Jump to content

Budzetsk varijanta


Recommended Posts

  • 2 months later...

Pozdrav kolega sarandzija....ja sam student i moje trenutno finansijsko stanje je veoma lose, tako da sam zbog toga bio prinudjen da istrazujem jevtin nacin pecanja sarana kako na komercijalnim , tako i ostalim revirima.I uz dosta iscitane internet literature, odgledanih filmova o saranu, i price starijih ljudi, uspelo mi je.....

Budzetski boili mixevi:

Osnovni miks ( za 5 jaja) :

 

- 200 gr. psenicnog griza

- 200 gr. kukuruznog brasna

- 100 gr. sojinog brasna

Malo korigovani mix ( za 8 jaja) :

 

- 300 gr. psenicnog griza

- 250 gr. kukuruznog brasna

- 200 gr. sojinog brasna

- 100 gr. hrane za kanarince (samleveno u mlincu)

- 50 gr. konoplja u samlevenom stanju

 

Hranljivi mix 1 ( za 9 jaja) :

- 300 gr. psenicnog griza

- 250 gr. kukuruznog brasna

- 200 gr. sojinog brasna

- 200 gr. ribljeg brasna

- 100 gr. hrane za kanarince (samleveno u mlincu)

 

Hranljivi mix 2 ( za 9 jaja) :

 

- 300 gr. psenicnog griza

- 700 gr. Frolika ( samleveno u mlincu)

 

ako slucajno ne znas, frolik je hrana za pse u obliku supljih kruzica i moze se naci u gotovo svakoj radnji za kucne ljubimce......

 

U sve ovo treba dodati i tecne komponente , zajedno sa jajima da se dobije gotova boila..

Iskustvo jednog starijeg ribolovca je da boili pravi od praskaste hrane koju kupi u radnji, sa njom i prihranjuje i peca na boili napravljen od nje....Naravno mix treba malo korigovati, zavisno od godisnjeg doba....

Probao sam hranu Maros Med u kombinaciji sa maros kukuruzom sa mirisom meda za prihranu na Adi Safari i lepo sam prosao....treba probati jer ima logike.....pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Dobra podloga mada za zimu i prolece ja bi dodao mleka u prahu 100gr, i bar 200 gr hranu za kanarince(pola sitno mljevena pola krupno i malo nigera celog.Tako dobijesh boilu koja brze se rastapa i brze pushta aromu
Link to comment
Share on other sites

200 gr sojino brasno

200 gr kukuruzno brasno (po mogucstvu belo)

100 gr mleko u prahu

50 gr surutka u prahu

100 gr psenicne klice

200 gr mlevena hrana za ptice

100 gr psenicno brasno (od celog zrna)

jedna kasika betaina

jedna kasika aleve paprike

jedna kasika pivskog kvasca

-----------------------------

8 jaja

10 mll ulja

multimino

zasladjivac ili 2kasike meda

aroma vocna, po zelji

 

Isproban recept za prolece i zimu, mada odlicno radi i leti a nije skupo.

Bistro!

Link to comment
Share on other sites

Citam ovu temu, i ne mogu da verujem da je sa dva-tri posta odgovoreno na sve sto je trazeno! Bez suvisne price koja bi zaludela eventualne pocetnike, sto bi se reklo - pravo medju rogove... Tako da cu i ja da napravim svoju prvu boilu, uskoro!

 

machine, JaneMk, Joker - :bow:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Evo i od mene nešto da ipak malo zakompliciramo

Boila nije samo okrugla i sastavljena od nekih brašana. Najteže je napraviti jeftinu a dobro lovnu boilu. Osim ako se isključivo radi o jeftinoj boili, to je druga pjesma.

Boila osim glavnih nutritivnih komponenti treba sadržavati i ponešto malo atraktivnijih dodataka.

Koji če vračati ribu.

Evo dva primjera

 

300 gr obično riblje brašno - poljoapoteke

200 gr odmaščena soja brašno

100 gr raženo brašno

5% stočni kvasac-poljoapoteke ili pivski kvasac iz ljekarni

10% ptičja hrana za papige tigrice

25% griz kukuruzni ili pola pola sa pšenićnim

 

slatka

 

50% mljevene oblatne,petit keksi,piškote i slično

5% čokolada u prahu

10% rogačevo brašno

5% mlijeko u prahu

5% pivski ili stočni kvasac

10% mljevena ptičja za papige tigrice

15% griz koji hočeš

med

 

Malo obilaziti velike trgovačke centre, osluškivati popuste. Za dodatke obilaziti odjele sa hranom sa dalekog istoka pa kupiti anchovy ex koji koriste za dodatke, kupiti juhe paradajz u prahu, kocke za juhe su jako dobri stimulatori okusa i apetita, i slićno.

Šaran ima svoje navike, uzeti če svašta, ali ima prioritete. Ima tvari koje isključivo traži radi svoga opstanka. One moraju biti zastupljene u ovom ili onom obliku. Posebno treba obratiti pažnju na okus boile da se ne pretjera sa nekim dodacima jer šaran ima izuzetno razvijene receptore, ukusne posebno, zato voli konzumirati dotjerane mamce.

Bez obzira što proba sve.

Pozdrav i nadam se da te nisam previše zbunio, ali vjeruj mi nisam ti rekao ni 5%. Stvar je jako široka makar može izgledati jednostavna. Boile na bazi brašana nisu ništa drugo nego žganac kojega smo prošli, odavna.

Link to comment
Share on other sites

Ovo odma na stampac, pa citaj na tenane,i ja usput dobih od jarana, kupovase svasta nesto, od ovoga mi pravimo deku, malo ga pojacaj sa medom i pudingom dalje, muc, i to je bilo dosta. sta jos dodati,

 

 

http://www.vandeneyndebaits.com/groundbaits/gold_pro_bream.shtml

 

 

Kad smo kod deke moze li neki recept? :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...