Jump to content

Ribolov Nocu


Recommended Posts

klipsevi zato i postoje tako da ovo vezivanje konca nema nikakvog smisla. priče da će riba da odvuče štap ne stoji pošto si obično pored štapa, kada odmaraš tu je kolega. suviše su se neki ulenjili, zabace 4 štapa, uključe bazu i pravac šator na spavanje  :pardon:

Ne bih se ja bas kladio da riba ne moze da odvuce stap pogotovo ako se peca na blizu! Duze kampanje ( vise od tri dana) je nemoguce odpecati potpuno koncentrisan i u niskom startu da na prvi bip budes pored stapova pogotovo nocu. Ja sam probao da zamenim dan i noc posle cetvrte noci nisam znao gde je levo a izgledao sam kao zombi! Da ne pricam o losem iskustvu sa izrazito krupnom i jakom ribom i klipovanim najlonom koji sam imao! Samo cu reci da sam posle 15 sekundi ostao bez ribe. fora sa izolir trakom,gumicom ili koncem je najbolja. Samo sto ja kad imam run izvadim ribu sledeci zabacaj prvo zabacim prazan sistem dok traka ne sidje sa masinice onda zaklipujem na mestu gde je najlon obelezen namotam nazad,namamcim zabacim do klipa-trake i obavezno rasklipujem.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Šta je pecanje na blizu? Ako je u pitanju 20 metara onda ne treba ni klipovati ni vezivati vrpcu pošto se vidi sa obale. Na forumu svi pričaju o sajli i 100 metara. Ja i inače slabo vidim noću i ne znam kako bi primetio da je vrpca "prošla"?! Ako još staviš PVA i prebaciš preko vrpce opet nema smisla jer rasipaš hranu. Kažeš da izvadiš, pa baciš da bi klipsovao, pa opet izvadiš i ponovo zabaciš. Zar nije ovo puno bućkanja, pogotovo noću?! Duže kampanje sigurno ne pecaš sam tako da jedan uvek može da odmori. Može se dremati i pored štapova [emoji41]

Svi proizvođači mašinica imaju jedan ili dva klipsa i oni imaju svoju namenu o kojoj je ovde pisano. Ako ih neko ne koristi sigurno ima razloga i ja to ne sporim.

Link to comment
Share on other sites

Šta je pecanje na blizu? Ako je u pitanju 20 metara onda ne treba ni klipovati ni vezivati vrpcu pošto se vidi sa obale. Na forumu svi pričaju o sajli i 100 metara. Ja i inače slabo vidim noću i ne znam kako bi primetio da je vrpca "prošla"?! Ako još staviš PVA i prebaciš preko vrpce opet nema smisla jer rasipaš hranu. Kažeš da izvadiš, pa baciš da bi klipsovao, pa opet izvadiš i ponovo zabaciš. Zar nije ovo puno bućkanja, pogotovo noću?! Duže kampanje sigurno ne pecaš sam tako da jedan uvek može da odmori. Može se dremati i pored štapova [emoji41]

Svi proizvođači mašinica imaju jedan ili dva klipsa i oni imaju svoju namenu o kojoj je ovde pisano. Ako ih neko ne koristi sigurno ima razloga i ja to ne sporim.

Kako bi onda recimo na takmičenju hranio noću sa pva ?

Kakve veze ima bućkanje po dani i po noći?

Raketa po dani bućka puno više pa riba sa tim nema problem.

 

Link to comment
Share on other sites

Obicno kad klipujem odem jedno 2-3metra unazad i odatle klipujem i zabacujem......a dok dodjem do rod poda namotavam i uvek imam slobodnog hoda,odnosno dovoljno vremena da reagujem.....

Ja tako resavam problem sa klipovanjem i nikad nisam imao problema....

Link to comment
Share on other sites

Obicno kad klipujem odem jedno 2-3metra unazad i odatle klipujem i zabacujem......a dok dodjem do rod poda namotavam i uvek imam slobodnog hoda,odnosno dovoljno vremena da reagujem.....

Ja tako resavam problem sa klipovanjem i nikad nisam imao problema....

Desice ti se jednom da zakacis ribu koja ce ti izvuci i 15-20 metara najlona. Cim izvuce do klipa najlon ce puci.
Link to comment
Share on other sites

Druze ja kad pecam nocu sedim pored stapova pogotovo kad je klipovan....druga je prica kad spavam,a ranovi na komercijali nisu ni upola kao na divljoj vodi...a kad radis onako kako sam napisao imas lufta da dobro reagujes....jer sigurno ima 5-10metara praznog hoda,u zavisnosti ko kako zabacuje i polozaj stapa....

Ne kazem da je ovo sto posto sigurica,samo sam izneo moj rad na vodi ko hoce neka proba ko nece ne mora..

Da moze doci do pucanja i kako neko rece gore izvlacenje celog stapa ako se na vreme ne reaguje u potpunosti se slazem,al kontam da svako kad klipuje sedi pored stapova i peca,a ne spava.....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Druze ja kad pecam nocu sedim pored stapova pogotovo kad je klipovan....druga je prica kad spavam,a ranovi na komercijali nisu ni upola kao na divljoj vodi...a kad radis onako kako sam napisao imas lufta da dobro reagujes....jer sigurno ima 5-10metara praznog hoda,u zavisnosti ko kako zabacuje i polozaj stapa....

Ne kazem da je ovo sto posto sigurica,samo sam izneo moj rad na vodi ko hoce neka proba ko nece ne mora..

Da moze doci do pucanja i kako neko rece gore izvlacenje celog stapa ako se na vreme ne reaguje u potpunosti se slazem,al kontam da svako kad klipuje sedi pored stapova i peca,a ne spava.....

Prvo stoji i ovo sto puf1 rece....na komercijalama se cesto desava da riba kuca na 2 stapa....pored toga ja ne govorim samo o kontri jer i kad kontriras pre nego sto ti riba izvuce najlon do klipa ako je krupnija ona ce nastaviti da ti izvlaci najlon

Link to comment
Share on other sites

Na tebi je posle da se izboris sa ribom,a ako ti kuca drugi stap budis kolegu,jedino ako nisi sam....a to je vec druga prica pecanja.....a sta ako..............

.........e tako..... .......

Brate ubiste,ne moze covek normalno da se izjasni da neko ne skoci odmah.....

Strasno....

Link to comment
Share on other sites

Na tebi je posle da se izboris sa ribom,a ako ti kuca drugi stap budis kolegu,jedino ako nisi sam....a to je vec druga prica pecanja.....a sta ako..............

.........e tako..... .......

Brate ubiste,ne moze covek normalno da se izjasni da neko ne skoci odmah.....

Strasno....

Niko nije skocio, samo diskutujemo......da si ti ziv i zdrav :pivopija1:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...