Jump to content

sta je bolje shimano ultegra xta ili daiwa entoh


Recommended Posts

Ja koristim Shimano ULTEGRA XSA-10000 i mogu ti reci da sam prezadovoljan,a kada sam kupovao nisam bio opredeljen da li Shimano ili Daiwa (u toj klasi) sta mi se prvo pojavilo to sam pazario i nisam nezadovoljan.Kad budem menjao nesto opet ce biti po istom principu sta prvo izleti,cinjenica da nema greske u oba slucaja to su sve odlicne masinice

poozzzz ;)

Link to comment
Share on other sites

sta odakle mi cene,to nisu cene vec lepo pise da ja hocu da kupim nesto za te pare,TOLIKO IMAM PA STA BI MI NEKO PREPORUCIO U TU CENU!ZNACI AJMO SAD POLAKO JA CU DA PISEM A TI CITAJ :IMAM 200 do 270e.STA BI MI PREPORUCILI ZA TE PARE PO KOMADU ,1-KOM DA ME KOSTA OD 200-do 270e,....!!!J.b.ga!nisa ni ja to bas najbolje napisao,sad je valda bolje!pozdrav :doh: :think: :oops:
Link to comment
Share on other sites

Neka ovo ostane tema sta je bolje entoh ili ultegra,,otvorite drugu temu sta kupiti za 250e,,.moje mislenje je da je bolji entoh mada ima par mana npr radi kao traktor i sporo namotava nema QD ali sam prepravio sraf ,mozda bi pazario super ultegru al mi je mnogo velika
Link to comment
Share on other sites

Neka ovo ostane tema sta je bolje entoh ili ultegra,,otvorite drugu temu sta kupiti za 250e,,.moje mislenje je da je bolji entoh mada ima par mana npr radi kao traktor i sporo namotava nema QD ali sam prepravio sraf ,mozda bi pazario super ultegru al mi je mnogo velika

... taj rad kao traktor se pojavio posle x vremena-upotrebe ili od pocetka?

Pitam zato sto ih imam ,a nisam taj rad primjetio mada sa njima sam izasao bukvalno dva puta na vodu.

Hvala

Link to comment
Share on other sites

hvala ljudi,neznam stacu,ili entoh sa QD spulnama ili ? nemam pjma ,ima jos jedna varijanta SUPER AERO XSA!nezurim cekacu da cujem jos neko iskustvo,sad sam prvi put cuo da entoh RADI KAO TRAKTOR!!!ko zna stacu sve jos cuti,nije lose pitati,hvala jos jednom i nek svako napise svoje neko misljenje! :clap: :dance: :drool:
Link to comment
Share on other sites

Po meni svaka daiwa radi kao traktor,pecao sam i na basie.mislim da je shimano tu ne prevazidjen.mana kod shimana je to sto posle nekog vremena pocinje da melje dok daiva radi kao sto je radila.to su neka moja zapazanja
Link to comment
Share on other sites

Po meni svaka daiwa radi kao traktor,pecao sam i na basie.mislim da je shimano tu ne prevazidjen.mana kod shimana je to sto posle nekog vremena pocinje da melje dok daiva radi kao sto je radila.to su neka moja zapazanja

 

 

Pa nebih se slozio bas sa tim.. Recimo moje Emblem Pro.. jedva da se cuju kada namotavam!! A role se dosta koriste nije da sam vikend ribolovac!Tak da ta prica bas i ne pije vodu..Isto tako probao sam malo raditi i sa Basiom..isto jako tiha rola...Mozda ima veze gdje su sklapane? Kina,Malezija,Japan?? :think:

Link to comment
Share on other sites

Nije bas da je basija tiha.prvo nije izbalansirana najbolje,trese kada mota na prazno ali to mi ne smeta ,radi kao da u njoj nema trunke masti i skripi joj rucica.tako radi od kada je kupljena i verovatno i sada tako radi a shimano radi u pocetku savrseno a posle toga pocinje da se cuje.mozda to fabrike prave da bi mi menjali masinice na svakih par god.realno mogu da pecam na sve i svasta i vise uzivam kada ponesem germine jer za te pare koliko vrede ne mogu da im nadjem ni jednu manu
Link to comment
Share on other sites

pa ja licno sam samo daiwu koristio,pa reko aj da promenim,pa zato sam i pitao da vidim sta i drugi misle,a da bude cena oko 200-270e po komadu.

A simano biomaster xta nije masinica? : :greetings-waveyellow: :greetings-wavegreen:

Link to comment
Share on other sites

Stara tema daiwa-shimano,mislim da su obe firme što se tiče rola vrhunske,ja sam ipak malo više privržen shimanu,makar sam prošle godine hteo kupiti 2 komada entohica ali kad sam u ruke uzeo super ultegru dileme više nije bilo :whistle: milina jedna kako rade :)
Link to comment
Share on other sites

Super ultegra je super masina al na mojim stapovima bi stajale ko piletu sise,ko nema taj problem(a verovatno je u glavi)preporucujem pre nego entoxa...mada treba paziti i na balans stapa.birajte masinu prema stapu i prema potrebama
Link to comment
Share on other sites

pa ja licno sam samo daiwu koristio,pa reko aj da promenim,pa zato sam i pitao da vidim sta i drugi misle,a da bude cena oko 200-270e po komadu.

A simano biomaster xta nije masinica? : :greetings-waveyellow: :greetings-wavegreen:

OLI jeste!!! :dance:

Link to comment
Share on other sites

Istina je da Daiwe pocnu da se posle nekog vremena cuju i da krce kao traktor, imam i jedne i druge i uvek bi se pre odlucio za Ultegru, pogotovo Super Ultegru!!! A ako vec treba da bude Daiwa, onda bi pre nego Entoh uzeo novi Windcast Z 5000, i lepse izgleda a i sigurno je kvalitetnija!!!
Link to comment
Share on other sites

ja imam i simano i daiwa.dobri su oba .KOJI KUPITI????treba videti karakteristike (kolko najlona uvuce na jedan okretaj ,tezina ,koji je bolji za daleki zabacaj,(ako ti za to treba),spulna itd,pa i cena i uslovi kupovine.

meni licno vise svidja simano koji ima baitrunner spulnu!!!mozda zato sto sam na njega navikao.

Link to comment
Share on other sites

Zasto bi uzimao Windcast Z 5000 ako joj je teloo od kompozita, bar nigde ne pise drugacije?

dok su entoh, turnament st,emblem exeler, bblc... cinimi se da je i tvoja ultegra od metala, tj metalno kuciste. i sigurno su sve visa klasa od Windcast.

da i emblem pro je od kompozita, plastike sta vec?

Link to comment
Share on other sites

Pa kao prvo shto windcast ide sa qd spulnom,kao drugo ima serija 5000 ld koja je long distance spulna za daleko bacanje-mnogo bolja nego dosadashnje konusne spulne iz daiwe,kao trece Z nije kompozit,S i X jesu.Windcast je nova zamena za entoha a ako ga malo bolje vidish i sporedish dolazi malo jeftinija varijanta ISA.Jeste da sporije namotava cak i novi windcast od ultegre al zato je i entoh i windcast lakshi za 100 grama.Cak i entoh ima bolju spulnu nego ultegru.Imao sam znam o cemu pricam i nikad nisu radili kao traktor.Stare ultegre XT made ina japan da nove nevaljaju nizashta osim XSA.Svi koji su ih imali prodaju ih.Ako hocesh vec metal i josh tezak pa i bajt onda za tu cenu uzmi infinity 5000 br i gotovo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...