Jump to content

Pomoc Oko Pecanja Amura Na Divljim Vodama


Recommended Posts

JA i moj prijatelj tokom kraja decembra isli smo malo da pecamo stuku po barama oko Vrsca kada na jednoj od njih koja je gotovo i namanja 700m u duzinu 30m u sirinu i dubnom do dva metra, vidimo povece jato ribe jedno 50 60 kom na povrsini prvo smo mislili da je tostolobik ali kada je prisao sasvim blizu obale utvrdjeno je da je to amur.Ta bara jako brzo sproleca zatravi pa me interesuje kada ova riba pocinje uzimati hranu i koja kolicina hrane je potrebna u startu naravno mamac. unapred

 

HVALA

Link to comment
Share on other sites

amur je naj aktivniji tokom leta,adlican mamac za njega je tigrov orah kao i kukuruz,hrani se i trskom kao i travom.ali ja cisto sumnjam da su to amuri kad kazes da ima toliko trave oni bi u tom broju pocistili sve iz tog malog jezera ,,mislim na travu i trsku. napravi mesto redovno ga hrani i probaj da pecas pa ces videti.
Link to comment
Share on other sites

JA i moj prijatelj tokom kraja decembra isli smo malo da pecamo stuku po barama oko Vrsca kada na jednoj od njih koja je gotovo i namanja 700m u duzinu 30m u sirinu i dubnom do dva metra, vidimo povece jato ribe jedno 50 60 kom na povrsini prvo smo mislili da je tostolobik ali kada je prisao sasvim blizu obale utvrdjeno je da je to amur.Ta bara jako brzo sproleca zatravi pa me interesuje kada ova riba pocinje uzimati hranu i koja kolicina hrane je potrebna u startu naravno mamac. unapred

 

HVALA

 

najbolji meseci za lov amura su april i maj!!! Na leto kada izraste sva vodena vegetacija njihova aktivnost opada zbog izobilja prirodne hrane! To naravno važi za vode na kojima ima vegetacije. Optimalna količina hrane po jednom hranjenju ti je jedna velika kanta(popularna jupolka) po spotu. Hrani samo qqruzom i tigrovim orahom, neka preovlađuje qqruz nemoj da te neko navuče na neke boile za amura ili slično jer od toga nema ništa. Znači cela kanta istresena na jedno mesto, površine ne veće od 2 kvadrata i sva tri štapa na isto mesto. To je najbolji način za lov amura na takvim vodama. Mamce moraš da istakneš izdizanjem od dna podizačem ili eventualno na jednom da koristiš balansirani sistem, tipa zrno tigrovog oraha, podizač, pa zrno qqruza ili nešto slično. Odignut sistem je vrlo bitan da bi amur kada dolazi na gomilu hrane prvo naišao na ono što se nalazi na udici i prvo to uzeo jer njegove hranidbene navike nisu baš iste kao kod šarana. Dobra stvar je da se kada se qqruz i orah skuvaju ostave par dana na suncu, da se blago ukisele, tj da se javi "pozitivna fermentacija". To će jatu amura biti mnogo zanimljivije od običnog qqruza. I još nešto, nemoj da trošiš pare na nikakve dodatke tipa dipovi, aminokiseline, prelivači... jer sve te stvari ne pale baš kod divljih amura!

pozz

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

po pravilu jeste maj ali iz licnog iskustva sam lepse prolazio leti bar je tako bilo na vodi na kojoj sam ja pecao i posvetio celu jednu sezonu.nije to bilo par izlazaka na vodu nago svaki vikend od petka do nedelje
Link to comment
Share on other sites

http://img600.imageshack.us/img600/7088/slika004.jpg

 

Kad kažem vode u kojima ima vegetacije onda mislim na nešto ovakvo!!! Pokušavati uloviti amura u julu ili avgustu na ovakvoj vodi je isto kao i loviti Amerikanca u Mc Donaldsu u sred "happy hour"-a na zelenu salatu!!! Možda se koji i zaleti ali to je više slučajnost nego pravilo! Moj ceo život je posvećen pecanju amura i oni su moja strast mnogo veća od pecanja šarana i zato mislim da znam o čemu pričam!!!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

na zatravljenoj vodi ukoliko se vegetacija smanjuje u oktombru i novembru je najbolje vreme za amura.Tokom proleca pogotovo mart i april dok josh nije izashla nova trava koju amur obozava isto je odlicna stvar.Plasiraj hranu na jednom mestu.Stari kukuruz i prashkasta idealna kombinacija cak bi ti preporucio i hranilicu za proljece.Mozehs i neatrakovani kukuruz a mozesh i slabo atrakovan nekom vocnom aromom il anisom.Odlicno voli i vanilu.
Link to comment
Share on other sites

slozio bih se sa svim komentarima sto se tice amura da hranu popularnu jupolku treba izruciti u tacku i na tri zrna kukuruza obavezno stavljati sundjer mali pop up za kukuruz da podigne zrna i ako ga ima na tom potezu gde ste odlucili da pecate ima amura tu je zagarantovan ulov
Link to comment
Share on other sites

kristijane ti si moj covek! I ja sa mnogo vise strasti lovim amura nego sarana :yahoo: mnogi me ne razumeju al eto tako je...

Nikola ja potpuno razumem tvoju strast prema amuru :pivopija1: Ja preko dana obicno izvucen jedan saranski stap i lovim pastrmke sa sbirulinom ili zabacim kojeg rovca ili pijavicu za soma toje moja strast pored sarana :pardon:
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Da li si bas siguran da si video amure krajem decembra u jatu na "bari" :search:

..meni je polovinom decebmbra protutnjao iznad mamca(dubina oko 60-80cm) bez ikakvog interesovanja,doduse bila je pop-up boila i gomilica praskaste sa sacicom boila oko mamca,ne znam zasto nisam zabacio na odignut kukuruz nego sam isforsirao boilu na svim stapovima kada znam da na tom potezu ima amura...jackass...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

nemoj da trošiš pare na nikakve dodatke tipa dipovi, aminokiseline, prelivači... jer sve te stvari ne pale baš kod divljih amura!

pozz

Ja nemam iskustva ali ovo da procita moj zemjak Ico Veles sigurno ne bi se slozijo da amur ne voli boile i posebno amino kiseline i arome,poseban akcent daje na amino i kaze da ne treba da stedimo zato sto amur obozava.Koliko da se zna on je magistrirao na divlje amure od 20+

Link to comment
Share on other sites

Ja nemam iskustva ali ovo da procita moj zemjak Ico Veles sigurno ne bi se slozijo da amur ne voli boile i posebno amino kiseline i arome,poseban akcent daje na amino i kaze da ne treba da stedimo zato sto amur obozava.Koliko da se zna on je magistrirao na divlje amure od 20+

 

Malo bolje popricaj sa icom veles jer pecamo zajedno

Link to comment
Share on other sites

U jednoj poruci je rekao ovo.... pecali smo na boilu sa aromom sljive secene sa 30%bananonom,lepo radila boila preko noci i nije bilo amura ispod 16kg,a pecali ste kako kazes ti,Zoki i Jove,pa sada ili se ti nesecas ili Ico nije pisao istinu.....naravno poruka je bila je na Makedonski :rofl:

A da obilno hrani starim kukuruz to stoi ali idu i dosta boile

Link to comment
Share on other sites

Ja sam amure vecinom dobio na boile Solarove,dodje on i na kukuruz ali vise je uzimao boilu ali dobro to je sve stvar do vode."svaka voda svoje pravilo ima".U primami nebi bilo losa staviti jecma(svi kazu da ga amur obozava) i zita.Ja sam lepo prolazio probajte pa recite sami :prijatelji: :saran:
Link to comment
Share on other sites

U jednoj poruci je rekao ovo.... pecali smo na boilu sa aromom sljive secene sa 30%bananonom,lepo radila boila preko noci i nije bilo amura ispod 16kg,a pecali ste kako kazes ti,Zoki i Jove,pa sada ili se ti nesecas ili Ico nije pisao istinu.....naravno poruka je bila je na Makedonski :rofl:

A da obilno hrani starim kukuruz to stoi ali idu i dosta boile

 

tacno je za aromu al je bio kukuruz a ne boile.Ico peca uvjek na boilu al sharana ne amura

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
momci dok je bilo amura na vlasinskom jezeru pecali smo ga na sledeci nacin i to pune 15 godine,a neki moji prijatelji i cele 30,dubina za amura je idealna na 2 do 3 metara,postavis dve bove i svakog jutra i veceri mu posolis tih 10 metara sa kantom kukuruza od disperzije,e sad sta raditi sa kukuruzom,prvih dana ga kuvamo u kotlicu dok se skroz ne otvori i dok je vreo stavimo do ali do 30 grama ekstrakta anisa,zatvorimo kantu i protresemo i to je dovoljno za tog vegetarijanca,amur obozava anis jer smo hvatali i po 10 komada dnevno i to od 10 do 25 kg.druga varijanta za kukuruz je da ga sa sve djakom stavis u vodu da se lepo ukiseli,malo smrdi ali ga amur obozava,na udici dva zrna kukuruza i ako imas mulja manji podizac,nemoj stavljati male udice slobodno 1,i jos nesto ako se amur pojavi na povrsini i pocne da kruzi mozes ici da spavas,medjutim kad ga vidis da zaranja vodoravno pridji stapovima jer je otiso da jede, i to je sve,cekaj da ogreje pa na vodu,bistro i zategnute strune
Link to comment
Share on other sites

momci dok je bilo amura na vlasinskom jezeru pecali smo ga na sledeci nacin i to pune 15 godine,a neki moji prijatelji i cele 30,dubina za amura je idealna na 2 do 3 metara,postavis dve bove i svakog jutra i veceri mu posolis tih 10 metara sa kantom kukuruza od disperzije,e sad sta raditi sa kukuruzom,prvih dana ga kuvamo u kotlicu dok se skroz ne otvori i dok je vreo stavimo do ali do 30 grama ekstrakta anisa,zatvorimo kantu i protresemo i to je dovoljno za tog vegetarijanca,amur obozava anis jer smo hvatali i po 10 komada dnevno i to od 10 do 25 kg.druga varijanta za kukuruz je da ga sa sve djakom stavis u vodu da se lepo ukiseli,malo smrdi ali ga amur obozava,na udici dva zrna kukuruza i ako imas mulja manji podizac,nemoj stavljati male udice slobodno 1,i jos nesto ako se amur pojavi na povrsini i pocne da kruzi mozes ici da spavas,medjutim kad ga vidis da zaranja vodoravno pridji stapovima jer je otiso da jede, i to je sve,cekaj da ogreje pa na vodu,bistro i zategnute strune

Da li bar jedan od tih 10 Amura dnevno koje ste hvatali jos pliva tim divnim jezerom? To me zanima posto sam cuo da niko ne vraca Amura nazad u vodu na Vlasini.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ranijih godina dok se lovio amur stvarno su ljudi sve sto uhvate nosili kuci i to je istina,cak su pojedinci zavrsili i u zatvoru jer je bio zabranjen lov istog pa ako te neko vidi da si ga ulovio i prijavi te eto murije,ili kad se vracas sa jezera milicija je vrsila pregled vozila.e sad sto se mene tice ja jesam odneo par amura sa vlasine,,medjutim problem je bio sto su drugi nosili i komade od 2 i 3 kila,sada postoji jedno vece jato i to su komadi po 30.40 kg ali ih niko ne hvata jer su se toliko izverzirali na udice i tacno znaju gde su ribari a i imaju dovoljno svoje hrane tako da nisam cuo da je neko skoro uhvatio amura,a vidjam ih preko celog leta kako skacu kao delfini ili se postave na povrsini i suncaju,lepota.najveci problem po meni je to sto su zabranili poribljavanje amurom i pocinju jezera da nam lice na mocvare.bistro i zategnute strune
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...