Jump to content

BELI BAGER-BANATSKI KARLOVAC


Dejan Vs

Recommended Posts

Davore, da li je nesto radjeno ili se planira uskoro na Bageru po pitanju povecanja ribljeg fonda u vodi?

Nisam nikada bio, od mnogih sam cuo mnogo lepih stvari, ali su svi oni takodje podvukli srazmerno malu kolicinu ribe u toj vodi i zakljucili da je to mozda i jedini ozbiljan minus kada je Beli Bager u pitanju.

Link to comment
Share on other sites

Davore, da li je nesto radjeno ili se planira uskoro na Bageru po pitanju povecanja ribljeg fonda u vodi?

Nisam nikada bio, od mnogih sam cuo mnogo lepih stvari, ali su svi oni takodje podvukli srazmerno malu kolicinu ribe u toj vodi i zakljucili da je to mozda i jedini ozbiljan minus kada je Beli Bager u pitanju.

Doco šteta što nisi bio,za mene najlepša voda u Srbiji,ali veliki je problem količina ribe. Da ima ribe siguno bi mesečno odvojio jedan ceo vikend da provedem tamo. Mnogo je lepo.
Link to comment
Share on other sites

Doco šteta što nisi bio,za mene najlepša voda u Srbiji,ali veliki je problem količina ribe. Da ima ribe siguno bi mesečno odvojio jedan ceo vikend da provedem tamo. Mnogo je lepo.

 

Znam Vlado, dosta ljudi mi je to reklo i prosle sezone je neko moje drustvo u dva navrata cvrsto dogovaralo da idemo na Bager, cak je trebalo da jedan odlazak bude na vise dana, ali nekako na kraju ipak odustanemo upravo zbog sumnje u kolicinu ribe pa time i dinamiku dogadjanja na vodi. Ipak ja dolazim sa malo vece distance, nije mi ni jeftino, pa ako treba da sedim na vodi sa 2-3 udarca ribe dnevno.... hm.... imam i blize i mnogo dinamicnije vode. Posteno! Kad mozes i dane i nedelje da provodis na vodi to mozda i ne bude tako vazno, ali ako jednom ili dva puta mesecno mozes da odvojis po jedan dan (obicno Nedelja) onda zelis da ti taj dan bude ispunjen dogadjanjima. Ja i u dvoristu iza kuce mogu da sedim i uzivam u prirodi, zelenilu, miru... kod mene je prelepo....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam išao stalno jedno vreme i znali smo da čekamo udarac po 24h i to je jedini problem što nisam išao poslednjih godinu dana. Oduševljen sam prirodom jezera,jezero izgleda potpuno divlje što je za mene super,još kada bi bilo puno ribe pa prijavljivao bi se na svako takmičenje. Nadam se boljim danima na banatskim karlovcima.
Link to comment
Share on other sites

Najlepse komercijalno jezero u nasoj zemlji,priroda vrh,ljudi domacini fenomenalni,riba jako borbena i po meni mozda bi moglo malo dopuniti al nema preke potrebe....2 puta sam bio prosle godine i sou je bio kako je riba grizla,FANTASTICNO!

Bilo bi lepo da se ova voda ne upropasti prevelikom kolicinom ribe,za to postoje druga jezera a Beli bager bi trebao ostati takav za potpun dozivljaj pecanja,da se vratis kuci zadovoljan i odmoran pre svega a ne umoran od raketiranja kao da si tucao kamen u kamenolomu:D

Jos jednom,FENOMENALNA DESTINACIJA!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Najlepse komercijalno jezero u nasoj zemlji,priroda vrh,ljudi domacini fenomenalni,riba jako borbena i po meni mozda bi moglo malo dopuniti al nema preke potrebe....2 puta sam bio prosle godine i sou je bio kako je riba grizla,FANTASTICNO!

Bilo bi lepo da se ova voda ne upropasti prevelikom kolicinom ribe,za to postoje druga jezera a Beli bager bi trebao ostati takav za potpun dozivljaj pecanja,da se vratis kuci zadovoljan i odmoran pre svega a ne umoran od raketiranja kao da si tucao kamen u kamenolomu:D

Jos jednom,FENOMENALNA DESTINACIJA!

:good:

Link to comment
Share on other sites

:good:

Mislim da ogromna većina misli drugačije,to pokazuje poseta na jezerima. Mislim da je cilj svakog vlasnika da mu jezero uvek bude puno a ne većim delom godine prazno zbog pojedinaca kome je lepo da uživa u prirodi. To je moje mišljenje ja na pecanje idem prvenstveno da bi pecao.i upecao nešto,nemam vremena za nešto više. Možda kada odem u penziju promenim mišljenje sada je ovako. Ne napadam nikoga niti želim ikoga da uvredim već želim najbolje ovom jezeru koje je za mene stvarno extra,ali je veliki problem riba.
Link to comment
Share on other sites

Joj LIMAR to je mnogo relativno sta koga zadovoljava! Meni je recimo dovoljno lep i dinamican dan da se pipser oglasi 15-20 puta i recimo da od toga bude 10 do 15 zamaranja. To ne moraju da budu velike ribe... 4-5-7kg ali da se nauzivam u udarcima i zamaranju.
Link to comment
Share on other sites

Mislim da ogromna većina misli drugačije,to pokazuje poseta na jezerima. Mislim da je cilj svakog vlasnika da mu jezero uvek bude puno a ne većim delom godine prazno zbog pojedinaca kome je lepo da uživa u prirodi. To je moje mišljenje ja na pecanje idem prvenstveno da bi pecao.i upecao nešto,nemam vremena za nešto više. Možda kada odem u penziju promenim mišljenje sada je ovako. Ne napadam nikoga niti želim ikoga da uvredim već želim najbolje ovom jezeru koje je za mene stvarno extra,ali je veliki problem riba.

Niko nikog ne napada samo svi imamo pravo da volimo razlicite stvari.Kad hocu upalu misica odem na Miku,kad hocu da ispraznim mozak i da se odmorim pored stapova odem u Banatski karlovac(pod uslovom da Brica nije na vodi,ako jeste nista od praznjenja glave :lol: ).Sve ove polemike me podsecaju na one iz osnovne,na temu "ko je jaci-Zagor ili Blek Stena".Poz

Link to comment
Share on other sites

Doco 10 do 15 puta je imao Limar udarce za dva do tri sata na par takmicenja sto je bio ako ne verujes pitaj ga.Ima dobru taktiku .

A sto se tice ribe fond je sasvim zadovoljavajuci i ozbiljnom primamom i vrednim radom rezultati se pokazuju,ako znate nekog ko je pecao prosle godine ligu i takmicenja moze vam to potvrditi.Jos jednom napominjem da jezero nije privatno vlasnistvo vec u vlasnistvu udruzenja .

Link to comment
Share on other sites

Razumem ja zašto nema više ribe i zato mi je žao. Nadam se da će vremenom biti sve više. Ono što hoću da kažem jeste da svako ko hoće da uživa može to na bilo kom jezeru. Zabaci štapove i ništa ne radi i tako može ceo dan bez udarca. Nadam se da će neko pomoći oko poribljavanja najlepšeg revira u Srbiji(za mene).
Link to comment
Share on other sites

Nisam nikada bio na toj vodi i nema razloga da ne verujem i u to sto ti kazes. Ja sam samo izneo ono sto sam cuo od nekolicine ljudi kojima verujem jer ih dovoljno poznajem, ali dozvoljavam da njihovo iskustvo ne mora biti vazece za bilo kada... mozda su bas tih poseta imali losu srecu da im je riba slabije radila... ko ce znati.
Link to comment
Share on other sites

Razumem ja zašto nema više ribe i zato mi je žao. Nadam se da će vremenom biti sve više. Ono što hoću da kažem jeste da svako ko hoće da uživa može to na bilo kom jezeru. Zabaci štapove i ništa ne radi i tako može ceo dan bez udarca. Nadam se da će neko pomoći oko poribljavanja najlepšeg revira u Srbiji(za mene).

Баћа неко забаци и нема ништа а неко се напеца,није увек до воде :good:

Link to comment
Share on other sites

Uvek moze da se zalomi "los" dan,nadam se da meni nece:D al da mozes da se napecas na Bageru ,mozes!...voda je zahtevna,nepije vodu ono da nakrljas kuruza i pecas,mora malo truda da se ulozi...

Sto Davor gore rece,zadnje pecanje sam imao 26 komada i 15ak otpadanja za 45h,mislim da je to i vise nego dovoljno:D

Da me Brica nije zapricavao bilo bi i bolje,haha!

Link to comment
Share on other sites

Limare ja sve koje znam koji su pecali na bageru nisu toliko ukupno upecali za svo vreme koliko tamo odlaze,svaka ti cast

hahaha...prvi put je bio jos bolji,verovatno se Davor seca pa moze kazati koju:D

Nisam ljubitelj komercijala al da mi je malo blize visio bi tamo svaki dan,jedino sto mi kvari uzitak na Bageru je onaj vetar kad pocne da poliva,straota:D

Link to comment
Share on other sites

Баћа неко забаци и нема ништа а неко се напеца,није увек до воде :good:

Pa zato sam to i napisao nije nikada do vode,bilo gde da sedneš i da ne bacaš raketu,da ne menjaš sistem,sve ostalo što ide uz to šta drugo možeš da očekuješ osim toga da sediš ceo dan i da ne upecaš ništa,sa druge strane ako sve to radiš onda možeš i da očekuješ da se nešto desi. Generalno takmičenja pokazuju koliko ribe nedostaje u svakom jezer. Ne kažem ja da bi trebalo sada da se upeca po 700-1000kg da bi bilo jezero sa dovoljnom količinom ribe. Ali ako onaj prvi ne može da stigne do 300,400,500 onda definitivno riba nedostaje,bar što se mene tiče. Revir beli bager bi definitivno bio najposećeniji revir u srbiji da ima bar 4-5 tona ribe više.
Link to comment
Share on other sites

Pa zato sam to i napisao nije nikada do vode,bilo gde da sedneš i da ne bacaš raketu,da ne menjaš sistem,sve ostalo što ide uz to šta drugo možeš da očekuješ osim toga da sediš ceo dan i da ne upecaš ništa,sa druge strane ako sve to radiš onda možeš i da očekuješ da se nešto desi. Generalno takmičenja pokazuju koliko ribe nedostaje u svakom jezer. Ne kažem ja da bi trebalo sada da se upeca po 700-1000kg da bi bilo jezero sa dovoljnom količinom ribe. Ali ako onaj prvi ne može da stigne do 300,400,500 onda definitivno riba nedostaje,bar što se mene tiče. Revir beli bager bi definitivno bio najposećeniji revir u srbiji da ima bar 4-5 tona ribe više.

e ova ti je ko njegoseva :good: :good:
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...