Jump to content

Strune Ili Najloni Za Spod


Recommended Posts

Interesuje me sta koristite za spod stapove strune ili najlone i kojeg proizvodjaca s obzirom da mi se dosta isteze pri jakim izbacajima najlon se dosta istegne i desava mi se da pukne . pa me intereuje ko sta koristi i kakvo vam je iskustvo.
Link to comment
Share on other sites

drugari ,dali smo se razumeli ja koristim sokove na sve obavezno ali mi se najlon isteze od upotrebe , recimo dva dana intezivnog hranjenja sa vecm raketom i hoce da pukne najlon ispred soka na metar do dva i ostanem bez rakete.

 

- jane znaci ti predlazes strunu, ali mi ona teze izlece kada se pokvasi i hoce vrlo lako da mi se zamrsi , doduse ne power pro.

Link to comment
Share on other sites

drugari ,dali smo se razumeli ja koristim sokove na sve obavezno ali mi se najlon isteze od upotrebe , recimo dva dana intezivnog hranjenja sa vecm raketom i hoce da pukne najlon ispred soka na metar do dva i ostanem bez rakete.

 

- jane znaci ti predlazes strunu, ali mi ona teze izlece kada se pokvasi i hoce vrlo lako da mi se zamrsi , doduse ne power pro.

ja ti preporucujem spomb i onda te bole usi jer nema istezanja najlona.....

Link to comment
Share on other sites

Ja ti predlazem strunu koristim Daivu 0.18 , pre prvog zabacaja je pokvasim upravo da se ne bi mrsila,tj ova struna nije "zatopljena" i kada je suva zna da sleti sa spunle i da se umrsi.
Link to comment
Share on other sites

Neznam shta nije jasno,struna-pletenica daleko bolja pogotovo za daljinu.Ne isteze se lako mozesh ukoliko raketa nije od prve ispraznila sve da je secnesh dok sa najlonom to ide teze.to shto je tanja od najlona josh je jedan plus za dalje distance.

Kako sam vec napiso foxova spod pletenica i stara i nova nakon jedne godine a nekad i pola se s..be odnosno vrlo brzo trune.Power proa evo vec dve godine koristim bez nikakve mane.Nikad se nije umrsila.Umrsi se ako prepolnish spulnu i nikako drugacije.Kako koristim tanje pletenice uvjek stavim pletenicu 0,30-0,35 za shocka.Ako bacam do 100 metara onda obicni najlon 0,35 bez shocka i cepaj.

Za ovo zadnje je BILI svedok na morovicu gde je daljina bila mala.

Link to comment
Share on other sites

u zadnje vreme power pro 0,15,ranije sam koristio foxovu 0,18 al foxova nakon jedne godine mozesh baciti,shock obavezno 0,30-0,35

 

Ovo kako je napisano covek moze pomisliti da koristis monofil 0,30-0,35 za shock na pletenicu.

Ili je i to 0,30-0,35 pletenica???

A mozda tako i treba , osnovno pletenica , shock monofil :unknw:

Link to comment
Share on other sites

Neznam shta nije jasno,struna-pletenica daleko bolja pogotovo za daljinu.Ne isteze se lako mozesh ukoliko raketa nije od prve ispraznila sve da je secnesh dok sa najlonom to ide teze.to shto je tanja od najlona josh je jedan plus za dalje distance.

Kako sam vec napiso foxova spod pletenica i stara i nova nakon jedne godine a nekad i pola se s..be odnosno vrlo brzo trune.Power proa evo vec dve godine koristim bez nikakve mane.Nikad se nije umrsila.Umrsi se ako prepolnish spulnu i nikako drugacije.Kako koristim tanje pletenice uvjek stavim pletenicu 0,30-0,35 za shocka.Ako bacam do 100 metara onda obicni najlon 0,35 bez shocka i cepaj.

Za ovo zadnje je BILI svedok na morovicu gde je daljina bila mala.

Link to comment
Share on other sites

Ja koristim berkley nanofil 0.10 to je tanko ko dlaka od kose. Leti u pm ali ima jedan problem ne isteze se. Sto znaci ne moze se stavljati u line clip. Zadnji put kad sam to uradio na 70m u line clipu je pukla struna. Ipak je previse tanko. Jos jedna stvar je zeznuta sto kad silazi nanofil sa spulne u toku zabacaja nema nikakav zvuk sto stvara osecaj kao da se raketa otkacila i ne znas kad je blizu kraja. U svakom slucaju stvar navike. Ja sam se navikao i sad je haos.
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Ja koristim Spiderwire code red upredenicu 0,17mm debljine, Ima jednu prednost nad ostalim upredenicama a to je teflonski omotac oko upredenice tako da leti kao najlon i jos jedan + je da teflon cuva upredenicu od habanja, ima ulogu neke male zastite. Dosta je meka tako da se uopste ne mrsi pri zabacivanju i ako mi je spulna maximalno puna,

Moje misljenje da je kvalitetna, koristim je 3 god. a crvena boja nije uopste izbledela, niti sam imao problema kada sam je zaclipao. Vise puta mi se dogadjalo da clip na spulni se iskida(pukne) a upredenica ostane ne ostecena :pardon:  A cena nije tolko strasna ja mislim da je 24-25e 270m 

Na ovoj slici se bas lepo vidi  ta upredenica na mom spodu.  http://sphotos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/392423_423381321024351_1862885378_n.jpg

 

http://www.spiderwire-angelgeraete.de/catalogue/schnur,748/superlines,749/stealth-code-red,6467.html

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ja sam za najlon jer sam koristio par puta strune i razlicite i jedne se mrse druge se napiju vodu pa su teze od najlona i neke hoce da sa spulne povuku visak i da napravi problem tako da imam veoma lose iskustvo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...