Jump to content

Dipovanje Spoda Losionom Posle Brijanja.


darkod

Recommended Posts

Komercijalni revir je napravljen kod Engleza i sluzi za poslovne ljude..Poslovan covek nemoze da izdvoji celu svoju nedelju da ide na pecanje,vec samo vikend..I to mu sluzi kao neka vrsta relaksacija hobija koji on voli.I naravno da se napeca.Svako ko poseduje pribor i voli da izadje na vodu i treba da se zove ribolovac,u ovom slucaju sarandzija...koliko je uspesan sarandzija u to ne treba ulaziti,ne moguce dokazati.Sve druge pojave ,poput ove sa dolce gabanom,je nemoguce iskoreniti jer je to vezano za kulturu zivota ,a nje verovatno nema i to je jako tesko ispraviti,nama su je nametnuli jod devedesetih...Ja licno volim divlju vodu i volim da je posetim u mom okruzenju,pa makar i na noc,(bude jedan dva komada,nekad nista) a i volim da odem na revir pa i tamo bude jedan,dva komada:-))...I sam sebe zovem sarandzijom jer isljucivo i samo pecam SARANA...
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ako bi sve uporedili sta i kako pecamo i gde,ima puno za i protiv!Ko bi mogao da da odredjeni i tacan sud da je nesto bolje,komercijala ili divlja voda??

Ja bih poceo od prve price a to je da li neko ko peca na komercijalama video kakva su usta od tih sarana,modra,iscepana,deformisana od posesti ostrih udica a saran je samo bio gladan!Nazalost i ta glad je vestacka mozda izazvana sa nekim parfemom ili otrovom ili pravilnom hemijom.Niko se ne pita zasto i kako je ribi,vec samo da se zadovolji adrenalin koji nas tera i dalje da pecamo.

Druga prica ide u krajnost da od zagadjenja,ribokradica i nas samih nestaje riba na divljim vodama!

Ima li kraja ovom zacaranom krugu??

Link to comment
Share on other sites

Ako bi sve uporedili sta i kako pecamo i gde,ima puno za i protiv!Ko bi mogao da da odredjeni i tacan sud da je nesto bolje,komercijala ili divlja voda??

Ja bih poceo od prve price a to je da li neko ko peca na komercijalama video kakva su usta od tih sarana,modra,iscepana,deformisana od posesti ostrih udica a saran je samo bio gladan!Nazalost i ta glad je vestacka mozda izazvana sa nekim parfemom ili otrovom ili pravilnom hemijom.Niko se ne pita zasto i kako je ribi,vec samo da se zadovolji adrenalin koji nas tera i dalje da pecamo.

Druga prica ide u krajnost da od zagadjenja,ribokradica i nas samih nestaje riba na divljim vodama!

Ima li kraja ovom zacaranom krugu??

 

mislim da sad ne treba ici do tog stepena koliko je udica saranu u ustima bilo... jer onda moze da se i potegne pitanje s istim pravom da se mi na pecanju izzivljavamo nad ribama uhvatis je pa je vuces po jezeru najlonom pa je pustis i ko zna koliko puta. ipak ne treba ici u krajnosti

Link to comment
Share on other sites

Verujem da isto boli sarana ,gde god je upecan...Ali Boze moj to je tako Bog stvorio da se riba peca od vajkada i ne treba tome pridavati toliko znacaja....Slazem se razotevs

Mislim da ga manje boli udica pa sloboda nego udica pa tiganj......

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Na jednom forumu sam procitao da se spod dipuje losionom posle brijanja marke brut.tu izjavu je dao i clan ovog foruma ali su mi topic obrisali moderatori zato sto sadrzi vezu ka drugo forumu.smajli je video topic

sinoc i zna o cemu se radi.U sustini lik je izjavio da su njegovi drugari dipovali spod sa losionom posle brijanja na miki alasu i vadili ribu za ribom.

Pa ako se neko prepozna neka napise da je to neistina,jer nemogu da poverujem da se i to radi.

 

al nije mi bas jasno ja kad pravim spod bude ga skoro 2 jupolke a losion je najvise 150ml? pa sad ako su oni 20kg spoda udibovali u 150ml al al vera al al vera

Link to comment
Share on other sites

Da li se iko zapitao da li je ''parfem'' zaista štetan za ribu ? Većina najkvalitetnijih parfema se proizvodi blendiranjem eteričnih ulja, a čak i oni najjeftiniji nisu ništa drugo do veštačka aroma u alkoholnoj bazi. Sem koncentracije, ne vidim nikakvu veliku razliku od onih aroma koje uobičajeno koristimo u šaranskom ribolovu.

Ne znam čemu tolika halabuka, kao da je to neki ''čarobni'' parfem (=aroma), a u stvari je poenta u spodu. Stara engleska škola: upadljiv mamac (u bilo kom smislu), iznad ''tepiha'' prihrane. Da je štetan po ribu, valjda bi ga zabranili oni koji gazduju vodama na kojima se koristio. :db:

Link to comment
Share on other sites

"Miriše mi dan na Paco Rabanne!" :crazy:

Čuj nije štetan "parfem"... Da je za konzumaciju stajao bi pored senfa, majoneza i ulja u prodavnici.

Eterična ulja koja se koriste za pravljenje parfema, toaletnih voda i sl. koštaju puno para.

Pa i el. energija se dobija prirodnim putem, i veoma je lovna, pogotovo na tekućim vodama. :boc:

Link to comment
Share on other sites

googlano i kopirano sa sajta vesti-online:

 

Citiram:

 

Ako na etiketi nekog proizvoda stoji i reč "miris", možete biti sigurni da ćete korišćenjem biti izloženi brojnim hemikalijama. To uključuje losione, koji se mogu primeniti na celo telo, proizvode za negu kože i kozmetičke proizvode za negu koje možete koristiti svaki dan. O kojim tačno mirisima se radi i koji je njihov sastav, proizvođači nisu dužni da objasne.

 

 

Zašto bi trebalo da izbegavate sintetičke mirise?

1. Najmanje 900 od 3.000 mirisnih hemikalija koje se koristi u proizvodnji mirisa je otrovno

U današnjoj industriji mirisa broj sintetičkih hemikalija kreće se oko 3.000. Američki Nacionalni institut za bezbednost i zdravlje je utvrdio da su najmanje 900 među njima poznati toksini, piše NaturalNews.

To znači da pošto ih vaše telo apsorbuje, ove hemikalije mogu da izazovu probleme na ćelijskom nivou. Neki popularni brendovi parfema su se pokazali otrovni za respiratorni trakt i nervni sistem. Ovo se događa i kroz udisanje lebdećih čestica i putem transdermalne apsorpcije.

2. Parfemi su povezani s depresivnim poremećajem kod hemijski osetljivih osoba

Sve više i više ljudi osetljivo je na određene hemikalije. To je verovatno zbog naše neprestane izloženosti, a osim alergijskih reakcija može doći i do pravog trovanja. Studije su povezale korišćenje parfema s teškim depresivnim poremećajem i teskobom kod pojedinaca koji pokazuju osetljivost na hemkalije iz mirisa.

Budući da ove hemikalije mogu da imaju različite efekte na nervne ćelije, ne čudi da mogu da utiču i na funkciju mozga. Mirisi izazivaju emocije jer je centar za emocije usko vezan za naše čulo mirisa.

3. Poremećaj rada štitne žlezde i nivoa hormona, respiratorna toksičnost i glavobolje

Mnogi od najpopularnijih mirisa na tržištu, koje bukvalno koriste milioni žena širom sveta, sadrže u stvari slabo proverene hemikalije.

Nekoliko hemikalija koje se nalaze u sastavu najprodavanijih parfema mogu da izazovu oštećenje štitne žlezde. Štitnjača reguliše niz važnih metaboličkih procesa u telu. Poremećaj rada ove žlezde može uzrokovati gojaznost, problem održavanja zdrave težine, ozbiljan gubitak kose, poremećaje raspoloženja i osećaj letargije, pa čak i rak štitnjače, prenosi Magazin.

Mnoge hemikalije koje se nalaze u parfemima predstavljaju dodatni problem za štitnjaču jer imitiraju prirodne hormone. Naime, oni mogu da uzrokuju oštećenje štitnjače zbog prekomerne količine hormona koje štitna žlezda nastoji da reguliše.

Link to comment
Share on other sites

"Miriše mi dan na Paco Rabanne!" :crazy:

Čuj nije štetan "parfem"... Da je za konzumaciju stajao bi pored senfa, majoneza i ulja u prodavnici.

Eterična ulja koja se koriste za pravljenje parfema, toaletnih voda i sl. koštaju puno para.

Pa i el. energija se dobija prirodnim putem, i veoma je lovna, pogotovo na tekućim vodama. :boc:

 

Čitaj malo pažljivije... Nigde nisam napisao da nije štetan, već da ne vidim neku veću razliku između ''parfema'' i aroma koje koristimo pri izradi boila,sem u koncentraciji. Naravno da to što su proizvedeni veštačkim putem znači da su štetni. Kao i većina ''hemije'' koju koristimo pri izradi boila. O poređenju baba i žaba (esencijalni ulja sa el.energijom) komentar je bezpredmetan,..Inače, stoji ti u marketima i pored i u prehrambenim namirnicama koje koristiš. Obrati samo malo pažnje šta piše na poleđini. Cinična je priča da mi koji šarane držimo u ''zatvorima'' i maltretiramo radi sopstvenog zadovoljstva, (lažno) više vodimo računa o njihovom nego o zdravju ljudi. :fool:

Link to comment
Share on other sites

"Miriše mi dan na Paco Rabanne!" :crazy:

Čuj nije štetan "parfem"... Da je za konzumaciju stajao bi pored senfa, majoneza i ulja u prodavnici.

Eterična ulja koja se koriste za pravljenje parfema, toaletnih voda i sl. koštaju puno para.

Pa i el. energija se dobija prirodnim putem, i veoma je lovna, pogotovo na tekućim vodama. :boc:

Isto tako svaka brendirana aroma za saranski ribolov ima napisano na etiketi not for human use....predpostavljam da i te arome ne mogu da stoje pored majoneza i ajvara!!!!! Etericna ulja se prodaju u apotekama a i na njima pise da nisu za unutrasnu upotrebu vec za utrljavanje na kozu ili imaju mirisnu funkciju..........tako da i ja ne vidim toliki bojkot jer je neko udipovao mamac u neki parfem...svi mi to isto radimo dodajuci arome i etericna ulja samo sto su one bas namenjene saranima! :a054: :pardon: jbg marketing je cudo!!!!!

Link to comment
Share on other sites

"Miriše mi dan na Paco Rabanne!" :crazy:

Čuj nije štetan "parfem"... Da je za konzumaciju stajao bi pored senfa, majoneza i ulja u prodavnici.

Eterična ulja koja se koriste za pravljenje parfema, toaletnih voda i sl. koštaju puno para.

Pa i el. energija se dobija prirodnim putem, i veoma je lovna, pogotovo na tekućim vodama. :boc:

 

Kratko i jebitacno :good:

Link to comment
Share on other sites

E to sa zatvorima ima mnooogo logike,cak i u nasem jebenom zakonu postoje pravila kojiko ribe je dozvoljeno na odredjenu kubikazu vode.Nazalost to niko ne postuje,zahvaljujuci odredjenom procentu ribolovaca koji su nezasiti ulovom.Trend je upecati 50-60-100!! sarana za dan sto nema veze sa saranskim ribolovom.Zbog takvih se komercijalni reviri utrkuju ko ce vise tona po hektaru da ima u svom jezeru da bi privukli sto vise musterija.Rezultat je gomila igladnele ribe koja uzima sve i svasta.Pokusajte da nadjete van Srbije neko takmicenje gde se sa 1500 kg za 48 sati zavrsi na drugom mestu.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

lalicuss & diablo poštujem Vaša mišljenja, ali se ne slažem sa Vama. Razlog je jednostavan:

-NE DIPOVATI PARFEMOM! 8)

Umem da čitam deklaracije, strani jezici su mi veoma poznati "not for human use" i ti radovi... ;)

Da šaran ima glasne žice kapiram da bi vrištao kad mu se zabode udica.

 

Nego, niko da napiše u kojoj razmeri se koristi taj losion-parfume? Da li može lenor umesto ? :crazy:

Link to comment
Share on other sites

Nigde nisam napisao da nije štetan, već da ne vidim neku veću razliku između ''parfema'' i aroma koje koristimo pri izradi boila,sem u koncentraciji. Naravno da to što su proizvedeni veštačkim putem znači da su štetni. Kao i većina ''hemije'' koju koristimo pri izradi boila.

 

Konacno da je neko ovo izgovorio!

Link to comment
Share on other sites

Konacno da je neko ovo izgovorio!

Potpuno se i ja slazem ali hocu da ti kazem da to sto kupimo a namenjeno je saranskom ribolovu je isti q...c kao i da dipujes u lenor....sustina je u tome sto nesvesno to radimo!!!!! Prirodni atraktori su druga stvar ali sintetika je isto sto i bohor i lenor!!! Toga moramo da budemo svesni!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Idite na bilo koju divlju vodu i izdipujte pino silvestre i videcete sha ce biti.

 

Shto se komercijala tice koliko vidim zelja da se pobedi i da se uhvati 1 ton ribe za dva dana je veca od svega tako da je pitanje vremena kad ce nekome da se kaze da je mishomor odlican kao betain za spod pa navali narode

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...