Jump to content

POKOLJ


Recommended Posts

OVIM PUTEM BIH HTEO DA OBAVESTIM SVE KOJI SU NA OVOM FORUMU DA JE TRENUTNO NA UŠĆU BRZAVE U DTD KANAL KOD BANATSKE DUBICE PRAVI POKOLJ RIBE KOJI SE ODVIJA PO NEKIM MOJIM SAZNANJIMA VEĆ VIŠE DANA. ODNOSI SE NA STOTINE ŠARANA A KOLIKO SAM ČUO UBIJEN JE I JEDAN OD 22kg. TE BIH ZAMOLIO I OVIM PUTEM DA SE AKTIVIRA ČUVARSKA SLUŽBA
Link to comment
Share on other sites

Poslednja informacija

PRORADILI SU I PLINAROŠI NA ISTOM POTEZU.

iSTO TAKO I POTEZ NA TAMIŠU OD PANČEVA DO GLOGONJA. JA SAM LIČNO ULETEO U MREŽU KOJOM SU JABUČANCI PREGRADILI TAMIŠ PO ŠIRINI I TOLIKO SU BILI BEZOBRAZNI DA SU JE POSTAVILI POVRŠINSKI, A NA POZIV KONTROLORSKE SLUŽBE NIJE SE NIKO ODAZVAO IAKO IM JE REČENO NA KOJIM MESTIMA SU KRIVOLOVCI IZ JABUKE POSTAVILI MREŽE I SENKERE.

Link to comment
Share on other sites

OVIM PUTEM BIH HTEO DA OBAVESTIM SVE KOJI SU NA OVOM FORUMU DA JE TRENUTNO NA UŠĆU BRZAVE U DTD KANAL KOD BANATSKE DUBICE PRAVI POKOLJ RIBE KOJI SE ODVIJA PO NEKIM MOJIM SAZNANJIMA VEĆ VIŠE DANA. ODNOSI SE NA STOTINE ŠARANA A KOLIKO SAM ČUO UBIJEN JE I JEDAN OD 22kg. TE BIH ZAMOLIO I OVIM PUTEM DA SE AKTIVIRA ČUVARSKA SLUŽBA

 

Apsolutno potvrđujem gore navedeno, a gospodina koji je uhvatio ovog od 22 kg znam. Kad sam dobio informaciju da je uhvaćen ovaj šarko,osobi koja je dala tu informaciju sam rekao da dotičnom gospodinu poruči da hoću da ga otkupim ( ovaj šaran bi bio vraćen u vodu) međutim gospodin ga je spakovao u gepek :violence-enforcer: a sudbinu već znate.

ŠTA JE SA ČUVARSKOM SLUŽBOM?????????????????????????????????????????????????????????????????? :angry-screaming: :angry-screaming: :angry-screaming:

Link to comment
Share on other sites

Ništa to nije novo iz godine u godinu uvek ista priča.Svi ti čuvari su meštani( govorim o Tamišu) koji se sigurno neće zameriti svojim komšijama oko ribe.Većina pecaroša peca sa 15 štapova i više i nikom ništa.Da li tome ima kraja ja ne znam možda nekada .................
Link to comment
Share on other sites

Najnovija vest u toku noci izvrsena je kontrola na Tamisu na potezu Pancevo-Jabuka zaplenjeno je oko 3km mreze uglavnom u razlivnom delu.

šta je naš mentalitet. Dok te ne udarim maljem po glavi nećeš se pokrenuti.

Link to comment
Share on other sites

Ovo je definitivno pokolj.Ja sam na Ribarskom podrucju Srbija Jugozapad,slicne stvari se desavaju i ovde.Nazalost,podrucjem vise ne gazduje Udruzenje H.P.Kico iz Kraljeva,vec je privremeno dodeljeno ovim zlikovcima iz Srbijasuma.Da zivimo u normalnoj drzavi odavno bi neko od njih trebao da bude u zatvoru!!Na Moravi,Ibru,Drini na Gruzanskom jezeru,krade se 24 casa.Bitno je da su Srbijasume uzele novac od nas,a to im je i bio jedini cilj.Privremeno su zaposlili nekoliko bivsih ribocuvara Kica i oni ljudi se bore kao lavovi,ali nema sanse da nesto ozbiljnije urade,jer ih je malo(1-2 po ribolovnoj zoni)a neki plate nisu primili 2 meseca.

Na sve to Ministar Oliver Dulic ne reaguje,a kakve saradnike ima,mozda i nezna????

Kako se boriti protiv zla zvanog Srbijasume,jer koliko znam svuda gde oni ,,gazduju,,je tuga i jad!!

Link to comment
Share on other sites

Osim sto je slabija kontrola (ne nikakva nego slabija) ja nisam primetio neke velike razlike izmedju prethodnog i sadasnjeg korisnika navedenih voda...samo jedna mala ispravka riba se ne karde na navedenim vodama,krala se zimus ali i ne toliko puno (ne opravdavam) a sto se Drine tice kolega Drina ne spada u tu zonu o kojoj pricas, nju kontrolise Valjevo.....ne znam odakle si ali mozda si malo pristrasan tim kraljevcanima....oni su nase vode zavili u crno.....a na Drini je kontrola dobra i cak su uhvaceni ribolovci koji su pokusali da odnesu oko 50kg skobalja i dobili su prijavu plus ostetu za svaku ribu mislim 500 din....i kaznu od 15000...
Link to comment
Share on other sites

Pedja,spadam u grupu ljudi koja apsolutno ceni svacije misljenje,ali smatram da si izneo nekoliko konstatcija koje nisu tacne.Ovo iznosim ne samo zbog odgovora tebi,vec prvenstveno zbog mnogo ljudi koji ucestvuju u radu ovog foruma.

Sve ovo sto pisem je bazirano na osnovu mojih licnih zapazanja i izvestaja sa terena od kolega ribolovaca.

Takodje,verovatno neznas,za sve ovo postoji veoma mnogo i materijalnih dokaza(fotografija,video snimaka i bezbroj svedocenja ribolovaca)

Naime,kazes da je kontrola slabija.Naravno da ako gledas bukvalno,neka kontrola postoji.Ako je za tebe kontrola da neko dodje i vidi dali imas dozvolu i pita te sta si upecao a ti kazes pet stuka a radi se o pet skobalja,a onda taj jadni sumar te zamoli da vidi i kada vidi kaze,auuuu dobre stuke,jel to cuvanje.

Jel čuvanje Pedja ako obilaze samo poznata mesta gde se peca i ''kontrolisu'' 50m. uzvodno i nizvodno a na 100-tom metru zlikovci grabuljaju,sto im se predoci a oni odgovore da ih mrzi da idu peske(jer naravno dolaze samo na mesta gde moze sa vozilom).

Kad ih upozoris da ne rade posao kako treba,oni kazu da nisu oni krivi sto neznaju,i da su i sami ljuti sto su ih sefovi premestili iz sume gde je bolja para.

Reci mi Pedja,kada je zadnji put izasao camac sa ribocuvarima na Vrutak.Dok je cuvao Kico.Znas li koliko je deverike i to one krupne i smudja ukradeno sa pomenutog jezera u zadnjih par meseci,ako te interesuje pokazacu ti fotografije,koje su snimili bas ti lopovi.

Znas li majstore,da bas kode tebe u Uzicu,radi sumar-ribocuvar koji ima vestacki kuk i koji nemoze ni da udje u camac i da pesaci....

Sto se Drine tice,moja je greska,nisam dobro formulisao,tacno je njome gazduje Ekoribarstvo ali to je nebitno,nego znas li sta je bitno?

Bitno je to da ti na lepotici Drini a i ja je naravno smatram svojom,MLADICU PECAJU NOCU na zivi mamac i da je UBISE(ovo su njihove reci).

Znas li da je u Kraljevu i okolini samo u januaru i februaru dnevno ''pecano'' od 20-40 kg.skobalja po jednom(postoje fotografije na kojima se ti majmuni,izvinjavam se majmunima,slikaju sa 5-6-kanti od Jupola punih skobalja).uzmimo neka je 20 puta 100 ''ribolovaca'' na samo dva dobra mesta,to je 2 tone,puta neka bude 20 dana to je Pedja moj 40 tona,e pa to ce neko MORATI DA PLATI!!!

Ista prica je bila i u Trsteniku,Čačku i da ne nabrajam.

Mogu da napisem roman,ali samo jos nesto,znas li koliko su,a znam da ce to da te najvise zaboli,SARANA kako kazu upecali na GLAVINJARE.

Ovo sam samo naveo ''pecanje'' na stap,a kasnije mogu,ako bude interesovanja da pricam i o mrezarosima,sa posebnim osvrtom na Gruzansko jezero

Nisam rekao da su ljudi iz Kraljeva radili 100% posto dobro,jer uvek moze bolje,ali iza jednog stojim,ZA OVE IZ SRBIJASUMA SU BILI MAJSTORI!!!!

Link to comment
Share on other sites

Izvršena je još jedna vanredna kontrola na Tamišu na potezu Pančevo-Glogonj pri čemu ja zaplenjeno oko sedamdesetak mreža na svu sreću sa vrlo malo ribe u njima.

E tako treba da se radi pa da vidimo ko će duže da izdrži lopovi ili mi koji se za te naše vode brinemo.

:clap: :clap: :clap: :clap: :clap:

Link to comment
Share on other sites

Pa kad ribe vishe i nema kako da udje u mrezu,a o agregatima da i ne govorimo.Pecali smo jesenas na takozvanom Ovchanskom jezeru,proshirenje gde se spajaju tri kanala,i uhvatili par lepih sharana,vec sutradan ekipa iz okoline je sterilisala jezerce sa agregatima.Neverovatno je da niko ne reaguje na takve stvari a svi meshtani znaju ko su oni.Povrh svega oni i ne kriju shta rade,NEVEROVATNO!!!!!!!!!!! :angry-banghead: :angry-screaming:
Link to comment
Share on other sites

Što se tiče agregata to je mnogo veći problem da biste nekog osudili prvo treba da ga uhvatite na delu sa neoborivim dokazima kao i svakog drugog lopova, što je izuzetno teško pošto ovi današnji poseduju izuzetno brze čamce sa jakim motorima od 30-40ks i njima treba petnaestak minuta da obrade mesto pokupe ribu i tutanj. Dešavalo se da budu i gonjeni međutim dok beže pobacaju sve u vodu pa tako ostajete bez dokaza, a ribočuvarska služba nema prava pretresa kuća, to može da vrši samo policija.
Link to comment
Share on other sites

:angry-screaming: stvarno ne mogu da verujem...ali stvarno....da nije smesno bilo bi jadno....gospodine bato, kod nas na nasem jezeru Vrutci (ne Vrutak) kontrolise cuvar koji iz ljubavi prema vodama na kojima je odrastao je jedno vreme cuvao besplatno, a sada vodi bivse sumare i uci ih kako se kontrolise i sta.

 

Onda na jezeru vrutak kako ti kazes nema SMUDJA....NIKADA GA NIJE BILO 9ima grgeca,ali meni to nije isto,dve su to ribe razlicite) , pre par godina je pokusano da se gnezdima ikre uvede riba u ovu vodu ali bezuspesno, sto se ne odnosi na Kokin brod gde ga ima dosta i gde ima i kradje kao i svuda ali nije u razmerama epidemije!!!

 

Sve te tvoje zalbe na stanje na vodama jugozapad gde gazduje srbijasume me ne doticu jer....JE TO DIREKTNA POSLEDICA LOSEG GAZDOVANJA KICO IZ KRALJEVA.....da nije bilo loseg gazdovanja ne bi im ni oduzeli vodu,naime nije dovoljno da budes dobar gazda,poribljavas vode i brines o takmicarskim ekipama i sl...bitno je i voditi finansije onako kako je propisano...jer nije voda nicija prcija, niti im (gazde iz Kv) te vode deda u amanet ostavi, nego to sto su oni uradili ili nisu uradili za vreme njihovog "gazdovanja" posle ovih nestrucnih iz srbija suma, neko dobar nece moci ispraviti 10 godina. Moje licno vidjenje je jos crnje i gore protkano i psovkama ali ne bih o tome sada jer ovo sto sam napisao je da kazem srednje misljenje vecine...Kada si vec pomenuo i mladicu, malo si zakasnio,to o cemu ti pricas je bilo pre 5-10 godina kada se mladica lovila nocu i na zive mamce,sada je ima vrlo malo i lovi se vise posteno i danju nego onako kako ti kazes pa ne mogu da ulove ni ovi prvi ni ovi drugi....

 

A pre srbija suma dok je konkurs za srbija jugozapad ili kako se vec zive (da ne trazim dozvolu sada) bilo je nekoliko zainteresovanih "ljubitelja ribolova" koji su videli dobru sansu da se zarade pare "na brzinu"....gde bi nam bio kraj da je dosao "Tica" da gazduje.....znate ono Kica i Tica ....Kico i Tico....

Link to comment
Share on other sites

Pa kad bi se nasi "poznati i priznati" mladicari, sto po Mongoliji, Sibiru i ko zna kojim vukojebinama po svetu, ulovljene Tajmene i mladice ljube, grle i vracaju pazljivo u vodu setili da isto to PRVO treba da rade na nasoj Drini, a ne da pljuju sarandzije kako pecaju u "kadama" i vracaju sarana iz ribarnice u vodu.... I da emisije koje snimaju po svetu pocnu snimati na Drini, Tari i ostalim, lepoticama pred kojima dah zastaje od lepote! Kako im se ni jedna od "Dusa" makar slucajno ne omaknu i otkoprca nazad u vodu?????? Sve to se zove SVEST koje kod nas nema pa kad takozvani sportski ribolovci ne mogu da dodju do tog nivoa SVESTI, sta ocekivati od ionako primitivnog i u kriminalu ogrezlog drustva! Cudo i sreca je da ista pliva nasim rekama i jezerima osim smederevaca, kesa i olupina od fica i jugica....

Svaka cast retkim "ludacima" koji se bore protiv svega ovog...

Link to comment
Share on other sites

:angry-screaming: stvarno ne mogu da verujem...ali stvarno....da nije smesno bilo bi jadno....gospodine bato, kod nas na nasem jezeru Vrutci (ne Vrutak) kontrolise cuvar koji iz ljubavi prema vodama na kojima je odrastao je jedno vreme cuvao besplatno, a sada vodi bivse sumare i uci ih kako se kontrolise i sta.

 

Onda na jezeru vrutak kako ti kazes nema SMUDJA....NIKADA GA NIJE BILO 9ima grgeca,ali meni to nije isto,dve su to ribe razlicite) , pre par godina je pokusano da se gnezdima ikre uvede riba u ovu vodu ali bezuspesno, sto se ne odnosi na Kokin brod gde ga ima dosta i gde ima i kradje kao i svuda ali nije u razmerama epidemije!!!

 

Sve te tvoje zalbe na stanje na vodama jugozapad gde gazduje srbijasume me ne doticu jer....JE TO DIREKTNA POSLEDICA LOSEG GAZDOVANJA KICO IZ KRALJEVA.....da nije bilo loseg gazdovanja ne bi im ni oduzeli vodu,naime nije dovoljno da budes dobar gazda,poribljavas vode i brines o takmicarskim ekipama i sl...bitno je i voditi finansije onako kako je propisano...jer nije voda nicija prcija, niti im (gazde iz Kv) te vode deda u amanet ostavi, nego to sto su oni uradili ili nisu uradili za vreme njihovog "gazdovanja" posle ovih nestrucnih iz srbija suma, neko dobar nece moci ispraviti 10 godina. Moje licno vidjenje je jos crnje i gore protkano i psovkama ali ne bih o tome sada jer ovo sto sam napisao je da kazem srednje misljenje vecine...Kada si vec pomenuo i mladicu, malo si zakasnio,to o cemu ti pricas je bilo pre 5-10 godina kada se mladica lovila nocu i na zive mamce,sada je ima vrlo malo i lovi se vise posteno i danju nego onako kako ti kazes pa ne mogu da ulove ni ovi prvi ni ovi drugi....

 

A pre srbija suma dok je konkurs za srbija jugozapad ili kako se vec zive (da ne trazim dozvolu sada) bilo je nekoliko zainteresovanih "ljubitelja ribolova" koji su videli dobru sansu da se zarade pare "na brzinu"....gde bi nam bio kraj da je dosao "Tica" da gazduje.....znate ono Kica i Tica ....Kico i Tico....

 

Dobro gospodine pedja,priznajem napravio sam lapsus za smudja,misleci na Gruzansko jezero a rekao sam Vrutak,pardon Vrutci(ako je to glavna stvar u ovoj diskusiji).Za ovo jezero mozes da pitas bas tog coveka kojeg pominjes(koji stvarno voli to sto radi),ako bude smeo i hteo da ti kaze,jer sada zavisi od ZLIKOVACA IZ SRBIJASUMA(mnogo sam ljut,zato ih ovako i kvalifikujem)

Samo informacije radi,sada,danas u Kragujevcu,kilo smudja se prodaje za 200 dinara,odakle je to,iz stale, tove ga kao bikove??Na Gruzanskom jezeru u svako doba mozes da vidis mreze,koje se vise i ne potapaju,vec se vide plovci,Takodje pre 15-20 dana,mrezarosi su na uscu Boracke reke u jezero(bas tu gde dolazi da se mresti,desetkovali sarana(primerci.naravno matice od 7-14kg.)

Jezero takodje ''cuvaju'' Srbijasume!!!

Pedja ne lazem i ne napadam bez osnova.Izvoli ako hoces da dodjes pa da ti pokazem i da se licno uveris.

 

E sad u vezi H.P.Kica.

Jer ti mislis da ih ja branim??Tacno je ,branim one momke ribocuvare sa podrucja Srbija-Jugozapad (98% njih koji su radili posteno)i koji sada nemaju posla,zbog par ljudi iz BIVSEG rukovodstva Kica.

Protiv dela koji su i doveli do toga da se Kicu oduzmu vode su podnete Krivicne prijave i pocelo je procesuiranje.

Takodje, akcija se nastavlja pa ce jos protiv nekih biti uradjeno isto,ali to se ne tice mene kao ribolovca,ovi Dacicevi neka ih i nagrade,ako se dokaze da nisu krivi.

Svrati malo samo do Okletca(valjda sam dobro rekao)pa pronadji ljude koji hoce i smeju da ti kazu,to je sto se tice mladice.

Sto se tice konkursa,e tu si potpuno u pravu,pa to su izmedju ostalih konkurisale i neke tvoje komsije,Ice,Mice,Ubice,kako se zovu neznam tacno,mozda ti znas?

Neznam kako se zovu, ali znam da su do pre par godina hvatale ili hvatao(valjda se tako kaze)po 50-100kg.skobalja onog pravog Drinskog lepotana,prodavala ga i od toga ''dopunjavala kucni budzet''.

Jos jednom da kazem!Ne zelim da ovo shvatis licno,jer i nije.

Ovo je samo pokusaj jednog sarandzije u pokusaju(mada izgleda da sam trenutno jaci od tebe(jer cujem da si trenutno obustavio pokusaje da nadmudris,najbolju i najlepsu ribu na svetu :) ),da se i na ovaj nacin bori protiv nepravde.

Link to comment
Share on other sites

E to je vec prava prica, argumentovana i istinita....e sada i meni je zao sto je sve to tako, i sadasnje stanje je direktna posledica gazdovanja Kica iz Kraljeva...sta ce biti videcemo, najgore sto je moglo na brzinu da se desi je da ministarstvo (da ne izgubi novac od dozvola) da vodu bilo kome da ubere harac, ali ako se ovako nastavi nece za koju godinu ni imati svrhe da se dozvola kupuje...tamo gde ce da vazi nece biti sta da se lovi , a tamo gde ce imati sta da se lovi ionako ce morati da se plati posebno...i ne nece kod nas nikada biti kao u Sloveniji ili negde jer nikada, ali nikada nece niko moci da dodje do vode ko zeli da ulozi novac i vreme da bi dobio lepu i posecenu (citaj bogatu) vodu jer ce odmah sa dobrim radom navuci na sebe krvopije iz raznih struktura koji ce zeleti da dodju na gotovo i da uberu kajmak....ja bih rekao da je to cista posledica naseg mentaliteta od koga ne mozemo pobeci....evo ti cist primer....organizuje se put u Rumuniju na prelepu vodu i potrosice se ogromni novci za to...pitanje: a zasto neko kod nas ne napravi takvu vodu (ima vode koliko zelis) i uzme te pare koje ostanu kod nas...eto to je odgovor na sadasnje stanje...
Link to comment
Share on other sites

Pomislio sam ovi kad se vide pobice se a vi se izmiriste,diskusija cuda pravi.

Mozda jedna sugestija za administratore,posto vec ima nogo ljudi koji pricaju kako imaju slike i video snimke,mogao bi se otvoriti novi topic na kojem bi se moglepostavljati te slike sta vec ima.

A sto se tice kradje i cuvara imalo je toga uvek i bice,dok god sudije budu kaznjavale lopove stimulativnim kaznama

Link to comment
Share on other sites

E Prdo,da smo vise pricali a manje se tukli,bilo bi mnogo bolje!

Podrzavam predlog,da probamo da dodjemo do umova onih od kojih zavisimo,ako budu hteli da nas cuju.

Na forumu Ministarstva zivotne sredine, neki ljudi su pokusali da ukazu na probleme i znas li sta su uradili?UGASILI FORUM!!

Naravno da nemislim da ce ovde,nista ni slicno da se desi,nego mislim da njih uopste nije briga sta mi pricamo.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...