Jump to content

Berkley Buzz Bait


boza rus

Recommended Posts

Kupio sam da je isprobam, ali ništa nisam imao taj dan na Savskom jezeru. što ne znači da ne valjaju, već ja ne znam da pecam. ;)

Strašno su povoljne, pakovanje od 500 gr. je 250 din, kutija od 3 kg. nešto oko 1200 din. dipovi od 100ml su oko 300 din.

Boila se brzo otapa, to sam primetio. To je zbog specijalnog načina termičke obrade.

Kako sam ukapirao ne kuva se klasično, valjda se samo suši čime se čuva njena hranljiva vrednost.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mozes misliti sta sve moze da ima u sebi za 1200din/3kg :), sto neznaci da je losa. mislim da je prakticnije drzati u zamrzivacu, jer su stvarno sveze, uzeo sam liver ukus kantu od 3kg za 900din al jos nije dalo nikakvih rezultata. videcemo, stvarno su dosta topljive primetio i ja
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Te boile vise nego odlicno pecaju, cak neuporedivo bolje nego sto bi se zakljucilo iz ranga njihove cene. Nisu ni TOP ni takmicarska klasa, ali nema sanse da za te pare iko sam sastavi kod kuce lovniju boilu!
Link to comment
Share on other sites

Prosvetli me ovaj berkley film.Mislio sam da u boilama koje pravim imam nesto,ono ispade da sve sto sam stavio,posle kuvanja je na 0%.

Da li neko moze da mi izvede racunicu,od cega moze da se napravi boila koja u maloprodaji kosta 300 din.kilo.??

Unapred zahvalan...

Link to comment
Share on other sites

o tome pricam i ja. znam neke stvari iz pouzdanih izvora da pojedini proizvodjaci onih jeftinijih boila takve boile koje kostaju 300-500din prave se uglavnom od psece hrane i soje i tih jeftinih gluposti, kad se izrola i spakuje pre zatvaranja kese se nasprica aroma da mirise ko da je neznam sta, zato se desava da posle nekog vremena kad koristimo izgubi miris boila.opet govorim mozda je barkley izuzetak, al to ce vreme da pokaze. na prvi pogled deluju ok, lepo mirisu e sad koliko su lovne???? videcemo :)
Link to comment
Share on other sites

@BataKV

 

To je mene prvo kopkalo, pa sam pitao ljude koje ih uvoze, rekli su mi da se cena formirala prema količini koju su kupili. A to je mnogo! ;) Znaš ono, skeptik, renomirana firma, boili, a jeftin.

Link to comment
Share on other sites

@BataKV

 

To je mene prvo kopkalo, pa sam pitao ljude koje ih uvoze, rekli su mi da se cena formirala prema količini koju su kupili. A to je mnogo! ;) Znaš ono, skeptik, renomirana firma, boili, a jeftin.

Druže mogu oni da pričaju šta hoće,reklama je čudo i oni to odlično znaju.

Da ne ulazim dublje u temu, ipak verujem u ono što kaže moj deda Miloje.

''Sine,pita od g..... ne može da se pravi''.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Za sada je sve diskutabilno Bato.

Sećam se kada sam kupio prvu kesu "Berkley Squid Liver" boilia da je testiram na Del Sol jezeru. Novi mamac ("kupovni") voda nenapadnuta, nije takmičarski teren. Hrani se prema preporukama ihtiologa.

Bum! Za 1000 din. sam imao dvodnevno pecanje kako samo čovek može da poželi. Ima dana i noći kada šarko neće da pipne ni "pomiju" a bogami ni "kavijar" staneš pa se zapitaš... ;)

Link to comment
Share on other sites

Jasam predprosle godine na novogodisnjoj tomboli dobio 5 kg buzz baits halibut boile i iz radoznalosti lovio na sva tri stapa na isti mamac i sa istom boijlom i halibut peletima prihranjivao.Ribe sam dobio ali jedno mise nesvidja na toj boijli sto se brzo topi u vodi pogotovo kad je voda toplija.Nakon 10 sati stajanja u vodi 28mm boijla se istopi na velicinu 15mm.Inace za kratki ribolov je okey.
Link to comment
Share on other sites

Upozorenje za ove boile-za slobodno pecanje su upotrebljive, na takmicenjima nisu cak ni za hranjenje posto su kao pasta tj. mekane a to je strogo zabranjeno. :pardon:
Link to comment
Share on other sites

Nakon 10 sati stajanja u vodi 28mm boijla se istopi na velicinu 15mm.Inace za kratki ribolov je okey.

 

Svaka cast ako ti boila stoji 10 sati u vodi! U stvari, svako ima svoj stil i vidjenje....

Link to comment
Share on other sites

Vidi zemo pecam na takvim vodama gde nema cverglana i puno sarana ali kad se nesto zakaci onda je kapitalno.Ja neznam na kojim ti vodama lovis pa datije cudno da mamac stoji duze vreme na spotu.Posto lovim 70% na divljim vodama i svaka voda je prica za sebe kao na primer na sledece jezero gde se spremam da idem u ribolov je raketiranja,velika buka,uznemiravanje spota sa cestim zabacivanjima ili velika hranilista su garant da ces se odmoriti i noci prespavati bez sarana :pardon: Tako da na tom jezeru postavljam klopke na spot sa boijlom na udici 10 do 15 boijla oko udice koje ostavljam na spotu i do 48 sati a ako lovim sa tigernuto ili kikirikijem znam da ih ostavim i po 72 sata na spotu da leze.Zato sam napisao dasu buzz baits boile iz mog iskustva za krace ribolove jer difuziraju i tope se brze i sa tim daju jaci i brzi signal od sebe.Izvinjavam se sto sam otisao malo u off ali bitno mije da coveku rasvetlim stvar :pivopija1:
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...