Jump to content

Kuvanje Spoda


Tonac

Recommended Posts

Kupio sam u poljoprivrednoj apoteci golubiji miks. U njega bih da dodam malo atraktora. U zdravoj hrani uzeo sam ekstrakt maline, banane.

 

Moje je pitanje : koliko ovog ekstrakta dodajem i KADA (pri kuvanju ili kad se skine sa vatre) u spod miks?

 

Ovo je spod koji cu koristiti na Dunavu / Tamisu

 

Hvala.

Link to comment
Share on other sites

mozes da sipas, ekstrakt, posto je od 10 ml, na kilo ti treba bar 2 flasice, kad je skuvan i topao i ocedjen, nije termo stabilan, cisto moze da ti pomogne da spod dobije miris, banane,to je cuveni dodatak za kolace, ako je milkom, dobar je, za druge, :sorry:
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma hocu da probam neki pristup sa spod miksom u pva vrecicama na dunavu , pa sve idem logikom da sto jace mirise, to ce bolje privuci ribu. U sustini, to verovatno nema veze sa realnoscu na Dunavu, ali ajd da probam.

 

Zapeo ja da ga izvucem na Dunavu sa modernim pristupom,pa to ti je :)

Link to comment
Share on other sites

Ako mislimo na istu golubiju hranu, koja ima 16-18 raznih vrsta zrnevlja, strogo vodi racuna koliko ces je kuvati? Ja je stavljam u spod za komercijalu, ali tek kad mi kukuruz prokuva, pa ga dodam samo u vrucu vodu. Bez kuvanja, i savim je dovoljno da nabubri i da se "raskuva". Jenom sam kiksirao i bas ga kuvao, kao kukuruz, i pretvorio mi se u kasu!

Svakako, neces uspeti da svo zrnevlje ravnomerno skuvas/raskuvas, jer nesto od toga je dovoljno samo da se potopi u vodu, a nesto mora bas da se kuva...

 

A za dodavanje arome su ti vec napisali.

 

I obavezno ga mesaj sa kukuruzom! Ja ga recimo mesam 3-1. Samo to da bacas (po meni) nema svrhe!

Link to comment
Share on other sites

nebojsa, nisam skapirao : golubiji miks koji imam vec ima u sebi kukuruza, ne mnogo, ali ga ima. Kuvao sam vec par puta, i kuvam ga dok zrno kukuruza u njemu ne krene da puca, i nista se ne raspada, niti pretvara u kasu !
Link to comment
Share on other sites

nebojsa, nisam skapirao : golubiji miks koji imam vec ima u sebi kukuruza, ne mnogo, ali ga ima. Kuvao sam vec par puta, i kuvam ga dok zrno kukuruza u njemu ne krene da puca, i nista se ne raspada, niti pretvara u kasu !

O ovome smo vec pisali ali ajde opet. Treba kupovati mix semenki koje imaju priblizno isto vreme termicke obrade,tj mix u kome nema kukuruza. Kukuruzu treba dosta vremena da se skuva ( raspukne) ako je u istoj posudi sa kukuruzom i sitno semenje ( proso,lan,suncokret,jecam...) ono ce se prekuvati i pretvoriti u kasu.

Sto se tice dodataka u spod mixu ja ih stavljam posle kuvanja,odvadim pola vode koja je preostala od kuvanja i bacim a u ostatak kad se malo prohladi sipam dodatke ( aromu,melasu,amino..) jer pri hladjenju zrno upija vodu i dodatke koje sam sipao.

Link to comment
Share on other sites

Ok, hvala na savetu. Jos jedna ideja za moderatore :

 

Posto kapiram da se ovakva tema pojavljivala vec, mozda bi bilo dobro da neke generalne savete koje covek MORA znati da bi mogao da peca (tipa sastav spod miksa i nacin pripremanja, najvaznije vezove za udice i slicno) stavite u STICKY u teme predvidjene za to, da ne bi bilo bespotrebnog trazenja i ponavljanja tema. Ipak je ovaj forum nesto najbolje kod nas.

 

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Trebalo bi da bude jedna radnja u Zlatiborskoj.

Uz Jakubakuburovicevu pa levo-ne produzavas u Prvomajsku.

Mozda je to ta redzina. :unknw:

 

Inace sam ja tu golubiju kupovao u radnji kad krenes od Trosarine ka Kumodrazu sa leve strane.Sa desne je kapija neke firme cini mi se.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...