Jump to content

"pelete Boila"


Recommended Posts

Interesuje me da li imate neki predlog za boili mix koji bi se vecim delom sastojao od ribnjackih peleta za sarane,posto imam lepu kolicinu peleta sa kojim hrane ribu na tom ribnjaku..koja hemija bi tu odgovarala zbog samog sastava peleta i mirisa? pozz
Link to comment
Share on other sites

Nesto slicno Vladinom receptu sam i ja radio, a moj mix je ovako izgledao

 

40% peleti

  5% mleko

 10%soja

 10% pticija

 20% instant kukuruzna krupica

 15% pirinac(brasno) treba da bi vezao mix, jeftinija verzija veziva. inace ja sam stavljao 10% casein,5%egalbumin.

   2 kasike pivskog kvasca

 2-3 kasike fish protein L030 od ccmoore mozes i od imperial bait-a uzeti, sta ti je dostupno. to rastvoris u 50ml vode pa dodas u jaja

   1 velika kasika morske soli

 aroma monster crab 2ml

blackpepper  5kapi

zasladjivac   3ml nutra

salomon ulje 15ml

Okupas boile u neki amino dodatak posle kuvanja i to je to. Jos jedna vazna napomena: Peleti piju dosta tekucine ja sam koristio 8 jaja+50ml vode sa fish proteinom i jos sam morao malo vode da dodam da bi bilo testo kako sam zeleo.  Ali to mozes po sopstvenom ukusu da dodajes. Inace ja ostavim testo naj manje 5-6 sati da odstoji (da bi testo upilo lepo sve tecne komponente) pa onda pustam kobaje.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Napravis brasno od tih peleta i zamesis klot testo,izrolas kuglice i pljas u vodu,jako dobro se secam tih dana kada su u Zabaljskom ritu ljudi pecali X komada ribe na takve boile..
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tako kako sam napisao ljudi su pravili boile za to jezero,Becejske pelete i cepaj,probali i mi i grizlo ko ludo sto je i logicno :D

po meni,gde god ima sveze ribe u jezeru sasvim je logicno da takva prica pije vodu!....vec idealna saranova hrana,nema sta dsa mudrujes,mozda poprskati Promotor-L cisto da brze svari pojedeno,u poljo apotekama 20ml -80 rsd i imas za 10ak kila mamaca :D

Link to comment
Share on other sites

30%  Riblji Peleti

10%  Mleko u prahu

 

10%  Niger,Konoplja,Laneno seme (samleti)

15%  Griz psenicni

10%  Palenta

10%  Sojino Brasno

10%  Brasno pirinca

  5%  Robin Red

  

  

   20ml      Oil

     8 ml     Monster Crab  

     20ml    Melasa

      1 kas.   So

      1 kas.  Betain

      1 kas.    Lizin

      1 kas.   Metionin

 

                      

  Nisam probo.Mozda uspe,vredi probati..http://www.monster-carp.com/board/images/smilies/bravo.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

I ja sam razmisljao praviti boile na bazi ribnjackih peleta,probacu neki od ovih mixova pa cemo videti kako radi.Vladan je napisao da je njegov mix za prolece,pa me zanima po cemu bi se razlikovao letnji mix da li dodati vise peleta ili neceg drugog da se povecaju proteini?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...