Jump to content

Slike Jezera Celije


Recommended Posts

jezero celije je vestacko akumulacija nastala pregradjivanjem reke rasine.povrsina jezera je oko 598 kvadratnih kilometara i koristi se za snadbevanje krusevca vodom.najveca dubina jezera iznosi 41 metar.celije cini primamljivim ribolovackim revirom za sportske ribolovce iz cele srbije,voda ne privlaci samo rekreativce vec i takmicare.na duzini od 600 metaraje napravljena ribolovacka staza i od 1996 god. organizuje se cigra kup takmicenje u pecanju na plovak.u jezeru ima sarana,smudja,deverike,babuske,bodorke,grgeca itd.

u jezeru su hvatani sarani od 15 kg,i to setembra i oktobra.mamac je kukuruz i kacamak.

do jezera se stize iz dva pravca;iz nisa,odnosno prokuplja,blace iili iz krusevca,brzece.

ispred brane na putu blace -krusevac ispod vijadukta u uvali nalaze se najbolji reviri za pecanje.

na jezeru dominira deverika i to primerci od preko 3 kg,smudja do 10 kg,hvatani su i somovo od 60 kg.

voda je predivna za kupanje,kampovanje i sportove na vodi.postoji jaka ribolovacka sluzba koja je nonstop na vodi i veoma revnosno vrsi svoj posao i ovom prilikom ih pohvaljujem za svoj rad,kad god sam bio na jezeru bili su tu i bili su veoma predusretljivi i korekni.obavezno obidjite ovaj revir.

bistro i zategnute strune

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/425091_136760949779201_100003358893398_142231_1131826443_n.jpghttp://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/422141_136764943112135_100003358893398_142245_298233707_n.jpghttp://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/429314_136761716445791_100003358893398_142233_376174295_n.jpg

 

 

evo jos malo slika http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/407138_136758873112742_100003358893398_142219_1974834731_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
  • 2 weeks later...

bili 12 dana u novembru 2014 jezero prelepo ima ribe mada kao i svuda kod nas zale se na mreze sad koliko je to tacno neznam mi smo imali par lepih sarana od 8-9 kg i nekoliko deverika.

Link to comment
Share on other sites

U jezeru plivaju kapitalni primerci soma,smudja, stuke, deverike, babuske, sarana, amura. Riba napreduje strahovito brzo. I pored toga ribu je tesko upecati zbog velicine jezera tj. velikih migracija riba, zbog enormnih kolicina prirodne hrane(puzeva,rakova,skoljki, larvi...). Kod pecanja sarana pored rakova veliki problem prave i ogromna jata bele ribe. I pored ozbiljnih pokusaja sa boilama, kukuruz i tigrov orah su i dalje u prednosti ( voleo bih da me neko demantuje). Pokusacu narednih dana da postavim par slika sa ulovima.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Prošao pre neki dan pored jezera.

Vodostaj dosta nizak,gužve još uvek nema što me je iznenadilo.Pretežno dnevni pecaroši,dosta slobodnih pozicija za kampovanje.

Čamac je dozvoljen u gornjem delu jezera i sa motorom.

Prema informacijama riba slabo radi mada sve da skače sama u meredov niko to ne bi rekao ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Čamcima se i dalje gleda kroz prste a do kad će ne znamo. Što se tiče "kampera", jesenas ih je buldožer malo mrdnuo s mesta pa će možda neko moći i da peca od pravih pecaroša. Inače čujem da je režim pecanja nešto promenjen ali ne znam detalje.
Link to comment
Share on other sites

Čamcima se i dalje gleda kroz prste a do kad će ne znamo. Što se tiče "kampera", jesenas ih je buldožer malo mrdnuo s mesta pa će možda neko moći i da peca od pravih pecaroša. Inače čujem da je režim pecanja nešto promenjen ali ne znam detalje.

U kom smislu je promenjen rezim pecanja?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 2 years later...

Ima li neko informaciju o izlovu tostolobika koja je bila jesenas?

Umesto tostolobika,uletelo veliko jato sarana i amura koliko sam ja informisan...

Ja sam negde cini mi se na FB video fotke i video klip cuvara sa Celija koji sedi u camcu do pola punom sarana. Prica je bila bas ta,jurili Bika i SLUCAJNO uletelo jato sarana!
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...