Jump to content

Oglasi - Cenovna Politika


exyucarp

Recommended Posts

Ne vidim nesto konkretnih predloga sem iznosenja svog misljenja.

Mozemo na primer da kazemo da je jedan od uslova da se oglas objavi da ima original fotografiju i cenu i da stavimo sve oglase na odobravanje tj da se ne objave bez odobrenja moderatora.

 

Sto se politike cena tice i komentara, meni je to i dalje bezveze. To nisam nigde video, a i mislim da je malo bezvz da ljudi koji nemaju veze sa oglasom, niti zele da kupe komentarisu tudju cenu. To je samo moje misljenje, sto ne mora da znci da ce tako biti. Stavicemo za sada te dve stvari na glasanje, u posebnoj temi kada se zavrsi konstruktivna rasprava. Ako ima jos predloga, napisite pa cemo dodati i njih.

 

Usluzni oglsi su zabranjeni na vecini sajtova, ali je i broj postova za oglas veci. Mislim da usluzni oglas moze samo da pomogne forumu da bude jos atraktivniji, nikako da odmogne, ali opet to je samo jos jedno misljenje

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Potpuno se slazem da oglas bez slike i cene ne treba objavljivati,sto se tice cene mene niko ne moze da natera da kupim nesto po bilo kojoj ceni ukoliko ja mislim da mi cena ne odgovara.Mislim da prica o naivnim kupcima ne pije vodu svi vrlo dobro znaju koliko sta kosta i da li im se nesto isplati ili ne
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

niko nema nista protiv oglasa, oduvek ih je bilo i treba da ih bude... problem je sto je forum drasticno izgubio na kvalitetu i pretvorio se u sluzbeni glasnik! znaci nikome ne smetaju oglasi, samo ih treba dovesti na normalan nivo i popraviti njihov kvalitet... raspravljamo o nekakvom komentarisanju cena ko da je to najveci problem a toga prakticno ni nema na forumu... smatram da je nepristojno prodavati stvari po cenama vecim od onih po kojima se mogu naci nove u redovnoj prodaji... i ne vidim problem tako nesto prokomentarisati... a to sto je vecina nas upoznato sa cenama ne treba da bude opravdanje niti parametar.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ne delim misljenje da je sajt izgubio na kvalitetu.Stavljati oglas na odabravanje bi bio sizifov posao.Kao prevarant mogu da stavim sliku koju hocu,a cenu naravno koju hocu jer nije ista cena mog stapa koga ja svaki dan mazem najfinijom kremom,a neko svoj satra od koriscenja,a stapovi ista serija isto godiste.Nego da ne pricam mnogo,moj savet ostavite sve kako je bilo,ko neveruje nek licno ode i pogleda proizvod pa nek se cenjka.Trgovina je to polovnom opremom,uvek ce se neko naci ostecen...A i dalje mislim da izgleda ponestaje topica o saranskom ribolovu pa se sada bakcemo nepotrebnim stvarima.
Link to comment
Share on other sites

kao sto sam napisao da se ne ponavljam ali bi da dopunim da treba staviti pod obavezno ako neko hoce da postavi oglas, onda da uslov bude slika da se postavi ,ali iz vise uglova i izbliza da nebi dosli u situaciju kao ja par puta pa se razocaras kad vidis sta ti je stiglo , a to da neko koristi forum za neku sitnu zaradu ,pa od toga nemoze da se zivi i sto bi nekog zanimalo to sta neko drugi radi neka se i on snadje na taj nacin ako ume ako neume nek gleda , a trebali bi sankcionisati one koji imaju radnje i firme pa to stavljaju u promet na forumu jer bi to trebalo da se plati a ne polovan pribor ako neko prodaje. jedino sto nebi trebalo dozvoliti da se postavljaju sto je vec neko reko da nebudu cene kao u radnjama to jedino zbog foruma i postova, a dali ce neko preplatiti nesto ili da mi vodimo racuna o novajlijama-pocetnicima u ovom sportu ,pa slepaca ce uvek biti nemozemo ih mi sacuvati od zveri i na svakom koraku ih paziti pa kupice oni i na nekom drugom mestu gde ce ih neko zaj.....
Link to comment
Share on other sites

O kakvim ti ''slepcima'' i ''zverima'' pricas?To su pojmovi za sajtove koji se bave trgovinom preko malih oglasa,sto nije slucaj sa ovim forumom.Pojam ''slepac'' je teska uvreda za bilo kog clana ovog foruma koji je lose prosao u trgovini. Verujuci da ovde necemo da varamo jedni druge nasedne na prevaru i on je slepac?A ''zver''ostane nekaznjena da opet nekog prevari?To je tebi normalno na forumu za druzenje i razmenu isustava ribolovaca?

Slikace ti iz deset uglova signalizator,izgleda kao nov,kad ga dobijes on ne radi i sta onda,zver zajebala slepca i nikom nista.Zato lepo javno napises ko ti je to prodao i po kojoj ceni(naravno ako taj nece da ti vrati novac)pa vise nece ovde prodati nista-to je poenta price.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Slepac i zver je samo figurativno a slike bi trebale po meni obavezno jer nekom je veoma bitan izgled da nebi mozda i video zapis. Pa normalno treba rubrika o trgovini. A slepac i zver pa ako se bas neko sa foruma nalazi u tim imenicama nek se zapita malo. Ja mislim da se ti nisi bas nasao u tome
Link to comment
Share on other sites

Ne delim misljenje da je sajt izgubio na kvalitetu.

 

nadji mi jedan kvalitetan tekst koji je neko od iskusnih sarandzija napisao u poslednjih nekoliko meseci, ili jednu konstruktivnu raspravu koja je nekome napravila smernice i pomogla da dodje do nekog zakljucka.

Kvalitetni tekstovi pisani 2010. godine imaju jednak broj pregleda kao moj oglas od pre par dana. Za mene je to porazavajuce.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

da se stavi slika i cena na oglas, za bolju informaciju i da nema nekoreknost u sami oglas,,

 

da se otvori tema. korektni i nekorektni prodavaci i kupci, da znaju ljudi skim imaju posla.

 

oglas od tipa komikacija samo na pp, to odma da se brise da bi sve bilo realno i posteno,,

 

ja nikad se ne bi javio na takav oglas da kupujem, neznam zasto.

 

a za cene ne komentiram, to je lican stav prodavaca i  treba da se dobro informira onaj koji kupuje dali je realna cena,,

 

kvalitet robe je bitan i da se ponudi kupcu to sta zna da ce dobiti, a ne kupujes nesto opisano zdravo koje se razume 2 -3 puta bilo na vodi :) a dobijas obican krs, e zato treba temu za korektnost prodavaca da nikad ne bi zaebao drugi kolega..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

nadji mi jedan kvalitetan tekst koji je neko od iskusnih sarandzija napisao u poslednjih nekoliko meseci, ili jednu konstruktivnu raspravu koja je nekome napravila smernice i pomogla da dodje do nekog zakljucka.

Kvalitetni tekstovi pisani 2010. godine imaju jednak broj pregleda kao moj oglas od pre par dana. Za mene je to porazavajuce.

Nalazimo se na forumu exyucarp. Na forumu za ciju temu niko nije ucio skolu.Edukovanost ljudi iz ove oblasti se svodi samo na licna iskustva ribolovaca.Ono sto se mozda neciji text cini kvalitetnim ,samo na izgled,neznaci da je istinit.JA bi se pre orjenisao na rec "informacija" a to sigurno mogu da kazem da sam na ovom sajtu nasao mnogo ih informacija koje su mu me uputile u saranski ribolov.Nemoj suditi po pregledima dal je neki post kvalitetan ili nije,cim se nadje neko sa viskom vremena da zakuva atmosferu svadjama,kao sto bese u topicu o Satrincakom jezeru,sve oci su uperene u to.

Tema je cenovnik a ne rasparave ovakve prirode.

Link to comment
Share on other sites

milance druze pa niko nista ne pise vec dve godine a mozda i malo vise....

a tesko da ce to da se i promeni,nije valjda da mislis da ce ako se promeni nesto u oglasima ili ako se oglasi ukinu da se ljudi raspisu??? :)

 

vlajko brate ne znam vise ni sam sta mislim :crazy:  nikako nisam protiv oglasa, naprotiv, i sam ih postavljam i pratim... ali mislim da se preteralo... prva asocijacija kada se pomene exyucarp je kupovina - prodaja opreme, a ribolov mu dodje kao kolateralna steta...... ljudi nemaju kome da pisu, jer na forumu ima sve manje ribolovaca, samo kupovina  - prodaja...

 

 

ria1... mozda me nisi razumeo... al` nema veze... iskreno ni ja tebe nisam razumeo sta si hteo reci ali... u pravu si.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nazalost na nekoliko dobrih foruma je to ziva istina.Vishe oglasa nego dobrih tema.Al za to su zasluzni svi clanovi nesamo pojedinci.

 

Oglasi ostaju kakvi jesu dok nemamo utisak da se radi o kupi prodaj liku il sverceru onda na silu ide pravilnik reklamiranja,Shta znaci jedno da oglashavash svoje stvari a drugo je da oglashavash stvari pola Srbije.Shto znaci...

 

Nema vishe kontakt telefon prijatelja i druga i rodbine.Il licne stvari il nema.Onaj ko zeli da prodaje ima pravilnik a ne da zaobilazi sve pa preko drugara

Link to comment
Share on other sites

Usluzni oglas ne steti nista ako je korektan sa cenom i kvalitetom jer postoji mogucnost da neko nema komp ili se ne razume u isti.Onaj ko okaci usluzni oglas odgovara za njega pa ako nesto ne bude u redu popije negativan komentar i onda ni svoje stvari nece moci da proda.Inace je vrlo lako da stavis svoj telefon a da prodajes stvari''pola Srbije'' zar ne?Poenta je da se nesmetano u nekoj temi komentarisu prodavci i to je to.

Link to comment
Share on other sites

Bilo je bas sada pre mesec dana nekoliko sumnjivih oglasa(prodajem to i to info na telefon) I sada ti zovi hiljadu puta ako nemas drugi posao,a ustvari se niko nejavlja i niko nista ne prodaje.

Da bi izbegli takve stvari da se uvede obaveza da prodavac postavi kvalitetne slike i opis opreme.

Link to comment
Share on other sites

Nevidim svrhu uslužnih oglasa,zasto se ne bi taj neko ko prodaje registrovao na forum ukljucio se u raspravu ispunio broj postova koji je neophodan za postavljanje oglasa i dao svoj oglas? Ovo je moje misljenje i mislim da bi tako bilo realno,svako prodaje samo svoj pribor i gotovo ako nesto ne valja zna se ko je kriv. Mislim da smo vec imali slucaj uslužnog oglasa koji se neslavno zavrsio pa je bilo prozivanja po forumu coveka koji nije nista kriv!

Link to comment
Share on other sites

Usluzni oglas ne steti nista ako je korektan sa cenom i kvalitetom jer postoji mogucnost da neko nema komp ili se ne razume u isti.Onaj ko okaci usluzni oglas odgovara za njega pa ako nesto ne bude u redu popije negativan komentar i onda ni svoje stvari nece moci da proda.Inace je vrlo lako da stavis svoj telefon a da prodajes stvari''pola Srbije'' zar ne?Poenta je da se nesmetano u nekoj temi komentarisu prodavci i to je to.

Oglasi su za clanove foruma ne za usluge i to je u pravilniku.Ako neko oce da oglasi na ovom sajtu zna se pravilnik i tacka.

Link to comment
Share on other sites

Nema nikakve strogoce.Da bi postiro oglas zna se koliko postova treba da imash po pravilniku i normalno da budesh prvenstveno clan ovog foruma osnovno pravilo.

Ako neko oce da oglasi mora da predje prvo ove dve tacke pa nadalje ako nece ima drugih foruma.To shto se tolerira neznaci da nece da neki dan stane.Ako pogledate oglase videce da sve jedni isti preprodaju robu il oglasavaju za "drugare"

 

A po tome shta se prodaje vidi se o kakvoj opremi se prica.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...