Jump to content

Daiwa Crosscast S Vs Daiwa Regal Z5000 Br


Recommended Posts

Imam nedoumicu oko izbora saranke masinice koju od ove dve navedene u naslovu da kupim.

Regal ima Bitraner,a ne i konusnu spulnu za daleke zabacaje. Dok Crosscast S ima konusnu spulnu robusnija je nekako mi deluje jaca ali nema Bitraner,a ni Kvik-drag.

Koliko je imati vazno Bitraner ili Kvik-drag?

Regal 6 lezaja,a Crosscast 3 lezaja.

Regal 10.000 rsd

Crosscast 7.000 rsd

Sta da radim? Sta predlazete?

Link to comment
Share on other sites

sve sto trazis, ima ova masina kosta 7700, qik drag, spulnu za daleke izbacaje,9 lezaja,,, nije teska, 560gr.stvar navike oko bite ranera ili qvik draga,ili mesta de pecas.

,http://carpologija.com/components/com_virtuemart/shop_image/product/resized/Okuma_Distance_C_4d34bb3145f40_120x120.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Gledao sam i tu masinicu kazu da je jako dobra. Ali nekako sam izgubio poverenje u Okumu jer proslo leto me je razocarala (pukao zupcanik koji gura spulnu gore dole).

Namotavala je najlon ali spulna je stojala u dolnjem polozaju i poceo najlon da se mrsi. Kad sam je otvorio imao sam sta da vidim pukao zupcanik tacno na pola. :(

U pitanju je bio model Longbow BaitFeedet LB.

Zato bi ovaj put Daiwu ali mi niko ne garantije da i na njoj nebi puklo jer masinice sve do 15.000 rsd su Kineske , a preko te cifre su Made in Japan (mislim na Daiwu).

Link to comment
Share on other sites

Kad sam je otvorio imao sam sta da vidim pukao zupcanik tacno na pola. :(

U pitanju je bio model Longbow BaitFeedet LB.

Posaljite nam slomnjeni zupcanik, dobicete novi u roku od 60dana. Totalno besplatno, sve i da masina nije kupljena kod nas.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Imam nedoumicu oko izbora saranke masinice koju od ove dve navedene u naslovu da kupim.

Regal ima Bitraner,a ne i konusnu spulnu za daleke zabacaje. Dok Crosscast S ima konusnu spulnu robusnija je nekako mi deluje jaca ali nema Bitraner,a ni Kvik-drag.

Koliko je imati vazno Bitraner ili Kvik-drag?

Regal 6 lezaja,a Crosscast 3 lezaja.

Regal 10.000 rsd

Crosscast 7.000 rsd

Sta da radim? Sta predlazete?

Nemoj da te odbija spulna na Regalu,drugar peca vec 3cu sezonu s njima,moze jako daleko da se zabaci,nema nikakvih problema sto nije konusna spulna,masinica je zaista jako dobra,nema lizanja slova,eloksa i tako tih gluposti kao kod vecine masina u tom cenovnom rangu!

Link to comment
Share on other sites

Posaljite nam slomnjeni zupcanik, dobicete novi u roku od 60dana. Totalno besplatno, sve i da masina nije kupljena kod nas.

 

Bolje da mi to niste rekli sad se bas u bedaku. :(((

Zato sto sam bacio deo i masinicu u kantu. Jos sam se dvoumio da li da je bacim ili ne i na kraju sam je bacio. :(((((((((((((

Mislio sam da tu nema leka. :((((

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Imao sam Daiwe regal plus, to ti je model pre tih Z i izvadio sa njima sigurno 2tone sarana na komercijalama i nisu mrdnule i to sa manjom spunlom, tako da ti je preporuka te masine da uzmes ako hoces nove. Imas ih i sa vecom spunlom tako da mozes da bacis dalje i robusnija je masina. Ta Kroscast mi je nekako plasticna i ne uliva poverenje ali je ipak Daiwa pa mami kupce.
Link to comment
Share on other sites

Regal z je ozbiljna masina, koristio sam ih pet godina i tacno je da nisu ni mrdnule, sa 2,75lb 12 icama mogao sam da izbacim do stotke bez pva, jos uvek ih imam ali kao rezervni komplet jer sam presao na masine bez bajta, ipak je baitrunner komfornija stvar!

pozdrav

Edited by infinity1
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

I ja kupio ove godine  Daiwa crosscast X 5000 QD i prezadovoljan sam...Za daleke izbacale  je kao stvorena...velika i jaka masina...Na mojim masinama je pisalo Korea..Bile su na akciji u  Formaxsu platis dve kupis tri ali ta akcija koliko mi se cini je zavrsena...Moje sam narucio preko prijatelja...Mislim da su duplo bolja kupovina od Daiwa crosscast s...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...