Jump to content

Feeder !


Recommended Posts

Od prosle godine sam poceo malo i feederom da se bavim,uzeo 2 daiwe aqualite 3.9 150gr i od pre neki dan upario sa spro pasion 740 match masinama,cini mi se da pored saranskog ribolova cu sve vise praktikovati fideera,lagan pribor,pecanje za dusu,savitljiv,efikasan kako od lova na belu ribu pa preko sarana,do pecanja na waggler-a.. kombinacije sa njima su bezbrojne.

Pogotovo za dnevne akcije,posto nam je danasnjica takva da je vreme postalo presudan faktor za sve,a sve ga manje ga ima.. Koliko sam primetio sa dosta jeftinijim primama i nacinom spremanja istih u kombinaciji sa zivim mamcima je izuzetno efikasan za lov sarana na divljim vodama pogotovo s pocetka sezone kada je ziv mamac gliste,debele,tanke crvene,djubretarke,crvici u kombinaciji sa secercem s dodatkom raznoraznih fideer hrana,aditiva,konoplje ,peleta neprejebiva kombinacija.. Sve mi vise godi taj nacin ribolova,od naravno pecanja na plovak koje je samo po sebi VRH RIBOLOVA po meni,pogotovo takmicarskog tipa gde umece dolazi na prvo mesto.. Iskreno malo je poceo saranski ribolov da me zamara,kapirajuci gomilu stvari koju nam treba dal za jednodnevno pecanje ili za pecanje od pet dana .. Poceo sam da se okrecem jednostavnom nacinu pecanja s kojeg smo se davno skinuli,ali se polako gomila ljudi vraca svakim danom jer se u praksi pokazuje svakim danom sve bolje i bolje,Samim nacinom koriscenjem laganih i efikasnih sistema.Jer koliko pamtim uvek je bilo sto jednostavnije, to i bolje i kao resenje.. Sto bi Lane gutovic rekao.. Neznam sto sam ovo rekao,nemoze da skodi,a sto neskodi mozda moze i da pomogne :D Pa me zanima kolko i dalje praktikujete takav nacin ribolova,da odete na neku reku zabacite par dubinjaka onako bzvze,jednog za sarana,drugog za soma,nekog fideera,uzmete petljas u ruke i pecate i uzivate bez opterecenja!!!! :yahoo: :) :ribica2: :pecanje2: :pecanje1:

Link to comment
Share on other sites

Predlazem administratoru da udalji sa foruma druga Bobana koji je izneverio osnovna nacela modernog saranskog ribolova , koji unosi jeres medju sarandzije time sto se preobrazio u babuskara!!! :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

 

Xaxa, Nidzo burazeru daleko bilo da pravim razdor i unosim nemir medju sarandziske redove,samo mi nekad nedostaje ono jednostavno,obicno pecanje.. pa reko dali ludim pred pocetak sezone ili sta vec :D

Link to comment
Share on other sites

Ma uleteli ste u krizu i doslo je do blagog zasicenja, al polako prodje kriza i opet te uhvati ona opsesija za saranskim ribolovom! Dodjes da pecas na plovak i tek onda shvatis koliko ti stvari nedostaje! Saranska stolica,rod pod, signalizatori... sve ti bude prazno bez toga sto si navikao da imas! tako je bar meni :pardon: Pa evo Braca koji je moj drugar, covek sjajan u saranskom ribolovu, osvaja takmicenja, cak ima zlatnu medalju sa svetskog prvenstva, pritom mnogo voli da peca sarana ali eto koliko puta sam od njega cuo da se zazeleo da peca na plovak :rofl:
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
momci ja se u potpunosti slazem sa cinjenicom da treba se zanimati i sa nekom drugom vrstom pecanja osim sa saranskim,i siguran sam da vecina sarandjija ide da peca i drugu ribu,ja sam letos proveo skoro dva meseca na pecanju deverike i babuske na jezeru celije,na fider,tanki stapovi,tanka struna a relativno velika riba ,pa sta hocete bolje od tog zadovoljstva,daleko od toga da cu prestati da pecam sarana samo cu ga letos probati pecati na fider da jos vise uzivam u njegovim vratolomijama,.bisto i zategnute strune
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...