u svom prvom postu..Po meni najbolji indkatori do 200 eur!

Link to comment
Share on other sites

Delkim koji se pravio do pre tri godine i ovo sada nije isto ,cak se vidi po spoljasnjem izgledu. Ovo sada je neka jeftinija varijanta svega - plastika i dugme i kvalitat spoja a naravno i sam rad indikatora nije ni blizu kao ranije...............Sve zamerke na rad ovih pistalica koje se sada prodaju stoje.Staraije serije su besprekorne ,ali im je i cena bila duplo veca .........sad je cena pristupacnija ali je to otpratio i kvalitet....sve ima svoju cenu.

 

Moji delkimi nisu ovi novi od pre 1-2 godine,a Nesa(Borcanac) ima 10 kom,izmedju ostalog i 3 ili 4 onih delkima koji su iz prve serije koja je izasla.Na oko su skoro identicni,sem sto novija serija ima 1 boju vise i baza iz stare serije ne moze da detektuje signalizatore novije serije.Sve nedostatke koji su navedeni imaju i jedni i drugi.Kao sto sam rekao sinoc na chat-u ovo cu sledece pazariti ;)

http://i45.tinypic.com/34dpu9c.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...