Jump to content

Sator


ganic

Recommended Posts

pitanje je mozda vecini smesno ali meni ce odgovori dosta pomoci . posto sam do sada imao sator sa spojenim dnom i nikakvi insekti nisu mogli unutra osim na vrata ako su otvorena, e a sada planiram kupovinu jednog modernije varijante i sve satore sada prave sa odvojenim dnom i zeleo bih da mi iznesete vasa iskustva sa istim ili ti postoji neki nacin za odbijanje insekata ili gmizavaca tipa polivanja neceg oko satora- nafte ili praha neznam? HVALA
Link to comment
Share on other sites

Jedino ceo sator da polijes naftom:)

 

Ako polijes oko, padace ti iz vazdua sto sa drveca, sto kad ih vetar nanese. Tako da ne opterecuj se puno insektima, dno dobro pricvrsti za sator i nema problema (bar ne mnogo)

Link to comment
Share on other sites

ma bube mravi i insekti nisu problem toliki kao gmizavci, i neznam ima li sredstva i nacina bar za gmizavce jbes insekte ili da trazim neki sator sa spojenim dnom?
Link to comment
Share on other sites

Ne znam kad bi ženu ubedio da spava u šatoru, da nije unutrašnja komora u jednom komadu, ali i ne samo žene. :lolu:

Ta fora sa spojenim podom je odlicna ali ako npr mis hoce da udje unutra kao sto se meni desilo veruj mi da mu nije nikakav problem da progrize pod i udje unutra. To se meni desilo na Conoplji jesenas,misko progrizo pod i usetao se unutra :aggressive:

Link to comment
Share on other sites

Imo sam i sa sashivenim dnom i opet su glodari i gmizavci ulazili cak shta vishe nego u moderni shator.Odkad imam ovaj moderni jedino su nekoliko glodara ushli i izashli al gmizavaca nijedan dok su u starim shatorima ulazili bukvalno sve vrste.Tako da spas nije u vrsti shatora nego gde ga postavljash.
Link to comment
Share on other sites

Imam obe verzije (i sa zasivenim i odvojenim dnom)i uvek koristim sa zasivenim dnom, jer naravno nista ne moze da udje.Nisam imao problem ni sa insektima ni sa gmizavcima ni sa glodarima, i ako su mi se prosle godine na Pelagicevu misevi nastanili ispod satora.Sator sa odvojenim dnom koristim jedino za kratka pecanja jer se brze postavlja i to i cinjenica da se lakse pere su mu jedina prednost.
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...