Jump to content

Del Sol


vladaBG

Recommended Posts

bio sam sa drugarom od 15-20.10 na jezeru del sol u svilojevu u blizini apatina pa da napisem koju rec.

Jezero ima oko 13ha i na njemu ima tri ostrva dva manja i jedno vece sa kog moze i da se peca. a sa tog ostrva smo mi i pecali. Pre jezera tu je bila livada i decko cije je jezero Danijel je iskopao i napravio jezero skroz po svojoj volji i zelji onako kako je zamislio. Na 13ha ima 10 mesta za pecanje. Do ostrva se dolazi camce koji vam je na raspolaganju sve vreme pecanja,dozvoljeno je postavljanje bova,hranjenje iz camca,razvlacenje....

 

Na jednom delu jezera ima dva ulaza u deo jezera koji je skroz pod trskog granjem i travom i tu je mrestiliste,u kome se kako kazu riba izmerstila i prosle i ove godine ko luda.

ima jezeru ima oko 15tona ribe bez izmerscene ribe u zadnje dve godine. ima dosta riba ubacenih iz dunava,pravih dunavskih torpeda od 8 do 23kg koliko ima i najveca riba,koja je verovatno jos napredovala od ubacivanja.

mi smo imali 72 ili 73 ribe sa tih 6 dana najveci je bio 12kg divljak,prosek oko 6-7kg,i mislim da bi bilo i dosta vecih komada da smo pecali nocu ali nismo.Uvece smo vadili stapove i spavali do ujutru pa onda tek kretali sa pecanjem....

prva dva dana nam je riba extra uzimala dok je vreme bilo katastrofa hladno,vetar,kisisca i od treceg dana se vreme prolepsalo ali je riba sve slabije i slabije jela,da bi zadnji dan opet poludela...

 

od mamaca smo koristili squid domace izrade,i 3d takodje domaci i dd bait monster krabu

sve u svemu mnogo lepa voda,mir tisina,sve cisto i sredjeno,nema guzve....

uzivo deluje jos bolje nego na slikama,jbg slikano je telefonom

 

gallery_1274_295_25655.jpggallery_1274_295_48904.jpggallery_1274_295_47.jpggallery_1274_295_6060.jpggallery_1274_295_19645.jpggallery_1274_295_12327.jpggallery_1274_295_149292.jpggallery_1274_295_145370.jpggallery_1274_295_131884.jpggallery_1274_295_167399.jpg

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

mi smo ovde pecali na nekih stotinak metara u samu drugu obalu u trsku.... inace velika vecina jezera je pod trskom

Ima nekih mesta gde se peca i na malo preko sto a na nekim gde se peca i do 80m.... 

od mesta do mesta zavisi,jezero nije klasicna kocka i ravno ko tepsija,razlicite je dubine i ima ta ostrva po sredini oko kojih kruzi i shunja se riba...

mi smo tada za prihranu koristili malo peleta i malo kukuruza a vise boila i to celih i vecih 16,18,20mm..... da bi izbegli sitnu ribu i ta taktika je dala rezultate

 

u principu jezero je relativno novo i riba je nova 99% ribe nikad bodeno,ne peca ni mnogo ljudi tako da riba jos nije pocela da bira i izvoljeva i da ima neka favorit aroma ili boila.Jede sve.

mi smo se stvarno tada bas lepo napecali,a bila je druga polovina oktobra.A nocu nismo ni pecali nego vadili stapove kad krenemo na spavanje.Da smo pecali i noci sigurno bi bilo jos krupnije i ozbiljnije ribe.

Jezero je uzivo mnogoo lepse nego na slikama,i mnogo je vece nego sto izgleda na slikama....

 

ako mislis da ides sad u ovo vreme,evo snimak emisije cari ribolova jedan gospodin covek u zelenoj dukeric i sa naocarama za sunce  je sve objasnio o zimskom pecanju sarana na del solu

 

http://media.rtv.rs/sr_ci/cari-ribolova/3635

Link to comment
Share on other sites

kako kad,vise smo zabacivali... ali smo stalno hranili iz camca.

Camac se ne iznajmljuje nego dobijes camac na koriscenje kad pecas sa ostrva da bi mogao da predjes tamo,preneses stvari,hranis...
a ako ne pecas na ostrvu mego na obali uvek mozes da uzmes neki od camaca da nahranis ili razvuces.Nije nikakav problem

 

mi smo ovde pecali na nekih stotinak metara u samu drugu obalu u trsku.... inace velika vecina jezera je pod trskom

Ima nekih mesta gde se peca i na malo preko sto a na nekim gde se peca i do 80m.... 

od mesta do mesta zavisi,jezero nije klasicna kocka i ravno ko tepsija,razlicite je dubine i ima ta ostrva po sredini oko kojih kruzi i shunja se riba...

mi smo tada za prihranu koristili malo peleta i malo kukuruza a vise boila i to celih i vecih 16,18,20mm..... da bi izbegli sitnu ribu i ta taktika je dala rezultate

 

u principu jezero je relativno novo i riba je nova 99% ribe nikad bodeno,ne peca ni mnogo ljudi tako da riba jos nije pocela da bira i izvoljeva i da ima neka favorit aroma ili boila.Jede sve.

mi smo se stvarno tada bas lepo napecali,a bila je druga polovina oktobra.A nocu nismo ni pecali nego vadili stapove kad krenemo na spavanje.Da smo pecali i noci sigurno bi bilo jos krupnije i ozbiljnije ribe.

Jezero je uzivo mnogoo lepse nego na slikama,i mnogo je vece nego sto izgleda na slikama....

 

ako mislis da ides sad u ovo vreme,evo snimak emisije cari ribolova jedan gospodin covek u zelenoj dukserici i sa naocarama za sunce  je sve objasnio o zimskom pecanju sarana na del solu

 

http://media.rtv.rs/sr_ci/cari-ribolova/3635

Link to comment
Share on other sites

a moj drug BobanNBG na pecanju posle kafe i dorucka dremne,pa onda ustane grgoce po kampu do rucka pa ruca pa odmori posle rucka.Onda ustane popije kafu prezabaci stapove vecera i ode na spavanje...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...