Jump to content

Takmičarki Boili


Recommended Posts

To si lepo rekao,svakim izlaskom na vodu,vidimo sta nam donosi rezultat a sta ne,koje su moguce kombinacije,sve to dolazi sa nekim vremenom i posecivanjem voda,pravljenjem boila i eksperimentisanjem,ali osnova svega je krenuti od samog pocetka,pa polako ulaziti u svet mamaca i kako se prave..Bolila hmm kada se prica o njoj ,kao da se prica o spejs satlu i svemirskoj tehnologiji.. Licno mislim da je sve prilicno prosto kad dodjes do neke srzi i vrlo lako mozes da napravis dobitnu kombinaciju.. Masa ljudi se ne osvrce na to, nego problem resavaju sa gotovim i prezvakanim problemom Lakse je,a mi cemo i dalje pricati o carobnim kuglicama i njihovim mocima :D

 

TAČNO TAKO, rekao si ključnu stvar, koja i jeste moja ideja, da svako, ko želi da nauči da pravi boile, imaće moju podršku! Da krene od neke osnove i da sam nadograđuje svoju boilu i da na kraju napravi boilu za koju će kao što roditelji znaju svoju decu, kako će da reaguju, tako i on da zna za svoju boilu kada i kako će da peca. :)

Link to comment
Share on other sites

Ja ovde nevidim nikakav edukativan sadrzaj u dosadasnjoj raspravi vec samo reklamu za prodaju takmicarskih boila! Da bi zapoceli edukativnu raspravu (da se tako izrazim) ajmo od Light varijante sta bi i u kojim procentima po vama trebala da sadrzi ta TAKMICARSKA boila,ne mislim naravno na tacan recept jer je to nemoguce dobiti i nerealno je za ocekivati.

 

Za koju vodu ti treba boila? (ako je neka nepoznata, malo mi je opiši)

Link to comment
Share on other sites

Najiskrenije, smatram da je spod bitna stvar, ali ja sam prošle godine pobedio na Čepelu, na vodi, za koju se zna da je SPOD voda sa 10kg spoda, ali sa 20kg boili. Kada mi je ušla riba, ekipa pored mene koja je vodila i bila ubedljivo prva sa 100kg razlike, je na kraju završila jedva 3. Smatram da je boila ta koja "NAVLAČI" šarana i koja ga zadržava na mestu!

Ista stvar je na Safariju, mala voda, gde kukuruz i šećerac i ne igraju toliko bitnu ulogu, već kvalitet boile. Tamo pobedjuje NAJKVALITETNIJA boila.

 

Licno sam se uverio u ovo skoro da Adi Safariju kada je pecala ekipa Scarabee i objasnila neke stvari,sa svega par bacenih boili na spot.Bog zna koliko je tu ranova bilo.imam osecaj da je svakih 10 min bilo biiiiiiiiip.dali su par boili likovima koji su pecali pored mene i bilo je biiiiip na 5 min,dok sam ja prvog sarana dobio oko pola 3 a pecao od 6 ujutru i promenio sve moguce mamce.ta boila niti mirise nesto specijalno ali sabija.

Link to comment
Share on other sites

Nije rec konkretno o meni vec o vecini na forumu. Velika vecina peca npr na Miki pa eto nek to bude neki pocetak!

Gorane, trazi mu dobitnu kombinaciju za Slezen!! :rofl:

Link to comment
Share on other sites

Vidis brate Vojkanikuse to se nisam setio,moze i za Slezen :good: :rofl:

Ali evo dva dana niko nista nije napisao tako da.......

 

Pa kad treniras strogocu vestice jedna :sorry:

Link to comment
Share on other sites

Ljudi, ja prodajem boile, dajte mi jedan dobar razlog da vam dam recept?

Ako ste lenji da samo naučite da pravite boile i da uložite malo truda u to, onda ne očekujte da će vam iko, pa ni ja bilo šta pokloniti.

A svako ko bude hteo da nauči da pravi boile, uvek možemo da sednemo na piće i daću odgovor na svako, ali baš svako pitanje.

MOJ CILj JE EDUKACIJA!!!

 

p.s. Slobodno neka me ispljuje javno, onaj kome nisam pomogao na pecanju i dao odgovor na bilo koje pitanje!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

moze naprimer fr,kobasica ili plum sf ako se slazete .ima dosta razlicitih recepata pa me zanimaju vasa iskustva?

 

To su dve arome, kojima je nadrogirao naše šarandžije lično Zoki Meleg. Od njih je stvorio brend i najprodavanije arome!!!

Bez pogovora, veoma lovne arome i arome koje su i meni donele nekoliko prvih mesta, ali ljudi, razumite me. Ne volim da pecam na ono što ima oko mene još 10 ekipa. To ti nikad nije sigurna pobeda!

Sigurna pobeda ti je kada napraviš boilu, koju ti jede, jer je kvalitetnija i jedinstvena, za razliku od drugih COPY-PASTE boila. Kada riba uđe u tvoju boilu, drugi COPY-PASTE ekipe mogu da gledaju kako se peca. I što je najbitnije, tada se prave razlike po 200-300 kg razlike između vas i drugoplasiranog.

 

UNIKAT, a ne bezvezna varijacija na temu!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

To su dve arome, kojima je nadrogirao naše šarandžije lično Zoki Meleg. Od njih je stvorio brend i najprodavanije arome!!!

Bez pogovora, veoma lovne arome i arome koje su i meni donele nekoliko prvih mesta, ali ljudi, razumite me. Ne volim da pecam na ono što ima oko mene još 10 ekipa. To ti nikad nije sigurna pobeda!

Sigurna pobeda ti je kada napraviš boilu, koju ti jede, jer je kvalitetnija i jedinstvena, za razliku od drugih COPY-PASTE boila. Kada riba uđe u tvoju boilu, drugi COPY-PASTE ekipe mogu da gledaju kako se peca. I što je najbitnije, tada se prave razlike po 200-300 kg razlike između vas i drugoplasiranog.

 

UNIKAT, a ne bezvezna varijacija na temu!

 

svaka ti cast na iskrenom odgovoru

Link to comment
Share on other sites

Naravno je da je boila,glavna za sarana,sve ostalo je za privlacenje.. kada su takmicenja u pitanju lepo si rekao da si imao 20 kg boili,kada se se izracuna cena samog dobrog kvalitetnog mixa tipa trigge od 1500 dindzi po kili plus prateci dodaci likquidi,puderi,atrakti,betaini i plus bla bla,gde je tu svrha,dzaba buraz i 1 mesto kad ekonomicnosti nema,OK je ako se peca za slavu,danas su gomila podataka dostupna svakom pocetniku,da za jeftinu lovu napravi dobro boilu i to mu bude osnova,sad sve je pitanje sujete svakog od nas ko sta voli i koliko mu novcanik dopusta :D

Na safari dolazi izvesni ,,sarandzija,,koji boili pravi od 4(cetiri)sastojka:kukuruzno brasno,sojino brasno,griz i mleko u prahu u to krkne ulje iz sardine i omlati 100 kg ribe za 11 sati!Preko puta je pecao Duca na 1 tog dana pa se posle 2 sata bez udarca premestio na 3 i dobio par komada.E sad se pitam sta je lovan boili taj od 35 ili ovaj drugi od 3 evra?Baciti 500 evra u vodu da bi dobio pehar ili saransku stolicu za nagradu?Svako ima svoje shvatanje naravno,ali mislim da ljudi koji iz nedelje u nedelju idu na takmicenja stvarno nemaju gde da trose pare,pecati se moze i iz zadovoljstva!Ne znam koje je zadovoljstvo za 48 sati izvaditi tonu ribe to vise nema veze sa saranskim ribolovom vec sa radom u rudniku!
Link to comment
Share on other sites

Sta to izdvaja takmicarsku-brzu boilu od obicne-kampanjske zar nije u kolicini hmije??? Moze li neko objasnjenje o sastavu ne konkretno recept vec koji sastojci prave razliku i koja im je uloga u boili?
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Na safari dolazi izvesni ,,sarandzija,,koji boili pravi od 4(cetiri)sastojka:kukuruzno brasno,sojino brasno,griz i mleko u prahu u to krkne ulje iz sardine i omlati 100 kg ribe za 11 sati!Preko puta je pecao Duca na 1 tog dana pa se posle 2 sata bez udarca premestio na 3 i dobio par komada.E sad se pitam sta je lovan boili taj od 35 ili ovaj drugi od 3 evra?Baciti 500 evra u vodu da bi dobio pehar ili saransku stolicu za nagradu?Svako ima svoje shvatanje naravno,ali mislim da ljudi koji iz nedelje u nedelju idu na takmicenja stvarno nemaju gde da trose pare,pecati se moze i iz zadovoljstva!Ne znam koje je zadovoljstvo za 48 sati izvaditi tonu ribe to vise nema veze sa saranskim ribolovom vec sa radom u rudniku!

A od arome koristi pilecu ili govedju kocku za supu i tako je nastao cuveni pipi-gudi boili ;)
Link to comment
Share on other sites

Ljudi, ja prodajem boile, dajte mi jedan dobar razlog da vam dam recept?

Ako ste lenji da samo naučite da pravite boile i da uložite malo truda u to, onda ne očekujte da će vam iko, pa ni ja bilo šta pokloniti.

A svako ko bude hteo da nauči da pravi boile, uvek možemo da sednemo na piće i daću odgovor na svako, ali baš svako pitanje.

MOJ CILj JE EDUKACIJA!!!

 

p.s. Slobodno neka me ispljuje javno, onaj kome nisam pomogao na pecanju i dao odgovor na bilo koje pitanje!

 

 

Podrzavam ovakve nesebicne ideje iz kojih se samo moze nesto dobiti a pitanja jos niko nije postavio Duci koji zeli i hoce da pomogne.

 

Ja bih da pitam,koliko treba vremena da boila proradi kad dodjes na vodu ali da nisi bio nijednom da pecas na toj vodi?

 

 

Zasto pitam?Ako si bio znaci da je riba upoznata sa tom boilom,zato me interesuje vreme privikavanja na nesto novo!

Moje misljenje je da svaka brza boila(a sve sto je brzo je i kuso) ne daje dovoljno dobre rezultate,za razliku od necega sto je kvalitetno i daje priliku da se pokaze kao jako dobar zalogaj.Poredjenje,kad prodjemo pored bilo koje cevabdzinice sve lepo mirisu ali kupujemo samo tamo gde su najbolje!

 

 

Drugo pitanje je koliko kiselo pomaze u varenju hrane i da li je nephodan dodatak?

 

Hvala unapred

Link to comment
Share on other sites

Za komercijalne vode nije potrebno koristiti neke nabrijane mikseve tipa HNV,visoko preoteinske ili na bazi ribljih ili mesnih brasna,lepo se moze pecati i sa miksevima 50-50 i birdfood ,koji ce biti porozni i dobro pustati hemiju,misljenja sam da cemo podjednako dobro pecati ako boila bude dobro nabrijana hemijom,betaini,liver puderi,liver atrakti,glm,addit digest,nutramino,esencijelna ulja ,addit taste i dati jasan signal ribi da je dobra i mirisljava klopa servirana :D ,atraktujte sundjer sa aromama i amino dodacima i upecacte sarana,problem kod ovakvih mikseva sto ce saran posle nekog vremena od 24 do 48 sati shvatiti prevaru sa ovakvim vrstama boili,ali vec tada mi cemo biti kuci i glledati slike kako smo ga nalomili,fora s ovakvim pristupom je da se samo menja aroma posle par pecanja....

Druga je prica sa miksevima bogatim proteinima HNV,ili na bazi ribljih brasna i mesnatim miksevima,svi oni imaju neku kalorisku vrednost,ili ti koji ce nasem saranu zadovoljiti sve potrebe,od ulja,masti,proteina,ugljenih hidrata,vitamina... itd,oni su jako bitni kada se pecaju duze kampanje i upravo njih koristimo za takve slucajeve,dali ce to biti nasi miksevi iz domace radinosti ili neki od renomiranih proizvodjaca NUTRA,SOLAR...Ko nema vremena za bavljenjem sa svojim miksom,uvek cu preporuciti Nutrinu triggu ili big fish ,Od SOLAR-a naravno Squid octopus,Dairy cream..,to bi bila neka osnova za pocetak naravno radi ekonomicnosti,kupovne mikseve mozemo seci sa svojim pola-pola i nece mnogo uticati,za kraca pecanja... mix i nije toliko presudan,koliko je bitna boila kao NOSAC HEMIJE ...

Opet za takmicarska pecanja imamo situaciju kada se koristi mesavina 3 ili 4 miksa renomiranih proizvodjaca sa dodatkom hemije da samo puca :D Ali opet da se vratimo na ekonomicnost naseg pecanja i koliko nam se isplati ovakav vid kombinovanja mixeva i hemije.. ako se ima love kombinovanje sa ovakvim stvarima opet iziskuje mnogo truda i muke i naravno dok se nedodje do prave kombinacije,Ali opet da se vratimo na sam pocetak price,nekad ce neke najednostavnije stvari piti vodu i zavrsavati dobro posao... Jer je masa ogromnih sarana upecana bas na takve mamce

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Za komercijalne vode nije potrebno koristiti neke nabrijane mikseve tipa HNV,visoko preoteinske ili na bazi ribljih ili mesnih brasna,lepo se moze pecati i sa miksevima 50-50 i birdfood ,koji ce biti porozni i dobro pustati hemiju,misljenja sam da cemo podjednako dobro pecati ako boila bude dobro nabrijana hemijom,betaini,liver puderi,liver atrakti,glm,addit digest,nutramino,esencijelna ulja ,addit taste i dati jasan signal ribi da je dobra i mirisljava klopa servirana :D ,atraktujte sundjer sa aromama i amino dodacima i upecacte sarana,problem kod ovakvih mikseva sto ce saran posle nekog vremena od 24 do 48 sati shvatiti prevaru sa ovakvim vrstama boili,ali vec tada mi cemo biti kuci i glledati slike kako smo ga nalomili,fora s ovakvim pristupom je da se samo menja aroma posle par pecanja....

Druga je prica sa miksevima bogatim proteinima HNV,ili na bazi ribljih brasna i mesnatim miksevima,svi oni imaju neku kalorisku vrednost,ili ti koji ce nasem saranu zadovoljiti sve potrebe,od ulja,masti,proteina,ugljenih hidrata,vitamina... itd,oni su jako bitni kada se pecaju duze kampanje i upravo njih koristimo za takve slucajeve,dali ce to biti nasi miksevi iz domace radinosti ili neki od renomiranih proizvodjaca NUTRA,SOLAR...Ko nema vremena za bavljenjem sa svojim miksom,uvek cu preporuciti Nutrinu triggu ili big fish ,Od SOLAR-a naravno Squid octopus,Dairy cream..,to bi bila neka osnova za pocetak naravno radi ekonomicnosti,kupovne mikseve mozemo seci sa svojim pola-pola i nece mnogo uticati,za kraca pecanja... mix i nije toliko presudan,koliko je bitna boila kao NOSAC HEMIJE ...

Opet za takmicarska pecanja imamo situaciju kada se koristi mesavina 3 ili 4 miksa renomiranih proizvodjaca sa dodatkom hemije da samo puca :D Ali opet da se vratimo na ekonomicnost naseg pecanja i koliko nam se isplati ovakav vid kombinovanja mixeva i hemije.. ako se ima love kombinovanje sa ovakvim stvarima opet iziskuje mnogo truda i muke i naravno dok se nedodje do prave kombinacije,Ali opet da se vratimo na sam pocetak price,nekad ce neke najednostavnije stvari piti vodu i zavrsavati dobro posao... Jer je masa ogromnih sarana upecana bas na takve mamce

 

E ovo je pravi sarandzija :)

Link to comment
Share on other sites

Pitanje je postavio kolega Goran koji je predlozio Miku za primer.Ja sam se nadovezao konkretno sa dve boile ,plum sf. i frank.kobasica koje tamo dominiraju .Odgovor koji smo dobili i nije bas odgovor zar ne? BEZVEZNE VARIJACIJE! Evo mog iskustva Pre nedelju dana pecali smo na Miki druzenje 48h .Mamac fr kob koju sam napravio kombincijom cacher miha fr.kob i M1 miha. ostalei sastojci da skratim po sbs -ovom receptu . Pozicija br 6 ,spot vise nego full.Nesto nije stimalo! posle 36h kolega Caki mi je dao saku boila iste arome na koju vec posle 5min imam ribu.Riba pocinje da udara u serijama tako da da za par sati hvatam 200kg.Voleo bih kolege moje da cujem vase misljenje o ovoj situaciji? POZ.SVIMA!
Link to comment
Share on other sites

Hteo bih samo da se nadovezem na ovu temu cisto samo sa ekonomske strane. Svima nama bi bilo lako da zivimo u nekoj zemlji sa platama preko 1500e e onda bi pravili boilu da sve prsti. sta bi me bilo briga da spucam 100-200e u hemiju i da vezbam koliko hocu da napravim dobar mamac. Ali nazalost to nije slucaj i zato svi gledamo da napravimo ekonomicnu boilu koja peca. Dzabe meni dobar recept koji kosta mnogo, ili da mi neko srola dobru boilu i za 1kg da platim 4000din.
Link to comment
Share on other sites

Pitanje je postavio kolega Goran koji je predlozio Miku za primer.Ja sam se nadovezao konkretno sa dve boile ,plum sf. i frank.kobasica koje tamo dominiraju .Odgovor koji smo dobili i nije bas odgovor zar ne? BEZVEZNE VARIJACIJE! Evo mog iskustva Pre nedelju dana pecali smo na Miki druzenje 48h .Mamac fr kob koju sam napravio kombincijom cacher miha fr.kob i M1 miha. ostalei sastojci da skratim po sbs -ovom receptu . Pozicija br 6 ,spot vise nego full.Nesto nije stimalo! posle 36h kolega Caki mi je dao saku boila iste arome na koju vec posle 5min imam ribu.Riba pocinje da udara u serijama tako da da za par sati hvatam 200kg.Voleo bih kolege moje da cujem vase misljenje o ovoj situaciji? POZ.SVIMA!

 

e ovo i mene interesuje?? mozda je Caki koristio aromu drugog proizvodjaca, ai mix nemora da bude isti kao tvoj,samo se obe boile zovu fr. kobasica, a mixevi i hemije razliciti. saran je nasao nesto privlacnije u boili Cakija i to je to verovatno, ponekad mnogo neznaci ni da je dobro, mislim na mixovanje vishe tipova mixa. najbolje da to i Caki kaze mada sumnjam u bilo koga da ce odati recept svoje boile tako da smo opet u jednosmernoj ulici

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

e ovo i mene interesuje?? mozda je Caki koristio aromu drugog proizvodjaca, ai mix nemora da bude isti kao tvoj,samo se obe boile zovu fr. kobasica, a mixevi i hemije razliciti. saran je nasao nesto privlacnije u boili Cakija i to je to verovatno, ponekad mnogo neznaci ni da je dobro, mislim na mixovanje vishe tipova mixa. najbolje da to i Caki kaze mada sumnjam u bilo koga da ce odati recept svoje boile tako da smo opet u jednosmernoj ulici

 

 

Koliko vidim ovde je ista aroma i ocigledno je odradio mix!Vracam se na pocetak moje price da ipak dobar mix je kljuc uspeha ili kombinacija mixeva,kako ko koristi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

i ja mislim da je tako dobar mix je kljuc za uspeh, mada i hemije su vazne u kojim merama i koje. ajde da sacekamo Cakija nek se i on nadoveze pa cemo diskutovati dalje
Link to comment
Share on other sites

Pitanje je postavio kolega Goran koji je predlozio Miku za primer.Ja sam se nadovezao konkretno sa dve boile ,plum sf. i frank.kobasica koje tamo dominiraju .Odgovor koji smo dobili i nije bas odgovor zar ne? BEZVEZNE VARIJACIJE! Evo mog iskustva Pre nedelju dana pecali smo na Miki druzenje 48h .Mamac fr kob koju sam napravio kombincijom cacher miha fr.kob i M1 miha. ostalei sastojci da skratim po sbs -ovom receptu . Pozicija br 6 ,spot vise nego full.Nesto nije stimalo! posle 36h kolega Caki mi je dao saku boila iste arome na koju vec posle 5min imam ribu.Riba pocinje da udara u serijama tako da da za par sati hvatam 200kg.Voleo bih kolege moje da cujem vase misljenje o ovoj situaciji? POZ.SVIMA!

Misljenja sam da je Caki imao jos nesto pored arome u svojoj boili,recimo ,kajuzer,esencijalno ulje........sto je jasno davalo ribi signal,a kvalitet mixa je odradiio da i kod tebe na spotu krene da je uzima......

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...