Jump to content

Prologic C3 13Ft 3,5 Lbs


Recommended Posts

Pozdrav svim forumashima. Ovaj post pisem za vise zainteresovanih ljudi...

Zanimam me kakav je ovaj stap posto je "juce" stigao....kakav mislite da ce biti na ribi. Koliko grama + pva moze sa njim da se zabaci i td...

 

http://img.pecheur.com/canne-carpe-prologic-c3-rods-z-647-64764.jpg

 

H

V

A

L

A

:)

Link to comment
Share on other sites

Samo sam cuo, napominjem cuo tu informaciju, da je meksi malo od cc30. Informaciju mi dao neko ko se razume dooooobro u stapove i ima ih,sto neznaci da nije los stap. Meni licno se nesvidja na izgled. Verovatno je extra na zabacivanju i ribi, al to ce nam Max reci kad ih bude testirao :)
Link to comment
Share on other sites

Gledao sam Prologic C3 13' 3.5lb kod Vlade u al carpone-u...

Nije ostar kao cc30 13' i ne znam koliko ce to uticati na daljinu izbacaja ako uopste i utice...

Takodje ima prvi provodnik 50mm sto olaksava ( povecava daljinu zabacaja, pod uslovom da se koriste big pit masine ) zabacaj, ali

dodaje i tezinu na blank ( moguce je da je i ovo razlog za manju ostrinu )...

Sto se tice ponasanja na ribi, moracemo da sacekamo da krene sezona i da ga neko isproba, ali s' obzirom na uspeh koji je Prologic postigao sa cc30 ne sumnjam

na kvalitet i akciju C3... :)

 

Sto se izgleda tice, to je subjektivna stvar, generalno meni se oba svidjaju ( svaki na svoj nacin )...

U svakom slucaju za koji god da se odlucite ne verujem da ce te pogresiti...

 

pozzz

Link to comment
Share on other sites

Biće brutalan na ribi. Mi smo ga upoređivali sa CC30 i osetno je mekši. Jedva čekam da ga probam za vikend.

 

Ako mislis da je dosta meksi ili ti osetno onda verovatno je uzivanje sa ribom extra, al nebaca ko cc30

Link to comment
Share on other sites

ja sam ga vec isprobao 8P meksi jeste dosta od cc30 , ali sto se tice daljine , ne zaostaje ni malo , cak mi se cini da i dalje baca , ne mogu precizno da kazem koliko metara je izbaceno , ali leti mnogo . Cim se livade malo prosuse , icemo da merimo da uporedimo bas ova dva stapa . Sto se tice izbacaja , stap neverovatno lagano izbacuje olovo , bez ikakog napora , bacio sam 30+ puta zaredom i nisam se umorio , imam utisak da bi mogao tako ceo dan . I stap je precizan , nije da baca olovo na sve strane pa di padne .... A u nedelju se ide na pecanje , pa da Bog da se nesto i zakaci , pa da vidimo i taj ' filing ' na ribi . Ali po teksturi stapa , ne moze da ne bude dobro .
Link to comment
Share on other sites

da neispadne da svaki ciga svoga konja hvali- ali da vam bude jasno svima da stap mora da bude ostar da bi daleko bacao i samim tim sto je meksi stap a istih duzine mora manje da baca- nema stapa mekanog a da baca u PM. i fmj je najkruci i najdalje ide.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

da neispadne da svaki ciga svoga konja hvali- ali da vam bude jasno svima da stap mora da bude ostar da bi daleko bacao i samim tim sto je meksi stap a istih duzine mora manje da baca- nema stapa mekanog a da baca u PM. i fmj je najkruci i najdalje ide.

 

 

zavisi ko i kako baca , svi znamo da fmj baca u PM , ali koliko njih moze da iskoristi maximum tog stapa ? neko ce uzeti neki meksi stap i FMJ i sa FMJ ce baciti 80 metara a sa ovim meksim ce baciti 120 m ... Sve zavisi od coveka do coveka , kao sto ce neko uzeti FMJ i baciti 200 m a sa ovim meksim 130 m ... C3 stap sam izbacuje sistem , kao katapult , bas zato sto " nije ostar " nego kao kandzija , nema napora prilikom zabacivanja , samo dobro usmeriti iiii ....

Link to comment
Share on other sites

Ja se nebih slozio sa tobom da samo kruti stapovi izbacuju sistem daleko.

prijatelju ja nisam rekao da samo kruti stapovi bacaju daleko. procitaj dobro , reko sam da stapovi po duzinama isti a pogotovo istog proizvodjaca ako je jedan ostriji taj ce sigurno da baca dalje u to budi siguran. kao sto ce meksi stap da bolje cuva ribu i bolji filing da pruzi. nema i jedno i dru go i trece - sve u jednom. nemozes tri u jedan , vec sam napisaao u neekom postu da vozis dobar auto , startan , brz , da malo trosi kao tomos automatik , da sluzi i kao terenac i ujedno da kosta kao bicikla.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

zavisi ko i kako baca , svi znamo da fmj baca u PM , ali koliko njih moze da iskoristi maximum tog stapa ? neko ce uzeti neki meksi stap i FMJ i sa FMJ ce baciti 80 metara a sa ovim meksim ce baciti 120 m ... Sve zavisi od coveka do coveka , kao sto ce neko uzeti FMJ i baciti 200 m a sa ovim meksim 130 m ... C3 stap sam izbacuje sistem , kao katapult , bas zato sto " nije ostar " nego kao kandzija , nema napora prilikom zabacivanja , samo dobro usmeriti iiii ....

taj ko nemoze da izbaci fmj 130 metara nece moci ni jedan drugi da izbaci 120 metara. a i sto se preciznosti tice i to garantujm da je ostriji stap precizniji od mekseg stapa. sa sigurnoscu to garantujem sto kazem .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

otici ce tema u off . sto se tice c3 je lep stap i verovatno je extra jer i sama cena nije mala pa i to je neki pokazatelj , a i nije mi jasno kad se pomenu stapovi vecina samo spominje daljine , ima tu i bitnijih i mnogo bitnijih stvari koje treba napomenuti o stapu ne samo daljina.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Stap izgleda po meni lepo,nisam ga video uzivo vec po slici,iz price pre neki dan sam cuo da je stap do j...a,a osoba koja mi je pricala je duduci vlasnik tih stapova. Po meni i iz price je :good: :good: :good:
Link to comment
Share on other sites

Ima,ali ne za te pare-moje misljenje.Poz

kaosto rekoh da tema ode u off i izvinjavam se ali moram da odgovorim . sta to siki ima za vece pare, ima veca klasa za vece pare a nema stapa koji ce da baca kao fmj a da se ujedno savija kao kifla na ribi od 3kg i da tezi kao stap u toj klasi od 2.75 lb. pa koji je taj stap bas bih voleo da znam - a da bi nastavili na tu temu mislim da je najbolje nova tema- pod drugim topic-om. jos jednom soryy

Link to comment
Share on other sites

Drzao sam stap u ruci i mogu reci da je dosta glindzaviji od CC-30 , mislim da kad mu se okaci malo veci PVA da nemoze prici CC-30 , da lepo izgleda izgleda nema sta ali mislim da nemoze da dostigne daljine predhodnika .To su samo predpostavke sve ce se to videti u najskorije vreme cim malo otopli , mozda izgled vara .
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...