Jump to content

Rang Lista Stapova!


Recommended Posts

Zamolio bih sve kolege da na osnovu svog iskustva, saznanja i cega vec, postave rang listu marki saranskih stapova za koje zanju, naravno uzecsi u obzir kvalitet istih. Po mogucnosti dati u listi vise od 7 marki!
Link to comment
Share on other sites

Jako tesko je biti objektivan i nepristrasan na ovu temu.Na svim listama koje bih sastavio MOJ STAP bi zauzimao ubedljivo prvo mesto,sto je i logicno jer je zaista najbolji :pardon: .Salu na stranu, koliko ljudi toliko cudi,nikom od nas ne leze iste stvari pa tako ni stapovi.Ako se rukovodimo iskustvom u koriscenju razlicitih modela i firmi onda treba da prodje poprilican period koriscenja istih da bi sud bio pravi.Mislim da ima malo kompetentnih ljudi koji bi mogli da sastave listu od sedam stapova koje znaju u dusu .Dosta ribolovaca menja stapove u suvise kratkim vremeskim intervalima da bi mogli da sude o njima.
Link to comment
Share on other sites

Jako tesko je biti objektivan i nepristrasan na ovu temu.Na svim listama koje bih sastavio MOJ STAP bi zauzimao ubedljivo prvo mesto,sto je i logicno jer je zaista najbolji :pardon: .Salu na stranu, koliko ljudi toliko cudi,nikom od nas ne leze iste stvari pa tako ni stapovi.Ako se rukovodimo iskustvom u koriscenju razlicitih modela i firmi onda treba da prodje poprilican period koriscenja istih da bi sud bio pravi.Mislim da ima malo kompetentnih ljudi koji bi mogli da sastave listu od sedam stapova koje znaju u dusu .Dosta ribolovaca menja stapove u suvise kratkim vremeskim intervalima da bi mogli da sude o njima.

slazem se stobom neso i mislimda treba mnogo mnogo vremena ispitati 7 vrste stapova- doduse ja sam promenio toliko ali nemogu reci da ih poznajem toliko da bih mogao da ih kudim, a za hvalu uvek ima mesta- moji su pa ne smrde.

Link to comment
Share on other sites

Ja cu da pokusham od onih koje sam koristio da dam neku listu.Nemojte zamerati ko je prvi koje drugi jer ih ja tako ne razlikujem svaki je na svoj nacin poseban i odlikuju ga karakteristike koje kod drugog nisu dobre.Shtapovi koji su navedeni su takozvani all rounderi il shtapovi koji i bacaju al opet imaju dosta dushe u njima za uzivanje u pecanju

 

Harrison chimera 13 3,25lb

Greys X-flite 12,6 3lb-stara serija

Greys prodigy 12,6 3lb prva serija

DAiwa infinity magnum taper 12 3,25lb

Free spirit H-is 13 3,5lb

Century NG 12 3,5lb stara serija

Prowes absolum 13 3,5lb

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Spro trodelni 13ft na 3 lb

Daiwe infiniti x-progresiv 13ft na 3 lb

Cenuri Ng 12ft na 3,5lb stara serija-za mene do sada najbolji shtap.Odlichan za daleke izbachaje pa i sa teshkom pva mrezhicom,a s druge strane,izuzetna parobala savijanja na ribi,recimo sharan od 5 kg ga maltene savije iz haltera.Za moju visinu od 175,savrsheno mi odgovara.Ima klasichan halter i lagane fuji sprovodnike.Estetski mi se takodje svidja zbog pletenja karbona,a i lak mu je mushki uradjen.Pogodan kako za komercijalu tako i za divlje vode.

Link to comment
Share on other sites

da ne nabrajam neke jeftinije varijante koje sam posedovao, ali evo tri sa kojima sam prezadovoljan 1) Greys Prodigy 12 3lbs/imao jeftin a radni stap 2) Rod hutchinson 12.6 -3.25lbs odlican za sve sem velikog pva imao. 3) Century NG 12 3.5lbs imam stara serija zasad zadovoljan,
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
S obzirom da je tema otvorena otprilike pre 5 godina istestiralo se jos stapova ali se znacajno nista nije promenilo. Ja nebi mogao da stavim na prvom mestu neki stap ili neki na drugom ili 7. Mestu ali mogu navesti stapove po meni koji su sami vrh naravno po meni ali su tu iz razlicitih rangova i nemozemo praviti listu od 1. Do 7. Ili od 1.do 3. Ali moze lista i od 10 stapova pa kome koji lezi mislim po mekoci ili radu.
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...