Jump to content

Berkley Buzz Bait


boza rus

Recommended Posts

Da, sad je jasnije. Odavno ne pecam na taj nacin (na zalost) jer nema sanse da na vodi budem vezano 72 sata a posebno ne da nesto danima ili nedeljama pripremam da bih posle dosao da tu pecam. Tako kako si opisao da pecas i uslove pod kojima se to dogadja, moze biti logicno da mamce ne diras tako dugo ako nema akcije.
Link to comment
Share on other sites

Ja sam kupio arome kraljevski med i atlanski losos i pecao sam sa njima na adi safari i imao sam nekoliko komada na tu boilu. Jeftinocca te boile je i verovatno u tome sto se ona ne obradjuje termicki sto znaci utrosak energije a enervija je novac i na koji god nacin se energija trosi ona kosta. E sad u kom procentu to smanjenje ucestvuje u ceni boile nebih znao reci ni u procentima... A sto se tice kvaliteta neki su rekli da se za male pare ne moze dobiti bog zna sta i to su upravu ali je za te pare vise nego odlicna!
Link to comment
Share on other sites

Nece da da omirise na Bojcinsko jezeru,, probano, mogo buke oko obicnih boila, koje se tope, ko zna na drugoj vodi mozda hoce, probano med, ceri,

,jok. jede malo oljustene.sqvid & liver,i cuk, sitan saran, oko 2.-3. kg, tek malo za dusu.

Link to comment
Share on other sites

BIo sam za 1.maj na Basiani pecao na chery red berry jeste da je za vikend bilo takmicenje i sad je riba uglavnom na mestima od 1-5 :) ja sam bio na 8 nisam nista imao :) jedino da jos odem na backi jarak pa da vidim da li radi boila :)
Link to comment
Share on other sites

Meni su juce stigle :) uzeo sam cherry red berry i dip sa istom aromom ! u utorak pravac donji petrovci pa ce mo videti sta ce biti :)

Spremi se Bozo da te cverglani iscepaju ko novine:D
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Da se polako tope - tacno

Da nestanu kroz 1/2 do 2 sata - netacno

Da nisu vrh - vrlo tacno

Da nisu lovne - sasvim netacno!

 

Buduci da su vrlo pristupacne po ceni, imam po jednu kesu od 0,5kg od svake arome (LIVER nije bio u prodaji) i sve su nosene na zadnjih 10-tak jednodnevnih izlazaka na vodu (iskljucivo komercijale) i ravnomerno zastupljene tokom svih tih pecanja i ovako su se MENI pokazale po broju udaraca i riba pocev od najlovnije:

halibut, atlantic salmon , swiss white chocolate, king crab/mussel, cherry/red berry, royal honey

Link to comment
Share on other sites

ja bio prekljuce u deliblatu,na cherri red beri dobio dva amura jedan 5.5 i 7kg bojila je za te pare odlicna,preporuka moja da stavite bojile da se suse 24h i postanu tvrdje i ne tope se uopste a i cverglan ih ne napada,sto je naj bitnije ne gube na mirisu i ne pucaju kad se osuse,toliko od mene pozdrav kolegama :good:
Link to comment
Share on other sites

ja bio prekljuce u deliblatu,na cherri red beri dobio dva amura jedan 5.5 i 7kg bojila je za te pare odlicna,preporuka moja da stavite bojile da se suse 24h i postanu tvrdje i ne tope se uopste a i cverglan ih ne napada,sto je naj bitnije ne gube na mirisu i ne pucaju kad se osuse,toliko od mene pozdrav kolegama :good:

daj slike tih lepih ribica :prijatelji: :prijatelji:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

malo kasnim ali ok...boila se nije pokazala lose sve u svemu oko 6-7 komada na buzz bait :) samo dip i pustiti da odstoji mali i za 5 min evo ga :)

Jedni kazu dobra, drugi odustali itd. Ako si zveknuo 6-7kom za jedno popodne onda je to odlicna cifra i na losu boilu ne moze se upecati tolika riba. Jesi dipovao samo boilu na udici ili sve???

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Jasam predprosle godine na novogodisnjoj tomboli dobio 5 kg buzz baits halibut boile i iz radoznalosti lovio na sva tri stapa na isti mamac i sa istom boijlom i halibut peletima prihranjivao.Ribe sam dobio ali jedno mise nesvidja na toj boijli sto se brzo topi u vodi pogotovo kad je voda toplija.Nakon 10 sati stajanja u vodi 28mm boijla se istopi na velicinu 15mm.Inace za kratki ribolov je okey.

pa boila sto se brze rastvara to je brza i to ce je saran bolje jace i brze osetiti nerazumem sta je tu lose?
Link to comment
Share on other sites

pa boila sto se brze rastvara to je brza i to ce je saran bolje jace i brze osetiti nerazumem sta je tu lose?

Zato i jesam napisao daje po mom misljenju za kratke ribolove.Vidi dok ti ovo pisem sedim peti dan na jednom jezercetu od 20 hehtara gde ima vrlo malo sarana ali zato ti koji plivaju su lepi komadi.Ovde su sarani jako plasljivi na buckanje,prihranjivanje,raketiranje,itd...Znaci kad prihranim i zabacim ostavljam i po 72 sata da lezi na spotu i za to vreme ocekujem od bojle da izvesno vreme difuzira i da dobije malo u obimu u sto je i normalno.Kod ovih buzz baits boijla nebih mogao oci da sklopim od nesigurnosti dalise boijla vec istopila i dali je razmak izmedju udice i bojle jos uvek isti kao sto sam ga namestio.Toje ono sto meni ne odovara na ovim bojlama.Ja bi ih mozda koristio kao primamu zbog njihove topivosti ili za kratke ribolove.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...