Jump to content

Zaovine Tara


Bacid

Recommended Posts

Postavio sam isto pitanje pre skoro 2 god,i dobio nula odgovora.Moj kolega tamo ima kucu i cesto boravi,kaze da su ogromna jata sarana,crni se voda od njih kada se grupisu.Postoji cuvarska sluzba-Rendzeri(mocni)koji brinu o celom rezervatu.Stvarno bi voleo da odem i zabacim.To je sve sto znam.Poz
Link to comment
Share on other sites

bio sam pre tri godine celu noc i ceo dan...jako duboka voda,prelep ambijent,bili smo kod brane u satorima,u svakom slucaju netaknuta priroda,obavezna konsultacija sa rendzerom,ljudi gore ima medveda,nama je savetovao da hranu i sve sto mirise ostavimo nekoliko kilometara van kampa...a mi bagra odmah upalili rostilj usred noci ispred satora...sarana videli nismo,relano ga nismo ni ocekivali ali preeelepo je,pogotovu jutro...

 

http://i1085.photobucket.com/albums/j434/ceronimus/Picture048.jpg

http://i1085.photobucket.com/albums/j434/ceronimus/Picture038.jpg

 

http://i1085.photobucket.com/albums/j434/ceronimus/Picture018.jpg

Link to comment
Share on other sites

bio ja 2 puta voda jako teska, peca se lepa baba na vegler na nekih 30 do 40 metara od obale, moji drugari sedeli 10 dana i ni bip pecali su na oko 230 metara od obale razvlacili su sisteme kanuom ali bezuspesno ja nisam pecao sarana samo babusku oni su bili jos 3 do 4 puta i kolko znam imali su samo 1 ribu za 30 do 40 dana . ima jedna ekipa iz uzica koja peca tamo ako su na ovom sajtu nek pojasne stvari malo ali oni to cuvaju ko zmija noge :unknw:
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Obavezan deo opreme je gvozdje! U kalibru ne manjem od 357 magnum.
u lovackom zargonu kad kazes gvozdje misli se na gvozdenu zamku za divljac:

 

 

Gvozdje

 

 

 

Jedino sto morate da pazite po mraku kad se ide u wc, da se ne ugazi ili ne sedne u gvozdene celjusti... :crazy: :crazy: :crazy:

 

jer ce tarzanov krik da poplasi i vukove i medvede u okolini jezera... :help: :help: :help:

Edited by peceni
Link to comment
Share on other sites

...kampovao ja par dana pre 7-8 godina, kod brane, neka krava mi pojela slusalice od discman-a sto su bile okacene na boriću pored satora....

 

sarani 0, klenovi na varalicu, na tone...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

jezero je ogromno. ima dosta krakova. ja sam bio 4 puta ali nisam pecao. za rostilj i neki izlet je super. svake godine se odrzava reli koji ide od perucca. to vredi pogledati. ima i jos jedno jezero nize od ovog velikog. hladno je i leti. Edited by Milovan Veselinovic
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 1 year later...

kupili plac na jezeru i ronioci koji tu kampuju nas odusevili , za tri dana ronjenja videli su ovecu jezersku-pastrmku , svi se hvale sa kolicinom ribe ali osim slika klenova i pastrmki od desetak cm (verovatno pobegle iz kaveza) nema nista , od silnog napecavanja ispod naseg placa jedno drustvance je visilo pet dana i pecali na sve moguce i nemoguce -nisu videli ni ribce.mi smo imali srece pa smo za 10 dana pecanja uhvatili 3 skobalja oko 300gr. i imali jedno kidanje ( voda poplavila livadu a kamilica ima jak koren). sve u svemu videli smo stalne pecarose na ovom jezeru koji su se smenjivali i kao po sablonu pricali BAJKE. a da bandara ogromnih (duzine kaziprsta) ima toliko da sam pozeleo da upecam cverglana.ma znam sta je , ne znamo mi da pecamo to ovi sto zive oko jezera znaju , mi moramo da ucimo od njih i ucili smo od njih tih deset dana.kazu u januaru radi pastrmka najbolje na crva i to komadi od po nekoliko kilograma -e srbijo medju sljivama.ovde nisu culi za lovostaj i zabranu zivog mamca.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Istina je da te pastrmke i nisu toliko velike (po nekoliko kg) i nije tacno da se tako lako pecaju na crve...u januaru niko i ne ide jer je obicno led po jezeru i nema pristupa....

 

I ja sam cuo da ima sarana, ali nisam dobio potvrdu da je to tacno i da je neko ulovio ribu.....

 

Pastrmka se obicno lovi u ovom periodu i malo ranije recimo mart ako dozvoli vreme i vremenski uslovi.....lovi se na varalice i ribe mogu biti krupne...iskljucivo kalifornijske pastrmke koje su pobegle iz ribnjaka.....za lovostaj ne znam...ali je logicno da u Srbiji medju sljivama postoji lovostaj na ribu koja se ne mresti tj alohtonu vrstu....

Link to comment
Share on other sites

sto se tice zaovina juce sam gledao slike kod drugara ronioca ...jezero je prelepo  pod vodom cisto i prozirno ....sitnije primerke riba su vidjali ali nesto slicno saranu i vece kaze da nisu ...kaze da ima dosta useka i pecina pod vodom tako da je ribu jako tesko uloviti i videti posto je voda bistra i bezi na prvu senku od ronioca .....bar tako kaze korolj sasa ronioc ronilackog kluba beograd ....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

bio ja 2 puta voda jako teska, peca se lepa baba na vegler na nekih 30 do 40 metara od obale, moji drugari sedeli 10 dana i ni bip pecali su na oko 230 metara od obale razvlacili su sisteme kanuom ali bezuspesno ja nisam pecao sarana samo babusku oni su bili jos 3 do 4 puta i kolko znam imali su samo 1 ribu za 30 do 40 dana . ima jedna ekipa iz uzica koja peca tamo ako su na ovom sajtu nek pojasne stvari malo ali oni to cuvaju ko zmija noge :unknw:

Pozdrav, na to jezero idem preko 15g, sarana nepecam a za sve ove godine tamo nisam ni video ni upecao babusku.

Link to comment
Share on other sites

Obavezan deo opreme je gvozdje! U kalibru ne manjem od 357 magnum.

Gvozdje ti nebi preporucio jer su zakonom zasticeni, nebi valjda da robijas godinama. Pogranicna policija krstari danonocno.

Link to comment
Share on other sites

Moj drugar juce isao da kupi plac pored jezera, deda sto zivi tu rekao mu da ima soma,stuje,pastrmke...ali sarana nema. Ne verujem u ti, ali opet... je l ga upecao neko od vas tamo :-)

Ja ga nepecam ali ima ga, drugar ga upecao.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...