Jump to content

Srebrno jezero


vlaxy

Recommended Posts

Eh, kakva je to nekad voda bila.

Kao u ostalom i sve ostale! Riblji fond desetkovan ( ili vishe ).

Pominje se "Grand" kao investitor. U tim investicijama bilo je predvidjeno i odmuljivanje jezera. Donekle uradjeno,

i onda ... kao shto to uvek biva, nestalo investicija. A posle "odmuljivanja" trebalo da se poribljava. Ali, vec pomenuto - nestalo investicija.

Znaci - ostajemo kod onoga - ...desetkovan (ili vishe ).

Link to comment
Share on other sites

Ne pokusavaj da pecas na uzim delovima jezera,kolega ima vikendicu pa smo proveli tamo neko vreme.

Velike kolicine opalog lisca su na dnu taj sloj je debljne preko trideset santimetara i mnogo smrdi,riba ga izbegava.

Najbolje je ici na veliki deo to je odmah kod ulaza na jezero kad dolazis od Pozarevca.

razvlacio sam jako daleko i imao za cetiri dana tri sarana i jednog amura.

Amur je bio povelik,dva sarana po nekih sest sedam kila,e treci je nesto zasta vredi ici tamo.

Vise od sat vremena smo ga pokusavali vaditi sa pedaline,ako si cuo tu pricu to sam bio ja.

Pripremano mesto samo boilom i to malom kolicinom jer nema nesto ribe,sesnaestice boila je bila Melegova iz kantice tuti fruti specijal cetrnaestica ili sesnaestica bem li ga.

To je bilo pre par godina,sad je stanje jos losije,barem na tom delu gde je suma.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam isao godinama tamo.

Sarana pecaju povrsinski na koricu hleba na nekim delovima (eto prilike da pokusas i to) :clap: . To su mesta sa druge divlje obale. Peca se jako blizu obale na tim delovima i obicno su to mesta gde drvece natkriva vodu.

U zadnjih 3 godine ribocuvarska sluzba radi jako jako dobro. Amura ima dosta, razvlace i bace dve tri jupolke i cekaju.

Amura sam dobijao u ovo vreme na 10 metara od obale. Hranio sam tada iskljucivo secercom.

Ribe ima manje, ali je i dalje ima podosta obzirom na velicinu vode.

Don kafa ili Grand jeste sredio i uredio kompletan prilaz i okolis koji sada izgleda sjajno. Nemam informaciju o poribljavanju ali je mozes dobiti u njihovom klubu gde su i ribocuvari. Kuca se nalazi pre ulaska na nasip ispred jezera.

Sto rece Prda lisca ima, a ima i trave dosta kao i granja i potopljenog drveca na nekim mestima. Taj pocetak iz pravca Pozarevca po meni u ovo vreme tesko moze da ti bude neki uzitak obzirom da je tu plaza i da pedaline oko plaze idu non stop ceo dan i vece. Najbolje je da se sklonis negde ka drugog brani, ka Zatonju ako imas kod koga da se smestis jer prilaza vodi za pecanje ako ne poznajes nekoga maltene da i nema.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam prosle nedelje isao do Pozarevca pa iskoristio priliku da obidjem i Srebrno jesero! Bas sam bio u tom delu koje opisujete, iz pravca Pozarevca. Mada sam isao i do drugog nasipa. Koliko sam video ima dosta lepih mesta, sa druge strane jezera. Jedeni koji su pecali su tipovi koji izdaju pedoline, pa postavili usput i rod-pod. Mada koliko imam informacija, jos uvek je riba neaktivna, a lose su prosli i feeder takmicari u nedeljeu proslu. Posto planiram da idem preko nedelje, mislim da nece biti problem naci mesto.

Hvala vam puno na savetima.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam prosle nedelje isao do Pozarevca pa iskoristio priliku da obidjem i Srebrno jesero! Bas sam bio u tom delu koje opisujete, iz pravca Pozarevca. Mada sam isao i do drugog nasipa. Koliko sam video ima dosta lepih mesta, sa druge strane jezera. Jedeni koji su pecali su tipovi koji izdaju pedoline, pa postavili usput i rod-pod. Mada koliko imam informacija, jos uvek je riba neaktivna, a lose su prosli i feeder takmicari u nedeljeu proslu. Posto planiram da idem preko nedelje, mislim da nece biti problem naci mesto.

Hvala vam puno na savetima.

 

dobio si dobar odgovor od Bacid probaj da se probijes sa strane Zatonja.Ako si ljubitelj amura uz kantu dve kukuruza za prihranu i zrna tretirana belim lukom mozes ocekivati dobar lov.BISTRO

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...