Jump to content

Mreze U Petrincima-Ko Je Nadlezan?


Recommended Posts

Pozdrav kolege,imam pitanje,da li neko zna ko je nadlezan za ribolovno podrucje Dunav kod Banovaca-tu se nalazi jedno od najvecih mrestilista Dunava u ovom kraju-koje je trenutno(kad je nadosla voda) PREPUNO MREZA-izbrojao sam sa obale vise od deset...Pored telefona sam jedno sat vremena-pozvao sam gomilu brojeva i niko mi nije dao pravu informaciju!!! Da li ce tim mrezama neko stati na put-ili cemo samo nemo gledati kako se unistavaju nase vode i necemo nista preduzeti???

Sve informacije su dobrodosle.....

Unapred hvala.....

Link to comment
Share on other sites

Nadleznost

1.korisnik vode-ko prodaje dozvole na tom terenu tj ciji su ribocuvari

2.R.S. Vojvodina

3. Dulicevo ministarstvo http://www.ekoplan.g...s/src/index.php

Cak su imali i forum za zastitu zivotne sredine, ali nesto ne radi :fool:

 

Varalicari ih bombarduju sve sa dokazima-slikama, ali slaba vajda.

 

Ima tu i nekih zanimljivosti,samo jos kada bi se i sprovodile http://www.ekoplan.g...27-document.htm

 

 

p.s. Skinuto sa varalicar.com

 

Tema posta: POSLE 18h KRIVOLOV

http://forum.varalicar.com/styles/subsilver2/imageset/icon_post_target.gifPoslato: Pet Dec 09, 2011 6:43 pm

 

mala napomena,.ribocuvari i milicija pisu prijave za pecanje posle 18h,.svaka riba uhvacena posle 18h tretira se kao krivolov,i sledi krivicna prijava,.zakon je takav i primenjuje se izgleda samo prema nama,.sportskim ribolovcima,.

 

 

-TAKO NAM I TREBA-

Link to comment
Share on other sites

ja sam pre par godina pecao tu , tj. pokusavao i cuvari su nas uvek terali pa smo zavrsavali u topolama ili na kubicima . naravno pecao sam belu ribu .

moj savet ti je da uzmes sto upasdljiviji stap i da zabacis i eto ti kontrole za po sata , bar je nama tako bilo . onda lepo sa njima po mreze ako nece da idu njihove su ! cuo sam price da sui auta prosle godine oduzimali ko je tu pecao .

Link to comment
Share on other sites

U zemlji Srbiji zakon i pravni poredak nije i nikad neće biti najdelotvorniji vid borbe protivu zulumćara u ovom slucaju ribokradica ili čuvara odnosno mutiranih ribočuvara koji su mutirali u ribokradice.Najefikasniji način nekoliko vekova unazad je hajdučija.Da se organizujemo u hajduke i da delujemo u ilegali, Ali tu nailazimo na sledeći problem nemamo gde da se krijemo.Seku se šume ,šumari seku sume.Nailazimo na začarani krug.

Andrić je lepo opisao u "Na Drini Ćuprija" došli Austrijanci i zaveli red.što znači jedini način da imamo ribe u našim vodama je da nas okupira neko civilizovan , recimo španci. dunav bi bio pun ribe kao Ebro. :pivopija1:

Link to comment
Share on other sites

ja sam pre par godina pecao tu , tj. pokusavao i cuvari su nas uvek terali pa smo zavrsavali u topolama ili na kubicima . naravno pecao sam belu ribu .

moj savet ti je da uzmes sto upasdljiviji stap i da zabacis i eto ti kontrole za po sata , bar je nama tako bilo . onda lepo sa njima po mreze ako nece da idu njihove su ! cuo sam price da sui auta prosle godine oduzimali ko je tu pecao .

 

U poslednje dve godine ni jednom nisam video cuvara-ne znam kako izgledaju i ko je nadlezan za tu vodu???

Link to comment
Share on other sites

Mogli bi temu Ebra da pisemo u nekom drugom postu-sada se radi o nasem Dunavu,tj.o onome sto je od njega ostalo....

Zamislite koliko ce RIBOKRADICE do jutra da izvade ribe iz mrestilista-zar za to niko ne mari?????

Gde su sportski ribolovci-ekolozi,zaljubljenici u pravu divlju prirodu-za koju godinu cemo pecati samo u kadama sa vestackim drvecem i plasticnom travom.....

Link to comment
Share on other sites

Marko N. Pazova

Druže, moram ti reći da se upuštaš u borbu sa vetrenjačama. Budžet se puni parama od dozvola za privredni ribolov. Jedna njihova košta kao naših 20...Svi okreću glavu i prave se ludi. Ima časnih i poštenih ribočuvara! Kapiram tvoj revolt, krtozi se grabuljaju, izlovljavaju itd. Iz ličnog iskustva hoću da ti skrenem pažnju da ne otkrivaš previše svoj identitet... Verovao ili ne masa njih prati ribolovačke forume i iz prve ruke znaju ko ih ofira!

 

Ebro je "nažalost" poribljen na kvarno što se kaže, somom, smuđem i šaranom. :) To je učinio neki nemac pre 30-40 godina. U tankovima je doneo ribu i pustio je u reku. španci su sa razlogom ispizdeli jer je to krivično delo. Nije dobro kada ti invazivna riba pojede i potisne autohtone vrste. Doduše biznis cveta, nema države i sistema koji je gadljiv na novac (takse, dozvole i sl.) Kada uporedim njihovu dozvolu koja košta kao špulna najlona smorim se. Al' ae...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Naravno da ima cuvara na nasem delu Dunava ali oni su zauzeti izivljavanjem nad pecarosima,kakvim takvim al ljudima s stapovima u rukama a te mreze i kojekakvi bubnjevi su najsladja para kada svako dobije svoj deo...St.Pazova je pijacnim danom zatrpana kecigama velicine mobilnog telefona,stukama i smudjevima poput hemijske olovke,somovima velikim kao Coca Cola 0,5l......a to rade poznati ljudi,"alasi Dunavski"...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Za kontrlu krivolova u Petrincima kao i u ostatku Vojvodine, bez obzira ko je korisnik te vode i koliko je revnosno cuva, nadlezna je pokrajinska inspekcija za ribarstvo. Pomenuta inspekcija je nadlezna i za kontrolu prometa ribe na pijacama.

Nacelnik inspecije ima kancelariju u zgradi Pokrajinskog izvrsnog veca u Novom Sadu ( misim da se zove Boskovic).

tel.centrale 0214874000

 

Zovimo sacuvajmo nasu ribu i nase vode za neke klince koji tek dolaze.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Haha dobro dosao u klub Marko koliko sam samo pokusavao ovo sto ti radis zvao cuvare, vadio i seko mreze ali sve je to kako vidis bezuspesno i mislim da samo gubis vreme jer ribocuvari,ribokradice i alasi rade jedu i piju zajedno i to se nece na zalost u Srbiji promeniti nikada jer jednostavno smo takav narod ! :diablo: i ja sam jednostavno digo ruke od toga pa necu ni dozvolu da im placam upravo zbog toga u nadi da nece imati para ni za tog jednog cuvara koji te cas posla otera sa tog mrestilista upravo da bi zastitio mreze i ulov u njima. Jedini spas u celoj ovoj prici je da se zabrani privredni ribolov na drzavnim vodama jedino tako se moze sacuvati ovo malo sto je ostalo od ribljeg fonda! :a054:
Link to comment
Share on other sites

ista situacija sa krcedinskim adama,jednim od najlepsih terena za pecanje sarana,prosle godine sam pecao tamo i upoznao jednog dedu koji ima kucu 100 metara od dunava,pricali smo kako je nekada tu bilo ribe i ribe,sarani od preko 15kg,a ovih poslednjih godina tek pokoji saran....i na kraju razgovora mi kaze da ima grupa ljudi u krcedinu koji jedva cekaju da dodje januar kada nema ribolovaca da bacaju dinamit....nisam mogao da verujem i mnogo sam e smorio....pa koja smo mi stoka pa to je strasno...to samo sacekati u zbunju negde i kada ih vidis da dolaze uzeti palicu i izlomiti i ruke i noge....ja imam vikendicu malo dalje od ada prema slankamenu i mnogo puta sam sesvadjao sa ribarima,sekao im mreze,vadio bubnjeve iz vode i unistavo ih,dodjes nahranis mesto i sutra dan dodjes a ono mreze postavljene bas tu gde sam hranio,i sta covek da radi neko je problem sto su oni u camcu i ne mozes im nista a ne daj boze da ih sretnem ove godine na obali,ima da padne samaranje.sve sto je lepo su unistili a za 16god koliko imam vikendicu tu samo sam jednom video policiju sa gliserom i toje to.....gardinovacki dunavac je preprecn mrezama i raznim sranjima kada pocne mrest sarana,,,to je stvarno greota i sramota.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Док се мрежароши,струјароши који се ухвате на лицу места не санкционишу казном затвора,тешко ће ово заживети у држави Србији!
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...