Jump to content

Free Spirit Es 12' 2¾Lb


Recommended Posts

Jedan od najboljih u toj klasi,dosta vremena merkam da uzmem jedan set za mene,josh su poznati i kao lee jackson shtapovi.Ince se ES radi samo u toj librazi.Fantasticni na ribu a precizni do bola,oshtar vrh sve u svemu perfekcija za daljine do 80-90 metara sa boilom i 85 gr olovom.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jedan od najboljih u toj klasi,dosta vremena merkam da uzmem jedan set za mene,josh su poznati i kao lee jackson shtapovi.Ince se ES radi samo u toj librazi.Fantasticni na ribu a precizni do bola,oshtar vrh sve u svemu perfekcija za daljine do 80-90 metara sa boilom i 85 gr olovom.

 

Evo ja bas pecao sa ES-ovima pre dva vikenda, nikako se ne bih slozio za ostar vrh i gramazu olova. Nikada vise od 70gr ne bih okacio na te stapove, Vrh definitivno nije ostar, a kako radi na ribi...to i ne mogu da opisem..."zidovi" blanka donjeg dela imaju skoro 3mm...ma perfekcija...

 

Kad tad ce biti moji...ovo je bila samo proba :D , naravno "full cork"

 

 

Neznam ljudi shta je za vas oshtar vrh ocigledno svi ste navikli na toljage od 3,5 lb,Uzmi nekoliko vrsta shtapova sa 2,75 lb i videcesh o cemu pricam

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ma kakvi free spirit :) za 90e kupis 3 ron thompson desperado stapa :) ko zna moze da baci do nekih 100m ali kad vadis ribu sta ide do vode uzivancija :)

Auuuuu druze , stvarno nemoj ni da se zezas da uporedjujes ova dva stapa...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ma ok nema ljutnje :) i da mi daju taj stap pre bi uzeo desperado :) ja ne bi vise da komentarisem da ne skrecemo sa teme :)

Ma ok bez ljutnje ali to mozes da kazes kad isprobas oba stapa.....da je tako kao sto ti pricas ne bi prica bila na strani f.s nego na starni r.t. a npr cena ti sve govori, mesto gde se pravi, ko ga pravi itd.

I jos jedan savet ako ti neko ponudi da ti pokloni es-ove ti ih brate uzmi pa prodaj po nizoj ceni i kupi 6 kompleta desperada, bukvalno!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Boza je mlad pa mu mozemo oprostiti ovakvu gresku! ;)

jeste ja sam pogledao profil i video da decko ima 16 godina posle toga mi je sve bilo jasno....Bozo cepaj samo j...s firme vazno je da pecas sto vise! pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Salu na stranu , imao sam ja pre jedno 5-6 godina ron thomson mislim da su bili panther 2,5lb, tako sam lepo pecao na te stapove da je to nesto strasno, jesu bili svickavi i neprecizni ali na ribi prava uzivancija, medjutim sto se zavrsne obrade tice nisam zadovoljan jer sam sa kompletnog stapa skinuo dva sloja laka jer je bukvalno od sunca sam poceo da se ljusti.....ne mogu da se mere sa free spiritom i to je suludo uporedjivati ali za pocetnike i cenovno i po kvalitetu mogu da prodju!
Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Zdravo kolege!

 

Da ne otvaram novu temu, ajd da upitam ovde...

Citam ovaj forum do besvesti i puno lepih lepih sam saznao, naucio...

I eto, dodjoh do trenutka da kupim jedan set stapova. Stapovi mi trebaju bas za uzivanje. Do sada sam sarane na jednoj komercijali pecao na feeder picker stapice tb. 35g uz monofil o,20mm i bez problema vadio komade 3-12kg. Ima ih i do 20kg ali takvog jos ni jednog nisam okacio. Zabacaji su maksimalno 70m. I dvoumim se...

Free Spirit E-Clas 2,75lb 12ft

Daiwa AKN Kevin Nash 2,25lb 12ft

Te stapove nisam video ali i da ih vidim nisam siguran da bih znao da izaberem. Pa ajd, ako je neko od iskusnijih sarandzija raspolozen za pomoc, neka da savet ili eto, cisto sta bi uzeli za sebe birajuci izmedju ove dve kombinacije?

 

Hvala!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

nemozes uporediti ta dva stapa,jedan ti je pravi englez i blank koji je skotsku daiwu digo do neba a drugi ti je najobicniji kines i nema veze sa pravim stapovima fs. 

jedina mana daiwe koju si napisao je 2,25 da je bar 2,75 i taj stap mozes uporediti jedino sa his 2,5 lb

Link to comment
Share on other sites

nemozes uporediti ta dva stapa,jedan ti je pravi englez i blank koji je skotsku daiwu digo do neba a drugi ti je najobicniji kines i nema veze sa pravim stapovima fs.

jedina mana daiwe koju si napisao je 2,25 da je bar 2,75 i taj stap mozes uporediti jedino sa his 2,5 lb

Izvini a koji FREE SPIRIT danasnje proizvodnje nije kinez ? To sto si napisao porediti sa PRAVIM F.S
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...