Jump to content

Century


Recommended Posts

Da se nadovezem malo a i da se vratimo na temu, Posedujem NG 12f 3.5lb 50karika, stara serija Stap trpi i 130-140 gr olova i baca 100m bez problema, ali sa vecim pva po meni max 80m. Ja sam prezadovoljan jer meni upravo malo meksi stap a opet zilav odlicno lezi, jer ja pri izbacaju sickam.

 

Pecao sam i sa FGovima 13f 3.5lb i to kuletovim, i iz mog iskustva, za te pare izvrstan stap, za veca opterecenja i dalje izbacaje. A opet ima i odredjenu parabolicnu akciju na ribi.

 

Pecao sam i sa Vokalima 13f 3.5lb , extremno jak bacacki stap, sa mogucnoscu, velikih opterecenja i dalekih bacanja, ali radi 80% u vrsnom delu. Na ribi od 12-15kg, radi samo vrsna trecina stapa.

I probao sam Full Metal Jacket, ono je prava mrga, za jake ljude i umetnoscu u vadjenju ribe, jer mora da se ukombinuje i stap i masinica da nebi udica kidala ribu.

Ova tri zadnja modela sam probao i pecao sa njima, ali nisu moji. I ovo je samo moje misljenje o tim stapovima.

I NESO, nemoj svaki put da dizes u nebesa ono sto ti koristis, ( trenutno FG, pored ostalih) i nalazis neke nebulozne sajtove sa nekim nebuloznim cenama. Po tvome ispade FG skuplji nego i NG, FB I NCS i SP. Svi vec dobro znaju raspored cena na Centurijevim stapovima. A i j...bo sve te cene koje se prikazuju iz Engleske Nemacke, Holandije itd. kad vecina nas to kupuje ovde polovno.

A po meni u vrhunskim firmama i modelima o kojima mi sad ovde pricamo, CENTURY, nikakve veze, nema da se uporedjuju 5 razlicitih modela, kad i onaj najeftiniji, po svojoj librazi i akciji zavrsava nekome za neku vodu posao.

Kole, se nasao u FG, ja u NG, neko u Fat boy, pa sta sad jel FG, kvalitetniji stap od Fat boya? Neverujem samo ima drugu akciju i namenu.

Link to comment
Share on other sites

Velike divlje ribe se zamaraju mašinicom a ne štapom. To bi trebalo da znaš ako pecaš tako kako kažeš i ako hvataš tolike ribe. Ako je slaba mašinica možeš imati štap i od 8lb i nema ti pomoći. Štap u borbi sa divljom ribom nema baš puno značenja. Većina lovaca na velike ribe peca na šatpove od 2,75lb ili 3lb maksimalno ali zato na ogromne i jake mašine. Čak ako imaš pretvrd štap a zamaraš ribu iz čamca velika je verovatnoća da ćeš da ga izgubiš jer štap nema elastičnost. Ali to ti kao gospodar divljih šarana od 15+ sigurno dobro znaš.

ovo prvi put cujem daa se riba zamara masinicom , mora da sam nesto propustio na nastavi, a da je masinica presudna jeste itekako u vadjenju ribe a meni stap sluzi za zamaranje ribe, a iz camca ne pecam i kad bih pecao koristio bi stapice od 2,75 sigurno i 11ft ;)
Link to comment
Share on other sites

Ako velika slova oznacavaju dernjavu izvinjavam se, zaista nisam znao, nisam cak ni obratio paznju na to, a jos manje nisam imao nameru da se raspravljam!!

FMJ i FOKALE sam bacao i FG sa njima nema sta da trazi po pitanju bacanja, ali i cene, stapovi su totalno drgaciji po meni i ne mogu da se porede, za SP neznam!!

Covek je pitao za FG, a mi dodjosmo do velike rasprave oko svih Century stapova!! Samo jos fali da se ubaci neko sa FREE SPIRIT i da rasprava krene dalje!!

Nikako mi nije jasno zbog cega ljudi na forumu uvek skrenu sa teme i ulaze u rasprave o svemu i svacemu!! Krenuklo je sa FG, preko sarana i amura na divljim vodama i bas me zanima gde ce sve da se zavrsi!!

Voleo bi da se oglase ljudi koji su pecali sa vecim brojem Century stapova i daju neku opsirniju analizu i poredjenja!!

Pozdrav za FEBUSA!

Pa evo ja sam pecao sa svima koje si naveo pa zato i pitam ,

Link to comment
Share on other sites

prijatelju nešto si stalno zaboravan imaš kod svakog posta mogučnost da ga nadopuniš ,a ne pisati post jedan iza drugog.

Šta je za tebe divlja voda jer recimo ako probaš na dunavu iz čamca svaki šaranski štap završi u "perec"obliku pa i na ribi od 2kg.

U toj situaciji su primjenjeniji neki drugi štapovi .

Ako pecaš na klasičnim šaranskim vodama (zatvorenog tipa manjih dubina ) onda tu manje više svaki štap može odigrati svoju ulogu.

Ako bacaš fg sa 105g olovom i 50 grama pva moram priznati da imaš muda ili nemaš zamah .Kolega je dva lomio bacajuči 120g i mali pva .

Jer taj štap uopče nije napravljen za takove egzibicije plafon mu je po meni 110g olovo boila i mali pva dv(tipa dvije polovcie boile ili u kompresi jedna smrvljena).

čisto olovo 120g i 0,28 sam bacao (13 3,5lb fg) preko 150m mjereno metrom.

Štap je odličan i pokriva sve situacije u ribolovu može se pecati sitna riba na blizu ,a može se i pecati na dosta daleko .

Za prosječnog ribiča više nego odličan izbor.

druze ja nepecam iz camca na dunavu i kada bih pecao napisao bih sta bih koristio iz camca, fg sam imao i bacao sam 105 g olovo i pva kao manje mandarine, istap je odlican, a sad sam a fs i njih isto toliko opterecujem e sad dali imam muda ili nemam mozga neznam ali i sa focalima isto to radim. tema se razgranala ali bu da se vratimo na fg , mislim da u tom cenovnom rangu nema premca jedino je na izgled malo deblji i tezi .
Link to comment
Share on other sites

Da se nadovezem malo a i da se vratimo na temu, Posedujem NG 12f 3.5lb 50karika, stara serija Stap trpi i 130-140 gr olova i baca 100m bez problema, ali sa vecim pva po meni max 80m. Ja sam prezadovoljan jer meni upravo malo meksi stap a opet zilav odlicno lezi, jer ja pri izbacaju sickam.

 

Pecao sam i sa FGovima 13f 3.5lb i to kuletovim, i iz mog iskustva, za te pare izvrstan stap, za veca opterecenja i dalje izbacaje. A opet ima i odredjenu parabolicnu akciju na ribi.

 

Pecao sam i sa Vokalima 13f 3.5lb , extremno jak bacacki stap, sa mogucnoscu, velikih opterecenja i dalekih bacanja, ali radi 80% u vrsnom delu. Na ribi od 12-15kg, radi samo vrsna trecina stapa.

I probao sam Full Metal Jacket, ono je prava mrga, za jake ljude i umetnoscu u vadjenju ribe, jer mora da se ukombinuje i stap i masinica da nebi udica kidala ribu.

Ova tri zadnja modela sam probao i pecao sa njima, ali nisu moji. I ovo je samo moje misljenje o tim stapovima.

I NESO, nemoj svaki put da dizes u nebesa ono sto ti koristis, ( trenutno FG, pored ostalih) i nalazis neke nebulozne sajtove sa nekim nebuloznim cenama. Po tvome ispade FG skuplji nego i NG, FB I NCS i SP. Svi vec dobro znaju raspored cena na Centurijevim stapovima. A i j...bo sve te cene koje se prikazuju iz Engleske Nemacke, Holandije itd. kad vecina nas to kupuje ovde polovno.

A po meni u vrhunskim firmama i modelima o kojima mi sad ovde pricamo, CENTURY, nikakve veze, nema da se uporedjuju 5 razlicitih modela, kad i onaj najeftiniji, po svojoj librazi i akciji zavrsava nekome za neku vodu posao.

Kole, se nasao u FG, ja u NG, neko u Fat boy, pa sta sad jel FG, kvalitetniji stap od Fat boya? Neverujem samo ima drugu akciju i namenu.

Taj nebulozni sajt sa nebuloznim cenama je u vlasnistvu zavanicno najbolje radnje u Engleskoj-Climax Tackle..Naravno da ne dizem u nebesa FG nego samo ne mogu da podnesem da ga pljuju ljudi koji nikad nisu pecali sa njim,postoje bolli stapovi od njega ,naravno,ali su i mnogo skuplji.Upravo je kljucno to zadnje sto si napisao -svaki stap ima svoju namenu,ZARKOVAC. 8P

Link to comment
Share on other sites

prijatelju ja nisam kada ribolivac kao dosta njih pa da moji zahtevi budu stapici ko grisini , jer to sto upraznjavate kade i slicne pa ja bi mogao sa fider stapovima nebi se zamlacivao sa sarancima, ja koristim jake stapove upravo iz razloga sto pecam a ne redjam pribor na platformi da se vidi ...... ja ne pecam fazaneriju i pelagic. da sam taj ribolovac kupio bi fidere veruj mi :good:

pecaju sarancice a ne sarane. kad budete imali na divljoj vodi 20+ znacete o cemu pricam.

ico ti si jedan od onih na divljim vodama sa 15i 20+ pa daj ljudima cisto poredjenje sa komercijalama,

 

Evo da ti dokazem da sam procitao sve postove. Citiram ti delove tvojih postova koji jako bodu oci pa ti sam proceni da li zvuce podcenjivački! Idemo dalje,ja sa tobom nemam nikakav problem jer se ne poznajemo i ne znacis mi apsolutno nista da bih se potresao oko tebe,samo mi smeta taj tvoj ton kako MI pecamo kade,kako MI kad BUDEMO imali na divljoj vodi 20+ znacemo o cemu TI pričaš,i kako bi Ico (za koga ja mislim da je izvrastan čovek i ribolovac )treba da NAMA uporedi sarane sa komercijale i divlje vode! Malo to glupo zvuči. Kazes STA MENE BOLI K...C za vase jezero,prvo nije lepo psovati nekog koga ne poznajes,ja tebi napisem Ziv ti meni bio a ti meni.... Drugo koja su to tvoje i moje vode? mislim da ni ti ni ja ne posedujemo neko jezero pa da mozemo da ga svojatamo, a da je jezero na Vlasini opustoseno si i sam rekao koliko me secanje služi. Ja uvek imam svoje misljenje i iznosim ga onda kada smatram da treba,pomenute stapove nisam koristio pa ne mogu da ih komentarisem a tvoje ponasanje mogu jer mi smeta! A sad da se vratimo na temu! i Ziv ti meni bio!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ziv i ti bio a to se nije donosilo na sve sa ovog foruma odnosilo se na one koji su pisali meni a ko s e uzgred nasao u tome to je opet njegova stvar. opet zelim da me ljudi shvate da sam tu da pomognem sa svojim nekakvim iskustvom kao sto sam napisao od 80 i neke godine kako sam poceo da pecam sarana ako naravno mogu i da se druzim a ne da se raspravljam a nemogu da cutim ako neko proziva. toliko
Link to comment
Share on other sites

sta tebe zabole k...c sta je u mom kraju sa nasim jezerom kao sto mene boli za tvoju vodu.

 

Potpuno si u pravu!

Apsolutno treba da ga boli gore navedeno za VASE jezero, kao i tebe za NJEGOVO...

 

Ali, obzirom da Vlasinsko jezero nije VASE, kao ni sto on (jos uvek) nema SVOJE, onda sve nas, ukljucujuci i Tebe, treba nesto da boli... Za bilo koju vodu...

A ti razmisli sta?!

I zasto...

Link to comment
Share on other sites

Kao prvo prijatelju matori iz Zemuna. Climax je Nemacka firma, pa mozda samo samara malo ima jacu cenu, u odnosu na izvornu.

Kao drugo Zemuncanine, da tebi nije u Zarkovu toliko lepo, nebi ti imao toliko dolazaka kod nas :rofl: iako nisam iz Zarkova nego iz Rakovice.Po koji put ja to tebi Zemuncu moram da objasnim :help: kao i to da je moj stap skuplji od tvog :yahoo: 8P . i tanji i lepsiiiiiii i nedruzi se sa mandarinama :rofl: itditd......

Link to comment
Share on other sites

Pogledaj bolje,nemaju veze jedna sa drugom,Climax tackle je radnja u Engleskoj ;)

Auuu ljudi .....veliko lozenje, cinjenica je da century i f.s. imaju dobre stapove i neces pogresiti ako uzmes bilo sta od toga....tako da kupi brate i ne brini nista ako ti ne budu legli uvek ces moci da ih prodas za priblizno iste pare i ja tu ne vidim problem!

Link to comment
Share on other sites

druze ja nepecam iz camca na dunavu i kada bih pecao napisao bih sta bih koristio iz camca, fg sam imao i bacao sam 105 g olovo i pva kao manje mandarine, istap je odlican, a sad sam a fs i njih isto toliko opterecujem e sad dali imam muda ili nemam mozga neznam ali i sa focalima isto to radim. tema se razgranala ali bu da se vratimo na fg , mislim da u tom cenovnom rangu nema premca jedino je na izgled malo deblji i tezi .

Nismo dijeca i ovo boldano nisam nigdje napisao .

I na koliko daleko bacaš taj pva i 105g olovo?

takav sistem sa pva se može baciti sa bilo kojim štapom samo je pitanje koliko daleko.

Link to comment
Share on other sites

mogu da pricaju ljudi sta pecaju sa tim stapovi i da daju svoja konkretna misljenja, mislim da imaju prednost sta gi oni koriste,,

mislim da ovi stapovi zasluzuju svaki novac, i lepo je kad se diskutira oko toga da bi neko bilo kakvo mislenje pomogao ako planira da gi kupi..

kao sta sam rekao pecao sam skoro 10 dana za prvi pust ove godine, i moi utisci su bili da je stap stvarno odlican, sto smo se nasli u lose situacije bas sa taj stap dok vadimo 3-4 ribe,,

to je najmanje bitno, i sa svaki stap se lo0vi i svaki auto se vozi, samo ima razlike.:)

nema potrebe od lose diskusije i dobro je da se prica za ovaj stap koji je jedan od najboljih u njegovoj klasi,

lomljenja stapova nije nikakav reper za njegov kvalitet bez razlika za koji stap se radi, nego je covecki faktor koji sam video mnogo slucaja.

.

Link to comment
Share on other sites

Mogu Vam reci da sam veoma zadovoljan sa svima koji dajete savete,a ne daj Boze da ja treba da kupim neki stap,FG,NG,DG,MG,SG ili ti neki npr slican,pa ljudi moji zabunili bi i same proizvodjace!

 

 

 

Predlazem da napravimo post za vikanje,uvlacenje,dranje,osporavanje,omalovazavanje,prosipanje pameti,gluposti,zajebavanje,lupetanje ...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pitao covek,dobio odgovore ali uvek se nadoveze neko ko nije ni probao da peca sa istim ili ga je drzao u ruci samo a sve zna o njemu.Onda pocinje pljuvacina sa zicama,pomorandzama i ode sve do ku....a.Kompetentni da daju sud o bilo kom delu pribora su jedino i samo oni koji su ga koristili bar neko vreme a ne na osnovu internet informacija i licnih insinuacija.Nemoguce je sve probati i znati o svemu a takvih sveznalica ima dosta.

Cak ni misljenje drugih ne mora da bude osnova za ili protiv koriscenja stvari za koju se pita nego iskljucivo LICNI UTISAK.Svakom od nas na razlicit nacin legnu neke stvari,koliko ljudi toliko cudi.Jos jedna srvar koju niko nece da postuje,kada neko pita za savet o nekom stapu odma se javljaju pametnjakovici koji pisu kako postoje mnogo bolji stapovi koji su uz to i mnogo skupli a zaboravljaju da covek koji je pitao za savet mozda nema ili nece da da vise novca i trazi poredjenje u istom cenovnom rangu.Kod ovakvih stvari treba iskreno pomoci onome ko trazi savet a ne pametovati zarad lajkova i popularnosti kod obozavalaca.

 

Koristio sam stap neko vreme i nije mi se svideo ili mi se svideo,nebitno,to je pravi odgovor!!!!

 

To je najeftiniji stap i nikakvog je kvaliteta,pri tom nisam pecao sa njim je GOMILA GOVANA za koju vise nema mesta u zdravoj logici.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Pitao covek,dobio odgovore ali uvek se nadoveze neko ko nije ni probao da peca sa istim ili ga je drzao u ruci samo a sve zna o njemu.Onda pocinje pljuvacina sa zicama,pomorandzama i ode sve do ku....a.Kompetentni da daju sud o bilo kom delu pribora su jedino i samo oni koji su ga koristili bar neko vreme a ne na osnovu internet informacija i licnih insinuacija.Nemoguce je sve probati i znati o svemu a takvih sveznalica ima dosta.

Cak ni misljenje drugih ne mora da bude osnova za ili protiv koriscenja stvari za koju se pita nego iskljucivo LICNI UTISAK.Svakom od nas na razlicit nacin legnu neke stvari,koliko ljudi toliko cudi.Jos jedna srvar koju niko nece da postuje,kada neko pita za savet o nekom stapu odma se javljaju pametnjakovici koji pisu kako postoje mnogo bolji stapovi koji su uz to i mnogo skupli a zaboravljaju da covek koji je pitao za savet mozda nema ili nece da da vise novca i trazi poredjenje u istom cenovnom rangu.Kod ovakvih stvari treba iskreno pomoci onome ko trazi savet a ne pametovati zarad lajkova i popularnosti kod obozavalaca.

 

Koristio sam stap neko vreme i nije mi se svideo ili mi se svideo,nebitno,to je pravi odgovor!!!!

 

To je najeftiniji stap i nikakvog je kvaliteta,pri tom nisam pecao sa njim je GOMILA GOVANA za koju vise nema mesta u zdravoj logici.

Upravo to, otkud ti znas ko je od ovih ljudi stvarno rpobao stap i zasto komentarise.....zakljucak je da moras da kupis ili jednostavno eto od ovih ljudi koji ga imaju pa se lepo dogovoris da izadjete zajedno i probate stap, ako ti legne ti ga kupis ako ne nemoj i to je to!

Sa druge strane sva ova konverzacija ukazuje da nam je zima na vratima!!!!!!!! :sorry:

Link to comment
Share on other sites

Upravo to, otkud ti znas ko je od ovih ljudi stvarno rpobao stap i zasto komentarise.....zakljucak je da moras da kupis ili jednostavno eto od ovih ljudi koji ga imaju pa se lepo dogovoris da izadjete zajedno i probate stap, ako ti legne ti ga kupis ako ne nemoj i to je to!

Sa druge strane sva ova konverzacija ukazuje da nam je zima na vratima!!!!!!!! :sorry:

i da jos jedno pitanje za ove ljude sa foruma koji sarana pecaju dugo.....Koliko ste kompleta do sad zamenili sa pretpostavkom da su svi bili odlicni

Link to comment
Share on other sites

To shto premene shtapove neznaci da nisu odlicni nego da drze trend kao shto je sa svim drugim stvarima.Sto puta sam napiso da jedino onaj koji pita moze da da konkretan odgovor shta njemu odgovara a ne shta nama.
Link to comment
Share on other sites

To shto premene shtapove neznaci da nisu odlicni nego da drze trend kao shto je sa svim drugim stvarima.Sto puta sam napiso da jedino onaj koji pita moze da da konkretan odgovor shta njemu odgovara a ne shta nama.

Jane to sam i hteo da kazem bez obzira sta ti drugi rekli neces se vencati sa njima.....kupis probas pecas neko vreme prodas kupis druge i tako dok ti ne dosadi....u svakom slucaju nista od tih firmi nije lose to je cinjenica!

Link to comment
Share on other sites

TAman posla da je lose.Rucni rad u engleskoj bezralike kakav je ipake je po mom skromnom mishlenju odlican shtap najvisoke klase.Medjutim i oni u svojoj proizvodnji imaju shtap za svakog u zavisnosti shta ti treba.Od najslabijeg njihovog kvaliteta i performanse do najaceg.Na svakog je da odluci shta ce da koristi.AL zato je forum tu da ljudi iskazu svoja mishlenja i netreba da budu ista odna koja je svrha diskusije ako se svi slazemo.BAsh naprotiv treba da budu razlicita mishlenja jer svako ima neki svoj zamisao za idealnog shtapa.Normalno sve dok je diskusija na kulturnom nivou
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

TAman posla da je lose.Rucni rad u engleskoj bezralike kakav je ipake je po mom skromnom mishlenju odlican shtap najvisoke klase.Medjutim i oni u svojoj proizvodnji imaju shtap za svakog u zavisnosti shta ti treba.Od najslabijeg njihovog kvaliteta i performanse do najaceg.Na svakog je da odluci shta ce da koristi.AL zato je forum tu da ljudi iskazu svoja mishlenja i netreba da budu ista odna koja je svrha diskusije ako se svi slazemo.BAsh naprotiv treba da budu razlicita mishlenja jer svako ima neki svoj zamisao za idealnog shtapa.Normalno sve dok je diskusija na kulturnom nivou

upravo tako jane ja mislim da se iz mojih prilozenih postova to moze zakljuciti. a ne da mi cepas post i vadis jednu recenicu pa se iz toga moze zakljuciti svasta , i naravno kazem kad se cita post cita se ceo a ne iz dve reci se neko nadje uvredjen zbog kada ili stapica ili divlje vode. ja licno iznosim svoja misljenja i stavove a postujem stavove drugih iako nisam istomisljenik.
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...