Jump to content

Kako Vi To Radite


Dax

Recommended Posts

Odgovor na tvoje pitanje je težak kad ne znamo koji je miks,koje sastojke stavljaš,pitaš da li zaslađivači i ulja mogu da rade grešku a ne znamo koji su to i koliko ih stavljaš.Uglavnom,dodaji miks u tekuči dio dok ne dobiješ plastelin otprilike i onda tijesto ostavi da se odmori u plastićnoj vrečici od 15 minuta do sat vremena a i ta duljina odmaranja ovisi kakav je miks,neke mikseve koje sam radio znaju previše povuč ako ih dugo ostavim pa budu presuhi,neki miksevi strašno ljepljivi nakon odmaranja od pola sata budu savršeni,fora je u tome da krupicama i nekim drugim komponentama treba  vremena da upiju u sebe taj nazovimo višak tekučine a i enzimi treba da odrade svoj dio..i zato je to odmaranje a i to za svaki miks je drugačije,znam neke koji ostavljaju do sutra da odmara pa rolaju,Mislim da imaš previše tekučine a to moraš sam doraditi smanjivanjem da li jaja ili nečeg drugog dok ne skužiš koiko je idealno za tvoj miks,a tekučina su i jaja i amino,arome itd sve što mješaš u jaja što spada u tekuči dio.Svi smo imali slične probleme koji rade svoje mikseve dok ih nismo doradili tehnički do kraja i sad za svaki miks znam u dvadesetak grama izvagano koliko ga ide .a jaja uvijek ista klasa i nema problema.A vaganje je savršenstvo gdje je 100 % toćno.Ja ne važem konkretno ali zato znam točno pri mjesenju tijesta kad je to kako treba biti,nadam se da sam pomogao.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Хвала на саветима и сугестијама

Кренућу прво од тога да размеравам грамажу јаја и да од сада узимам исту класу и произвођача. Томе до сада нисам придавао пажње

Затим ћу ићи редом како сте ме посаветовали и сипаћу микс у текућу смешу а не као до сада

И на крају, обратићу пажњу на готовост теста као што сте ме саветовали, као и да га оставим да одлежи након што га умесим

Добро знам да ми сада следи период многобројних покушаја док не убодем прави начин, али када завршим јавићу вам

Још једном много вам хвала на помоћи

Link to comment
Share on other sites

Odgovor na tvoje pitanje je težak kad ne znamo koji je miks,koje sastojke stavljaš,pitaš da li zaslađivači i ulja mogu da rade grešku a ne znamo koji su to i koliko ih stavljaš.Uglavnom,dodaji miks u tekuči dio dok ne dobiješ plastelin otprilike i onda tijesto ostavi da se odmori u plastićnoj vrečici od 15 minuta do sat vremena a i ta duljina odmaranja ovisi kakav je miks,neke mikseve koje sam radio znaju previše povuč ako ih dugo ostavim pa budu presuhi,neki miksevi strašno ljepljivi nakon odmaranja od pola sata budu savršeni,fora je u tome da krupicama i nekim drugim komponentama treba vremena da upiju u sebe taj nazovimo višak tekučine a i enzimi treba da odrade svoj dio..i zato je to odmaranje a i to za svaki miks je drugačije,znam neke koji ostavljaju do sutra da odmara pa rolaju,Mislim da imaš previše tekučine a to moraš sam doraditi smanjivanjem da li jaja ili nečeg drugog dok ne skužiš koiko je idealno za tvoj miks,a tekučina su i jaja i amino,arome itd sve što mješaš u jaja što spada u tekuči dio.Svi smo imali slične probleme koji rade svoje mikseve dok ih nismo doradili tehnički do kraja i sad za svaki miks znam u dvadesetak grama izvagano koliko ga ide .a jaja uvijek ista klasa i nema problema.A vaganje je savršenstvo gdje je 100 % toćno.Ja ne važem konkretno ali zato znam točno pri mjesenju tijesta kad je to kako treba biti,nadam se da sam pomogao.

Link to comment
Share on other sites

Ради се о воћном миксу

Користим брашна,задлађиваче, концетрат, стимулатор и све прашкасте материјале од ВДЕ,док су ми течни додаци као на пример арома од НУТРЕ, уље и амино од МУРА

Једино ћу од овог пролећа користити сточни бетаин

И да, на сва ова брашна додајем и прекрупу

Пропозиције су ми одприлике 50:50

Заборавио сам, Меласа ми је од КАРП СИСТЕМА

Е ту се створио проблем, првостепено сам убацивао 5 јаја на кг микса, али по некад је било довољно и 4 јер ми је смеша бивала превише течна

Link to comment
Share on other sites

Probaj jaja da meris u mililitrima , razmutis ih i tako ih meris i dodajes . Recimo da mi za 1kg miksa treba 450ml tecnosti , u menzuru dodam aromu+zasladjivac+amino (sve tecno) i dopunjujem razmucena jaja do potrebne kolicine . Ovo mi se pokazalo kao nal precizniji metod merenja i nekako naj laksi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...