Jump to content

SBS attractamino


Recommended Posts

Procitao sam mnogo recepata za boile na internetu i u vecini njih se kao amino atraktori preporucuju multimino, nutramino, minamino... o SBS-ovom Attractaminu nisam nasao mnogo informacija mada je to u principu ista stvar. Zanimaju me vasa misljenja... Da li je neko imao iskustva sa ovim proizvodom? Da li se preporucuje za odredjene mixeve ili se moze koristiti u bilo kom mixu?
Link to comment
Share on other sites

SAMO TI UZMI NUTRAMINO I NEMOJ DA SE OPTERECUJES NI SA JEDNIM DRUGIM PROIZVODOM ZA TU NAMENU,PROVEREN JE 1000 PUTA I NEMA POTREBE DA SE PRIMAS NA NJIHOVE MARKETINSKE FAZONE TIPA OVAJ JE ZA OVO ONAJ JE ZA ONO...I SVI ONI MOGU DA SE KORISTE I SPOLJA I IZNUTRA BEZ OBZIRA NA JACINU MIRISA,SAMO TREBA POSTUPATI PO UPUTSTVU PROIZVODJACA ILI EVENTUALNO SMANJITI DOZU NEGO STO JE PREPORUCENA,NIKAKO POJACAVATI,STVARA SE KONTRAEFEKAT
Link to comment
Share on other sites

moguce,kazem ti nisam puno eksparimentisao,mislim da je nutra prava stvar,a pogotovo za nekoga ko tek pocinje najgore sto moze da mu se desi je da se izgubi u moru brendova,mada treba probati sistematski lagano jedno po jedno,pa nadjes ono sto ti odgovara i to je to
Link to comment
Share on other sites

nije isto miltimino i nutramino,ni po sastavu.Moja preporuka su ti oba,il sbs oba i ppc i obicni.Multimino il atracamino ppc ima u sebi Phosphorylcolamine koji pomaze u varenje hrane koji se koristi i kod ljudi.U isto vreme multimino nema swetenere dok kod nutramina ima.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Evo da se još malo nadovežem na potpunije objašnjenje oko PPC-a,,to je proteinska zamenica za hranu za bolesne ljude koji pate od probavnih problema i koji nisu u potpunosti u mogučnosti probaviti protein. Ovaj pripravak se može kupiti u bilo kojoj šaranskoj trgovini,i PPC je jedan od najkorištenijih izvora lako probavljivih proteina. Puni naziv je Phosphorycolamine. Vrlo sličan proizvod po sastavu je Nutramino,,u bite te dve tekuće hrane toliko su bogate probavljenim belančevinama da čak i neki vrlo jeftin-nedorađeni mix mogu pretvoriti u visokoproteinski mamac.
Link to comment
Share on other sites

Nutramino je aminokiselina koja nije termostabilnaznači da ako tu komponentu doziramo u jaja,nakon termičke obrade same boile ta komponenta se uništava,,,bolje ga je dozirati spolja (izvana) na tek kuvanu boilu (malo prosušenu),tako ta komponenta ostane sačuvana a i bolje se upija u samu srž boile. Nutramino kao i večina tekućih aminokiselina u praksi nemaju krajnju granicu pri doziranju,dakle ako staviš i više od propisane deklaracije koju preporučuje proizvođač nisi uništio boilu niti preterao u samom doziranju,,alido20ml nekog amino pripravka je sasvim dovoljna doza za 1kg boila nakon kuvanja.
Link to comment
Share on other sites

Guest kristijansombor

Prijatelju vecina nas posecuje i crocarp, tako da nema potrebe da se ponasas kao ucenik resavsko prepisivacke skole, kako ne treba da stvari odavde prepisujes tamo, tako ni obrnuto.

Krasti tudje postove, a ponekad i cele teme je u najmanju ruku nepristojno, neko bi mogao da se naljuti! Forum sluzi tome da ljudi iznose svoja licna iskustva i tako pomazu drugima da bi jednom, kada njima bude bila potrebna pomoc ili neki savet, imali kome da se obrate! Slepim prepisivanjem neces nikome pomoci, cak naprotiv!!!

Link to comment
Share on other sites

:D Bravo Kristijane, nije problem što je preuzeo sa drugog sajta samo bar da je napisao "PREUZETO" ili "PREPISANO". Inače treba probati kuvanje boile na pari možda i neuništi tolikotermo nestabilne hemije.
Link to comment
Share on other sites

igrom slucaja sam fitnes trener i nutricionista, pa prilicno poznajem tu tematiku... tacno je da se amino kiseline razgradjuju na visokim temperaturama, i to u potpunosti... medjutim, iskustva koja sam pokupio od iskusnijih sarandzija govore da se ti amino preparati stavljaju i iznutra i izvan... drugo, ja razumem da se sa obicnim aminokiselinama prakticno ne moze preterati jer je to hrana kao i svaka druga... iskustva ozbiljnih sarandzija govori da se sa tim amino preparatima itekako MOZE preterati... verovatno zbog jakih ekrtrakata koje sadrzi...

@coka, nije mi jasno kako 20g proteina na 1kg mixa moze znacajnije da poboboljsa proteinsku vrednost mamca?

I jos nesto. . . Ja pravim iskjucivo brze boile, porozne, i one opet ne mogu da upiju 20ml amino pripravka i da ostanu suve... 10ml do 15ml najvise

Link to comment
Share on other sites

nego kakve postoje?

pa mozes da ih podelis na esencijalne i neesencijalne, sinteticke ili iz prirodnih izvora, na slobodne u L obliku ili vezane dipeptidnim, tripeptidnim vezama. . . sve su one termo nestabilne koliko ja znam. . . Lizin je lizin, betain je betain. . . . Ne moze nutrin lizin da bude stabilan a neki drugi nestabilan... Mogu samo razliciti preparati da imaju razlicit aminokiselinski profil pa da jedan bude bolji a drugi losiji... ne moze nutrin betain da bude bolji od nekog drugog osim ako je procentualno cistiji a verovatno jeste pa je zato bolji...

Link to comment
Share on other sites

ako se kuvanjem neutralisu onda bi mi boila isto pecala i bez aminokiselina . betaina .ii ostali stvarcica....meni to nije se tako pokazalo. ne volim da stavljam spolja aminokiseline . probao sam i nije mi dalo bas naj bolje rezultate .

sve u svemu nekad teorija se ne podudara u praksi.proletos sam rolao neku miks koji je po nekom kopijuterskom programu idealan , ali meni nije dao ribu sta vise puco je odma posle susenja i mnogo je menjao aromu koju sam stavio .....da ne oderm od teme ipak ja stavim u miks amino . ne znam da li postoji termo amino ali znam da ima betain koji trpi temperaturu i kosta 650 din a termo oko 1300 ako se ne varam .

Link to comment
Share on other sites

ja mislim da amino iz takvih preparata imaju jako malo uticaja ili nimalo, jer svaki iole ozbiljniji mix sadrzi dosta aminokiselina... svako riblje brasno ili casein sadrze obilje aminokiselina odlicnog profila, tako da par grama iz amino pripravka ne znaci mnogo ja mislim... veci uticaj tu imaju ekstrakti jetre, slezine... oni bi trebalo da su stabilni... sto se tog betaina tice nisam siguran u to, moguce da je marketinska fora ili je sinteticki stabilniji ali sinteticki je jeftiniji, ja sam ga placao 4 dolara 100g
Link to comment
Share on other sites

pa mozes da ih podelis na esencijalne i neesencijalne, sinteticke ili iz prirodnih izvora, na slobodne u L obliku ili vezane dipeptidnim, tripeptidnim vezama. . . sve su one termo nestabilne koliko ja znam. . . Lizin je lizin, betain je betain. . . . Ne moze nutrin lizin da bude stabilan a neki drugi nestabilan... Mogu samo razliciti preparati da imaju razlicit aminokiselinski profil pa da jedan bude bolji a drugi losiji... ne moze nutrin betain da bude bolji od nekog drugog osim ako je procentualno cistiji a verovatno jeste pa je zato bolji...

 

Veoma si u zabludi da nepostoji il postoji razlika kod amino kiselina odnosno proizvodjaca tih amino kiselina,pa i betaina koji se daleko razlikuje od -do proizvodjaca.

Ja ti dam RH amino blend supreme i postavi ti kako kazesh odozgo 20ml i nikad necesh uhvatiti ribu.RH je termostabilan,stimulin amino isto.Betain nutrin je isto.AKo necesh da trazish po netu dovoljno ti je doziranje po kili pa videcesh shta je i ko.Cistoca betaina nema veze sa rastoplivosti i termostabilnosti.Badava neki proizvodjac nestavlja 20-30 gr po kili dok nutra postavlja 2 gr to neznaci da je cistiji vec koncentriraniji i termostabilan.Stavi ti nutrin 30 gr i vidjecesh shta ce se desiti.U zavisnosti od proizvodjaca sve se razlikuje.To shto vi mislite da je sve na prirodnoj bazi i da su amino kiseline sve prirodne pa tako i treba da bude ustvari je toliko hemiski razradjeno da bi se doshlo do nekih efekta da nemate pojma.

Link to comment
Share on other sites

pa mozes da ih podelis na esencijalne i neesencijalne, sinteticke ili iz prirodnih izvora, na slobodne u L obliku ili vezane dipeptidnim, tripeptidnim vezama. . . sve su one termo nestabilne koliko ja znam. . . Lizin je lizin, betain je betain. . . . Ne moze nutrin lizin da bude stabilan a neki drugi nestabilan... Mogu samo razliciti preparati da imaju razlicit aminokiselinski profil pa da jedan bude bolji a drugi losiji... ne moze nutrin betain da bude bolji od nekog drugog osim ako je procentualno cistiji a verovatno jeste pa je zato bolji...

Bravo za ovaj tekst.ne postoje amino kiseline koje su termostabilne .Konacno jedan covek koji je u struci pa moze da govori sa punim kredibilitetom o ovakvim stvarima.Betain nije amino kiselina vec samo jedan deo iste shto govori i njegov hemijski sastav.Nauka o amino kiselinama je jedno a marketing firmi drugo,dakle ne postoji amino kiselina koja je termo stabilna.Kolicinu amino kiselina u miksu nije bash tako prosto odrediti kako je chovek i napisao u svom postu;

''ja mislim da amino iz takvih preparata imaju jako malo uticaja ili nimalo, jer svaki iole ozbiljniji mix sadrzi dosta aminokiselina... svako riblje brasno ili casein sadrze obilje aminokiselina odlicnog profila, tako da par grama iz amino pripravka ne znaci mnogo ja mislim... veci uticaj tu imaju ekstrakti jetre, slezine... oni bi trebalo da su stabilni... sto se tog betaina tice nisam siguran u to, moguce da je marketinska fora ili je sinteticki stabilniji ali sinteticki je jeftiniji, ja sam ga placao 4 dolara 100g ''

Bravo i za ovaj post Milanche!!!;)

Link to comment
Share on other sites

Kako onda vlada misljenje koji je to betain najbolji?

NutriN betain "osim ako je procentualno cistiji a verovatno jeste" je upravo zato po misljnju mnogih i najbolji.

Nutra postavlja 2 gr po 1kg ,a posto inace vlada misljenje da u betainu ne mozes preterati,a jedino te novac limitira,sta ce se desiti ako bez obzira na novac stavish tih 30gr nutrinog betaina?

 

Sto se tice aminokiselina za atrakt spolja,sasvim je dovoljno 10ml/1kg boila,imajuci i vodu da vecina pravi brze,teksturne,porozne boile,nema sanse da iste upiju 20ml+.

Link to comment
Share on other sites

Nije procentualno cistiji od na pr.95% pjure beatin cc moore u pitanju je koncentracija i jedna HCL oznaka a to znaci veoma rastopliv u vodi .Drugo koje ciste amino kiseline su u prodaji.Ja koliko znam sve su sa extraktima jetre,slezine i ostalih stvari.Kako sam vec napiso amino kiseline one u prirodi i ono shto se prodaje za pripravu miksova nisu uopshte isti(bilo da su prashkasti il u tecnoj formi) kao i to da nemozesh preterivati bez razlike koliko stavish na kilo.Nemeshaj multimino,nutramino,minamino,atracamino sa razlicitim proizvodima na trzishtu u kome ima aminokiselina uopshte nije isto.

cisti marketinshki opet nije zashto jer bi svaki prodavac napiso 30-50 ml a ne 2-10ml na kilo da bi se vishe prodalo.To dal ce neko izvana da stavi il u samom miksu je cista odluka samih nas a ne zato jer prodavac tako nalozi.Kod svih najboljih mikseva nutre,solara proizvodjac napishe u samom miksu a ne spolja.

 

Ne postoji najbolji,svako je slozio svoj mix kako njemu odgovara i kako je sredio komponente da dodje do odredjenih rezultata.

 

Josh neshto shto bi moj drug VladaBG reko jer je majstor za divlju vodu.Ostavite komercijale.Sipaj ti izvana 20 ml stimulin il bilo koji i josh 20 gr betaina a ja cu tri puta manje u mix pa videcemo ko ce imati bolje rezultate na divljoj vodi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jane,

 

dobronamerno sam mislio za misljenje sta ce se desiti ako se stavi 30gr umesto 2gr nutrinog betaina.

a amino kiseline se u potpunosti slazem da ne treba mesati kako si naveo i koje.

 

Druga stvar,mislio sam da pricate o boili za komercijale,sto se tice poredjenja za divlju vodu da stavish tri puta manje nego 20ml A.K i 20 gr. Betaina a da uzmem u obzir da si mislio na mene,stvari stoje ovako: na divljoj vodi pecam ceo zivot (Sava najvise) cak i ne stavljam ni ml amino ni gr.betaina,ako pecam na boilu koju pravim za tu vodu od hemije stavljam samo ulje i malo arome,mnogo mi je bitniji balans suvog mixa.

A da je vlada u pravu sto kaze "ostavite komercijale" po meni jeste!

 

Ne bih dao moju Savu i sarana ni za kakve iz jezera,pricali smo o tome ti i ja davno.

Ali novembar,mart,april gde cemo ako ne na komercijale...

 

Da ne bi skrenuli sa teme,a amino su u pitanju,samo cu reci da posto najvise preferiram vockasto-slatkaste boile za komercijalu po meni NUTRA ,dovoljno je podatak da ima zasladjivaca u sebi.

Link to comment
Share on other sites

Jane,

 

dobronamerno sam mislio za misljenje sta ce se desiti ako se stavi 30gr umesto 2gr nutrinog betaina.

a amino kiseline se u potpunosti slazem da ne treba mesati kako si naveo i koje.

 

Druga stvar,mislio sam da pricate o boili za komercijale,sto se tice poredjenja za divlju vodu da stavish tri puta manje nego 20ml A.K i 20 gr. Betaina a da uzmem u obzir da si mislio na mene,stvari stoje ovako: na divljoj vodi pecam ceo zivot (Sava najvise) cak i ne stavljam ni ml amino ni gr.betaina,ako pecam na boilu koju pravim za tu vodu od hemije stavljam samo ulje i malo arome,mnogo mi je bitniji balans suvog mixa.

A da je vlada u pravu sto kaze "ostavite komercijale" po meni jeste!

 

Ne bih dao moju Savu i sarana ni za kakve iz jezera,pricali smo o tome ti i ja davno.

Ali novembar,mart,april gde cemo ako ne na komercijale...

 

Da ne bi skrenuli sa teme,a amino su u pitanju,samo cu reci da posto najvise preferiram vockasto-slatkaste boile za komercijalu po meni NUTRA ,dovoljno je podatak da ima zasladjivaca u sebi.

 

 

Uopshte nije bilo namenjeno tebi,nego pisao sam opshto

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...