Jump to content

Ribolov Nocu


Recommended Posts

Nekidan sam isao na nocno pecanje ali na komercijalni revir i tamo sam imao reflektor iza ledja koji mi je osvetlio dobar deo mesta oko mene. Zanimaju me vasa iskusta iz nocnog ribolova, tj npr:

1. kako vidite ili znate gde ste zabacili ako je mrkli mrak?

2. Dali uopste prihranjujete nocu ili ste to uradili u sumrak?

To su za sada dve stvari koje me interesuju, ako neko ima jos nesto na sta bih trebao obratiti paznju molio bih za savet.

Link to comment
Share on other sites

nocu ne zabacujes sve dok ne udari riba pa posle toga. a pred sumrak premamcis i lepo ih poredjas za noc ,tako mi bar radimo na tamisu. mamcimo ih predvece i nediramo do jedno deset sati ako za to nema potrebe. 8) 8)
Link to comment
Share on other sites

Ja to radim na sledeci nacin,za pravac zabacaja uzimam orijentir na drugoj obali ( neko drvo,trsku koja se izdvaja od ostale,bilo sta sto moze da se vidi i nocu). Sto se daljine tice to resavam tako sto dok je dan zabacim na spot i na najlon ispred masinice zalepim parce izolir trake i tako kontrolisem daljinu izbacaja. A sto se hranjenja tice ja nocu samo kobrom prihranjujem,i to samo onda kada imam udarac pa da probam da sto duze zadrzim ribu na spotu.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nekidan sam isao na nocno pecanje ali na komercijalni revir i tamo sam imao reflektor iza ledja koji mi je osvetlio dobar deo mesta oko mene. Zanimaju me vasa iskusta iz nocnog ribolova, tj npr:

1. kako vidite ili znate gde ste zabacili ako je mrkli mrak?

2. Dali uopste prihranjujete nocu ili ste to uradili u sumrak?

To su za sada dve stvari koje me interesuju, ako neko ima jos nesto na sta bih trebao obratiti paznju molio bih za savet.

 

Nabavis Led Lenser H14 i zaboravis na mrak ....

Link to comment
Share on other sites

Treba da obratis paznju razotevS da pre mrklog mraka lepo veceras jer evo dolazi period kad mrak padne ko zavesa,da lepo pripremis krevet i objasnis drugaru koji peca s tobom kako da te probudi ako riba zagrize :good:
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nabavis Led Lenser H14 i zaboravis na mrak ....

Nabavis Led Lenser H14 i zaboravis na mrak ....

Mislim da sa tom lampom za glavu ne mozes da vidis gde si zabacio na 100m udaljenosti... To je ok za par metara oko tebe... kad vadis ribu idr..

Link to comment
Share on other sites

Treba da obratis paznju razotevS da pre mrklog mraka lepo veceras jer evo dolazi period kad mrak padne ko zavesa,da lepo pripremis krevet i objasnis drugaru koji peca s tobom kako da te probudi ako riba zagrize :good:

Samo ti Z! hehehe

Mene stvarno interesuju neke stvari konkretne :) da znam za ubuduce kad budem isao da se sto bolje pripremim.

Sone i goran su mi dali dobre savete.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da sa tom lampom za glavu ne mozes da vidis gde si zabacio na 100m udaljenosti... To je ok za par metara oko tebe... kad vadis ribu idr..

 

Prijatelju, ova lampa sija na 100m sa pola snage. Maksimalan domet joj je oko 200m. Jos ako nabavis i R model (dopunjuje se na struju). Ali zato i kosta ...

Link to comment
Share on other sites

Da, da ... Mocna sprava.

 

http://www.ledlenser.co.za/product_images/uploaded_images/h14i.png

 

Samo sto sa njom covek lici na Andriju Sirotanovica ...

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/6d/20000-Dinara-1987.jpg

Link to comment
Share on other sites

Iz kog razloga se ne hrani nocu? da se ne poplasi riba? Ili zato sto se ne vidi gde hranis?

Prvo moramo da rascistimo da li pricamo o pecanju na komercijali ili o divlij vodi!?

Na divljoj vodi bacati raketu nocu bi mislim bila besmislica ( jer bi se riba poplasila) zato je kobra i PVA pri svakom zabacivanju pun pogodak ali pod uslovom da ima nekog desavanja.

Komercijalu mozes kako hoces.

Link to comment
Share on other sites

Ribu hranim iskljucivo danju,jedino ako dodjem predvece da nahranim ali ne pecam.Noc!Sto se tice daljine ako nije pecala riba kad zelim da proverim udicu zaklipujem najlon i zabacim,naravno odklipujem pri zabacaju(ako peca sledece zabacivanje je e sad malkice problem,mada nije jer sam upecao ribu a 2 stapa su jos u sedlu.Najbolji je nacin ako mozes da imas neko drvo ili zbun,trsku ili banderu koja se vidi na nebu,jako lepo pokaze pravac a daljinu sam objasnio.Moj drugar jos ima bolju foru,ako imas camac ode preko i postavi najlon bele kese koje su dobar orijentir,naravno posle ih skine,a mozes i stice opet sa kesama.

To je sve u pocetku ali kad odpecas koji put nocu kao i danju sve ide rutinski i lako,mozes zmureci da zabacis gde si zamislio.

Link to comment
Share on other sites

Nema potrebe da lepis nikakve trake na nailon! KAda,dok se jos vidi pogodis mesto gde si hranio,klipujes masinu i svaki zabacaj ce ti biti isti dok ne skines nailon sa klipa! A levo desno da ne ode to se mora vezbati tu nema pomoci neke velike! Stap ravno iznad glave i puna snaga :good:
Link to comment
Share on other sites

Nema potrebe da lepis nikakve trake na nailon! KAda,dok se jos vidi pogodis mesto gde si hranio,klipujes masinu i svaki zabacaj ce ti biti isti dok ne skines nailon sa klipa! A levo desno da ne ode to se mora vezbati tu nema pomoci neke velike! Stap ravno iznad glave i puna snaga :good:

 

Odlicno!!!

A sta se desava kad udari saran i (pokusa) da izvlaci najlon iz masinice?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Odlicno!!!

A sta se desava kad udari saran i (pokusa) da izvlaci najlon iz masinice?

PA kada zabacim predpostavljam da zategnes najlon! To je nekih 5-6 metara ako ne i vise kada duva vetar! ako ti toliko izvuce a ne kontriras stap je u vodi!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...