Jump to content

Century


Recommended Posts

Planiram da kupim Century fat boy slim stapove pa mi je potrebno misljenje sta mislite o istim..hvala!

Planiram da kupim Century fat boy slim stapove pa mi je potrebno misljenje sta mislite o istim..hvala!

extra su stapovi i svakako century nema nijedan los stap po meni samo zavisi zasta ti treba za koje vode i gde pecas.
Link to comment
Share on other sites

Imam stapove i mogu da kazem da su za pecanja gde ne treba bacati veliki pva na velike daljine, odnosno pecanja do nekih 80-ak metara, MNOGO, MNOGO dobri. Mislim da se sa njima ne moze bacati na velike daljine. Na ribi su bukvalno SAVRSENI, dril ti i ne treba sve sam odradi. Nisu stapovi za sve vode i nisu stapovi koji bi bili jedini-pored njih moras da imas i neke za pomorandze od pva i za daleke izbacaje. Oni su po meni kao porshe kabriolet-nije za voznju po svim uslovima i svim terenima. Ako mislis da ti to bude jedina garnitura stapova onda to nije to. Mnogi se nece sloziti samnom, ali po meni, za uzivanje u pecanju i po izgledu stapa, mozda broj 1.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ima Ono sto si Sam napisao "Ali".

ne razumem zasto kontradiktorni. Pa prvi post je za century stapove i opet kazem da su svi dobri samo zavisi kome sta odgovara y drugi moj post se odnosi na fat boy slim i kazem da je i on perfektan ali ne za svd uslove ko sto i fmj nije za ono za sty je fat boy.
Link to comment
Share on other sites

Fat Boy slim ti je stap koji je dizajniran za igru sa ribom, da se tako izrazim, da osjetis kada riba prdne pod vodom dok je na stapu, a ne za daljine.
Ima parabolicnu akciju. 
Spada u medim range kategoriju sto bi u prevodu znacilo, neke srednje daljine.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Da li se neko susretao ili ima century sp 13f 3,5lb?Potrebno mi je misljenje o ovom stapu jer sam u fazi kupovine pa sam naisao na ove stapove.Razmisljao sam i o free spiritima ali nema ih nigde na prodaju.Cenovni okvir za kupovinu je 500 e.Citao sam da je ovo bacacki stap i da ima meksi vrh da se savija samo gornja trcina.Interesuje me da li je jako tvrd i kako se ponasa na ribi.Inace potreban mi je stap sa kojim se moze opusteno bacati 120 m a da nije previse krut da se moze osetiti riba.Imao sam priliku videti i probati century fg pa moze i poredjenje ova dva stapa.Poz

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je Hi-S ive 13 ft ono sto trazis, odnosno najkompletniji stap, sto se tice daljine zabacaja i ponasanja pri vadjenju ribe.

Sledeci na listi bio bi Focal, ali kod njega je ovaj balans malo vise pomeren u korist bacackih karakteristika - nije kolac, ali ipak ne dobijas ono sto pruza Hi-S ive. Ipak, mislim da je Focal, najbolje izbalansiran Century-jev stap sto se pomenutih karakteristika tice.

 

Sto se cenovnog ranga tice i Hi S ive i Focali prelaze sumu koju si naveo - kad se pojave u oglasima. Ali cena polovnog pribora, posebno onog skupljeg,  je cini mi se pala u zadnje vreme, pa mozda se nesto i nadje.

Link to comment
Share on other sites

Sp je odlican bacacki stap i u poredjenju sa fg je da je fg dosta meksi to jest radi ceo stap. Boki ti je spomenuo his iva i focala a sp ti je jos ostriji i od ta dva. On bi ti bio nesto izmedju focala i fmj
Link to comment
Share on other sites

Da li se neko susretao ili ima century sp 13f 3,5lb?Potrebno mi je misljenje o ovom stapu jer sam u fazi kupovine pa sam naisao na ove stapove.Razmisljao sam i o free spiritima ali nema ih nigde na prodaju.Cenovni okvir za kupovinu je 500 e.Citao sam da je ovo bacacki stap i da ima meksi vrh da se savija samo gornja trcina.Interesuje me da li je jako tvrd i kako se ponasa na ribi.Inace potreban mi je stap sa kojim se moze opusteno bacati 120 m a da nije previse krut da se moze osetiti riba.Imao sam priliku videti i probati century fg pa moze i poredjenje ova dva stapa.Poz

Koju seriju SP od 3 misliš kupiti ?

Pošto je svaka drukčija.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je Hi-S ive 13 ft ono sto trazis, odnosno najkompletniji stap, sto se tice daljine zabacaja i ponasanja pri vadjenju ribe.

Sledeci na listi bio bi Focal, ali kod njega je ovaj balans malo vise pomeren u korist bacackih karakteristika - nije kolac, ali ipak ne dobijas ono sto pruza Hi-S ive. Ipak, mislim da je Focal, najbolje izbalansiran Century-jev stap sto se pomenutih karakteristika tice.

 

Sto se cenovnog ranga tice i Hi S ive i Focali prelaze sumu koju si naveo - kad se pojave u oglasima. Ali cena polovnog pribora, posebno onog skupljeg,  je cini mi se pala u zadnje vreme, pa mozda se nesto i nadje.

Hi-s ive 12ft je po meni jedno 10 puta bolji štap od 13ft verzije

13ft hi -s ive se ni u jednm segmenu ne može mjeriti sa sp 13 ft 3,5b 

Edited by febus1
Link to comment
Share on other sites

Hi-s ive 12ft je po meni jedno 10 puta bolji štap od 13ft verzije

13ft hi -s ive se ni u jednm segmenu ne može mjeriti sa sp 13 ft 3,5b 

i ja isto mislim da se ne moze meriti......mnogo je bolji 13ft hi -s ive!! a i je 13ft mnogo bolji od 12ft !!

Link to comment
Share on other sites

i ja isto mislim da se ne moze meriti......mnogo je bolji 13ft hi -s ive!! a i je 13ft mnogo bolji od 12ft !!

Po čem je bolji hi s ive od sp 

Sp je puno brži štap i jači od hi s iva te takovo šta Fs nema ni u ponudi (po karakteristikama ) dakako ne pričamo sad o motkama.

Probao sam sve Fs štapove i jedino hi s ive 12 ft je ostavio neki dojam

Edited by febus1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je Hi-S ive 13 ft ono sto trazis, odnosno najkompletniji stap, sto se tice daljine zabacaja i ponasanja pri vadjenju ribe.

Sledeci na listi bio bi Focal, ali kod njega je ovaj balans malo vise pomeren u korist bacackih karakteristika - nije kolac, ali ipak ne dobijas ono sto pruza Hi-S ive. Ipak, mislim da je Focal, najbolje izbalansiran Century-jev stap sto se pomenutih karakteristika tice.

 

Sto se cenovnog ranga tice i Hi S ive i Focali prelaze sumu koju si naveo - kad se pojave u oglasima. Ali cena polovnog pribora, posebno onog skupljeg,  je cini mi se pala u zadnje vreme, pa mozda se nesto i nadje.

Hi-S ive 13 ft nikako ne prelaze cenu koju je naveo Milan,trenutna cena je oko 400 eura za nove a ponekad se dobiju i 10-20 eura jeftinije,ovisno o tečaju funta.,

Link to comment
Share on other sites

Koju seriju SP od 3 misliš kupiti ?

Pošto je svaka drukčija.

Zanima me nova serija,ona sa metalnim drzacem masinice,a gledao sam i straru seriju ali ne znam koja je po redu ima crni fuji drzac masinice.Po cemu se razlikuju stara i nova serija?

Link to comment
Share on other sites

A napisao sam 400 eura zato jer je kolega naručio 3 i dogovorio se za to cenu.

Pele mislio sam na polovne stapove,za nove jos nemam toliko love :sorry: .

Hocu da uzmem kvalitetnije stapove i da sam miran koju godinu.Vec dva meseca listam oglase ali nista zanimljivo ne izlazi.Sad mi je za oko zapao century sp pa zato pitam za njega a inace sam ljubitelj 13f stapova i malo tvrdjih.Razmisljao sam i gledao greys x flite,tribal long cast ali mi izgleda da je sp bolji izbor.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...