Jump to content

Narucivanje Stapova.


Recommended Posts

Pozdrav,

 

Da li je neko narucivao stapove "od preko", i da li me moze uputiti na neki sajt gde je kupovina sigurna? Moram reci da nemam Paypal, znaci u obzir dolazi samo placanje electron visa karticom ...

 

A jos ako neko zna neku radnju gde ima D.A.M program, to bi bilo sjajno.

 

 

Hvala.

Link to comment
Share on other sites

u obzir dolazi samo placanje electron visa karticom ...

druze ne mozes da placas elektron karticom vec visa internet karticom samo za te svrhe imaju ih npr. intesa (preporucujem nema obaveznog depozita i odrzavanja), komercijalna , raiffeisen

Link to comment
Share on other sites

Mislim da preko moze da se placa i kreditnom karticom?!

Nebojsa :pivopija1:

pretpostavljam da se moze placati u inistranstvu sa svim karticama tonac je spomenuo visa elektron karticu to je debitna kartica

Link to comment
Share on other sites

Nebojsa :pivopija1:

pretpostavljam da se moze placati u inistranstvu sa svim karticama tonac je spomenuo visa elektron karticu to je debitna kartica

 

Zato i kazem.

Mislim da se debitnim ne moze placati nigde, cak ni preko?!

Uvek traze br. kreditne kartice...

Link to comment
Share on other sites

Kreditna kartica bilo koja master i visa rade odlicno.Prvi problem koji imash je poshtarina koja je do Srbije 100 funti il 200 eur iz nemacke i francuske.Kako neshalju robu obicnom postom vec brzom tipa DHL,UPS,FEDEX troshkovi su ogromni kao i troshkovi koji bi nastali pri uvozu u Srbiji.Nekad sam narucivo dosta stvari od shtapova do sitnica,rod podova ,vrece za spavanje pa cak i shatore.Sad je to istorija zbog poshtarine i takse koju bi platio ovde.
Link to comment
Share on other sites

Postarina je 38 eura ... dhl 62 eura.

 

Da li neko moze da preporuci sajt koji salje po svetu, a da nije cabelas i fishingtacle ... ?

 

Za carinu - to je na bozijoj pomoci.

 

malo se bolje raspitaj za poshtarinu po evropi u ovom slucaju paket dugacak 2 metra

Link to comment
Share on other sites

jeste sve shto je iznad 2 kg i duzine od 60 sm pricam o paketu a ne proizvod je sa cenama mnogo vishe nego regularni paketi.Kako bi imali uvid u cenu do Srbije evo nekoliko sigurnih informacija.

 

Kl angelsport sve shto je iznad 5 kg i duzine od 1m odnosno vrece,stolice,kreveti,satori,shtapovi 200-250 eur sa FEDEX

Leslies and luthon iste stvari gore 99-120 funti UPS

Tackle box 100 funti DHL

chrono carpe 35 eur regularna poshtarina 150 eur za sve ostalo

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Po ovome isplativije je otici od recmo Madjarske ili Hrvatske,mada ne znam zasto se muciti kada i kod nasih prodavaca moze da se naruci roba iz kataloga plus lakse je oko eventualne reklamacije!
Link to comment
Share on other sites

Dzordze, ja imam utisak da je kvalitet onoga sto kupim ovde drasticno losiji od istog proizvoda u Nemackoj ... konkretno, govorim o DAM teleskopskim stapovima. Kupio sam stap koji je pukao posle mesec dana pecanja ... mazen i pazen.

Isti takav stap sam gledao kod coveka koji ga je uzeo u Nemackoj ... godinama peca sa njime.

A zvanicnog distributera za DAM nemamo !

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ja cesto koristim www.harrissportsmail.com, veoma je jednostavno da se poruci i mozes videti u monitor totalnu cenu pre nego sto porucis.

najvece stvari sto sam tamo kupio su trakker tundra odecu(koju su izdelili na dve pakete) i nove BBLC masinice jednu po jednu da ne bi carina mislila da trgujem sa njima etc...

 

ali za stapove cena je skoro 100 evra za komad ili 250 za tri komada ili nesto slicno, tesko da se to siplati...

verujem da bilo gde da porucis, postarina za stapove nece biti jeftina, jedina jeftina opcija je da saljes robu kod nekog prijatela u nemackoj pa onda da ti on donese...

 

pre nekoliko meseci sam kupio za prijatelja 4 shimano tribal extreme iz Austrije, platio putem banke - international transfer (15-25 evra nisam siguran) , i dao adresu kancelarije firme sto stalno putuju iz Austrije, naravno prijatelj se dogovorio sa ljudima iste firme i dao njima 50 evra sa uslugu kada je roba stigla...

 

kao sto vidis ovo zadnje je malo komplicirano, ali ako je roba vazna-skupa onda mozda vredi da se malo pomucis...!

Link to comment
Share on other sites

Dzordze, ja imam utisak da je kvalitet onoga sto kupim ovde drasticno losiji od istog proizvoda u Nemackoj ... konkretno, govorim o DAM teleskopskim stapovima. Kupio sam stap koji je pukao posle mesec dana pecanja ... mazen i pazen.

Isti takav stap sam gledao kod coveka koji ga je uzeo u Nemackoj ... godinama peca sa njime.

A zvanicnog distributera za DAM nemamo !

To se desava sa svercovanom robom ili sa robom koja je u fabrici skartirana pa je cudnim putevima zavrsila kod prodavaca,u renomiranim radnjama i kod zvanicnih uvoznika se to uglavnom ne desava a postoji i garancija i racun pa lako zamenis ostecenu robu. Bio sam prisutan kada je covek reklamirao varalicarac Shimano Speedmaster pukao mu donji deo iznad drzaca kao dok je zamarao ribu??? Prodavac mu narucio novi stap iako stap kosta skoro 200e a ja garantujem da nema sanse da tako pukne na ribi!!! Sto se DAM-a tice znam da ga ima u HR.
Link to comment
Share on other sites

Dzordze, da , verujem da je dosta toga u radnji nesto sto nije proslo nikakvu kontrolu kvaliteta (jer, svi rade u Kini).

 

Medjutim, pre neki dan slucajno naletim u Formax, i vidim novo obavestenje - stapovi NE PODLEZU garanciji, a osoblje je duzno da ti objasni kako se stapovi upotrebljavaju ;)

Link to comment
Share on other sites

Dobra ali malo sporija varijanta je ako imas nekog preko rodjaka,prijatelja narucis,platis i navedes njegovu adresu kao adresu isporuke. Onda sledi cekanje da doticni dodje na odmor. :pardon: Ja sam tako narucivao robu pre desetak g. Uzgred narucivanje preko neta ima jednu veliku manu nemas povratnu informaciju o proizvodu tj nema pipanja samo gledanje (kao u "nocnom" klubu) a i desi se da slika ne odgovara proizvodu zato treba otvoriti cetvuru ociju,a najbolje je prvo videti i isprobati proizvod uzivo pa tek onda naruciti preko neta.
Link to comment
Share on other sites

Medjutim, pre neki dan slucajno naletim u Formax, i vidim novo obavestenje - stapovi NE PODLEZU garanciji, a osoblje je duzno da ti objasni kako se stapovi upotrebljavaju ;)

 

Nisam bas siguran da na to imaju pravo, a i da imaju, uvek se mozes pozvati na Zakon o zastiti potrosaca, Clan 34. i Clan 35.!!!

Nije zgoreg procitati o cemu se radi, jer po nekad moze da pomogne...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...