Jump to content

Sljunkara Tabanovic Kod Sapca


shiki

Recommended Posts

Gledao sam na Google Earth-u i neverovatno izgleda.Da li nko ima informacije o jezeru,bilo kakve.Hvala

 

Svaki put kada odem u Sabac obidjem jezero.Izgleda zaista fenomenalno i lepse je cak i od Pelagiceva. Dubine variraju od 1,5 do 8 m. Ima dosta dodrih i uredjenih pozicija za ribolov, cak mislim da se jedna pozicija nalazi i u sumi sa zapadne strane.

Rec, dve o ribljem fondu. Jezerom pliva 3 sarana, 4 stuke i 2 i po miliona cverglana.Kraj.

Jezero je pre 6-7 godina zakupio - kupio ili sta vec, neki englez i nazvao ga DRINA LAKE.Jezero je propisno poribljeno saranom, a od ranije je vec bilo stuke. Odrzano je, mislim i par takmicenja, a ako se dobro secam Ika Kinez mi je pricao da je bio tamo u slobodnom ribolovu. Zatim se pojavio neko ko je tvrdio da je zakoniti vlasnik - naslednik vode i prica je naravno dobila sudski epilog. Englez je na kraju digao ruke od svega, spakovao kofere i vratio se na ostrvo, a sva ubacena riba je, pogadjas, brzinom svetlosi zavrsila u zamrzivacima, kotlicima i tiganjima.

Link to comment
Share on other sites

Sljunkara je predivna samo sto nema kontrole pa radi ko sta hoce. Mreze su normalna stvar.

Sto se ribljeg fonda tice najvise ima stuke koju sam i lovio, sarana nisam pecao ali sam cuo da retko udara, leti problem prave kupaci od kojih ne moze da se peca, zbog njih je englez i napustio jer je zabranjeno kupanje tako da su se skupili i unistili ogradu i ostalo sto je uradio.

Edited by Bacid
Ispravljena velika slova
Link to comment
Share on other sites

Svaki put kada odem u Sabac obidjem jezero.Izgleda zaista fenomenalno i lepse je cak i od Pelagiceva. Dubine variraju od 1,5 do 8 m. Ima dosta dodrih i uredjenih pozicija za ribolov, cak mislim da se jedna pozicija nalazi i u sumi sa zapadne strane.

Rec, dve o ribljem fondu. Jezerom pliva 3 sarana, 4 stuke i 2 i po miliona cverglana.Kraj.

Jezero je pre 6-7 godina zakupio - kupio ili sta vec, neki englez i nazvao ga DRINA LAKE.Jezero je propisno poribljeno saranom, a od ranije je vec bilo stuke. Odrzano je, mislim i par takmicenja, a ako se dobro secam Ika Kinez mi je pricao da je bio tamo u slobodnom ribolovu. Zatim se pojavio neko ko je tvrdio da je zakoniti vlasnik - naslednik vode i prica je naravno dobila sudski epilog. Englez je na kraju digao ruke od svega, spakovao kofere i vratio se na ostrvo, a sva ubacena riba je, pogadjas, brzinom svetlosi zavrsila u zamrzivacima, kotlicima i tiganjima.

 

Ako se naslednik najeo pržene, dimljene, pohovane i dinstane ribe mogao bi neko normalan, kao što je bio ovaj Englez, da sredi i uredi ovaj dragoceni dar prirode.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da Ganicu totalno si upravu , pogledajmo samo nase komsije hrvate pa oni su od svake moguce rupe , bare jezerceta napravili komercijalnu vodu . A kod nas i ono sto imamo unistavaju . Ako sam omasio temu ja se zaista izvinjavam ali to je tako . Veliki pozdrav za prave ribolovce C & R
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Da Ganicu totalno si upravu , pogledajmo samo nase komsije hrvate pa oni su od svake moguce rupe , bare jezerceta napravili komercijalnu vodu . A kod nas i ono sto imamo unistavaju . Ako sam omasio temu ja se zaista izvinjavam ali to je tako . Veliki pozdrav za prave ribolovce C & R

Apsolutno se slazem....treba da se ugledamo na komsije....ali mi i dalje nismo oni jer smo kreteni koji sve uniste i zato sad ako hoces da pecas ko covek moras da ides kod komsija :sorry:

Link to comment
Share on other sites

slazem se da treba biti uporan i da vode nisu skroz puste ali da je stanje lose to je sigurno....ja uglavnom pecam (kad imam vremena) na divljim vodama i trudim se da svake godine odem na neko novo jezero pa sam obisao dosta voda i situacija je manje vise slicna mreze i ostala sranja rade lokalci i vade sve iz vode.....tako da zadnjih par kampanja nemogu da se pohvalim sa rezultatima a uvek smo se spremali temeljno i sa mamcima i sa informacijama...sve dok to prolazi nekaznjeno i to ozbiljno situacija se nece promeniti mi smo takav narod da jedino reagujemo na ostre kazne i to je jedini nacin ....ukinuti privredni ribolov i tacka.evo kod mene na savi alasi kukali kao nece da vise rade skupo bla bla al opet pokupovali dozvole opvorili firme i sad jos gore a oni su najveci krivolovci koriste mreze u koje i kederi se hvataju i tako godinama....moji prijatelji pecaju skoro svaki dan vec par godina i svake godine je gore nego prethodne...
Link to comment
Share on other sites

a jel se raspitivao neko od vas mozda kako to ide kod hrvata? Ja malo nesto sto znam mozda gresim i nisam u pravu ali koliko mi se cini to izgleda ovako.

Udruzenje gazduje sa jednom,dve ili tri vode i ti kad si clan udruzenja i kupis dozvolu koja je mislim zavisi od udruzenja do udruzenja oko stotinak eura i ti mozes da pecas samo tim vodama od udruzenja ako ides na drugu vodu placas cenu dnevne dozvole,koje ne verujem da su jeftinije nego kod nas 6-7-8 e.A mislim da i tamo ima voda za koje ima neka jedinstvena dovzvola ili tako nesto za npr.savu,dunav,dravu....

pa ovde je dozvola godisnja za dosta voda 50e sad cak i 45e od kad je skocio euro. E sad ide opet konstatacija "da ali kod nas nema ribe i vode su puste" e a onda kad pitas 20 ljudi koji najvise kuka kako nema ribe koliko su pecali prosle ili pred prosle godine na divljoj vodi ispadne da 19 nisu ni jednom a 20. je cuo od nekog ko je bio 3 puta da nista nije uhvatio. A citajuci npr. casopise galerije ulova ili gledajuci razne sajtove ja sam video bar 10 sarana od 10-15kg uhvacenih npr.na tisi 3-4 preko 15kg,gomilu riba izmedju 5-10kg sa tamisa,sa dunava..... jel bilo 2 il itri ribe preko 20kg na garasima....

e ali to je neko pecao,mucio se,trazio i pravio mesto hranio,a nije sedeo pored kompijutera i razmisljao da li da stavi 5gr betaina ili 8gr i da li da sece puka miks sa red heringom ili 3d sa skvidom...

saranski ribolov nije da ti odes na pecanje i uhvatis 10 sarana i to kad ne radi,saran je od uvek morao da se ceka i trazi cak i pre 30godina kad ga j ebilo 100puta vise morao je da se ceka.

kod nas je u zadnje vreme u modi i propagira se savremeni saranski takmicarski ribolov i sve ide u tom pravcu i ko to voli ok ali da su vode toliko puste to nije istina.

Bravo Vlado !

Link to comment
Share on other sites

Vest sa jutarnjeg programa:

 

U sabackoj akumulaciji Tabanovic pronadjen raspadnut les. Utvrdjuje se o kojem polu i o kome se radi... :sorry:

 

CRNJAK:

Radi se o ribolovcu koji je cekao da mu udari saran!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

pozdrav svima. u pravu ste za sve što pišete o ovoj vodi. ja sam na njoj odrastao i ucio da pecam. uhvatio na njoj možda i ribu svog života, šarana 23,7kg i ne mogu više da gledam kako propada. nas desetak lokalnih ribolovaca smo pre dve i tri godine samoinicijativno poribili sa oko 45000 malih šarančića i dobro su se primili ali ih nismo mogli sačuvati od "kolega"ribolovaca. punili su čuvarke šarančićima od 200, 300 grama. o mrežama ne treba trošiti reči. evo za primer prošle godine za noć sam imao šest šarana od 2 do4,2 kg. ujutru dok sam vadio poslednja dva posetio me je bivši predsednik ribolovačkog društva i normalno kad sam se pokupio on je sledeće veče raširio mreže.samo da napomenem ako je to važno ja sam svih šest šarana vratio. Žalosno je šta se kod nas dešava
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...