Jump to content

Pivski Kvasac


ganic

Recommended Posts

ma os ti da pravis pivo ili boile ? napravio si bre  nauku  od  dve reci a trecu krijes. vredjas tu ljude kako su glupi a ja se zajebavam  naravno da tebe izvadim iz g...! 

pre neki dan sam te pitao nesto  oko piva nisi imo blage o cemu pricam sad  prosipas teoriju . ili kazi sta imas ili cuti . ne vrti se svet oko pivskog kvasca 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kada bilo ko pokusa na ovom forumu da napise nesto korisno pojavi se neki ''apsolvent'' sa ovakvim komentarima a pri tom nista pametno ne pise na temu,sto bi bilo korisno.Zato sledi gumica na sve ''gluposti'' koje sam napisao :pivopija1:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kada bilo ko pokusa na ovom forumu da napise nesto korisno pojavi se neki ''apsolvent'' sa ovakvim komentarima a pri tom nista pametno ne pise na temu,sto bi bilo korisno.Zato sledi gumica na sve ''gluposti'' koje sam napisao :pivopija1:

ja sam se trudio da ne udaljim od teme  ali da nesto izvucem iz  Rije  ali neide jbg. ali izgleda su se pivo i boile pomesale . ja jos na pivo nisam peco 

Link to comment
Share on other sites

Pazljivo sam procitao sve postove i ono sto se trazilo o pivskom kvascu je napisano,nevidim sta tu nekome nije jasno?

Lepo je objasnjeno zbog cega se koristi i koliko se dozira u mix prosto jednostavno A sad sto se od svega pravi nauka kao da je u pitanju nuklearna fizika to je vec nesto drugo.

Ali evo da ustedim vreme i zivce svima idi na www.boilieacademy.com i tamo imas pod komponente objasnjeno o svakoj mogucoj vrsti kvasca a napisao je covek koji se u to debelo razume!

Link to comment
Share on other sites

Quote

hahhahahahhah,ova rasprava postaje zanimljiva.Rekoh da je Cika Nesa goglator pa sve svoje neznanje potkrepljuje goglom koju je u ovom slucaju postavio cetvrti musketar portos sa wikipedije.Odes na wikipediju i ukucas sirija,A ono med i mleko,najlepsa drzava,sunca puno i sve ostalo.A tamo danas krvoprolice.Da li znate vi musketari sta je uopste "AMILAZA".

 

Ria, samo oshtro i na prvu! Brudera si mi nazvao "googlator" u neznanju, i zbog toga cesh da platish svima pivo. NEDAM brudera !!!

Kojim slucajem da je neko napisao svojim recima o kvascu, kako bi onda njega nazvao? Ovako Google je glup i sve 5 .

Ali.. aj sad da branimo Google, tj Wikipediju.  Pogle na dnu stranice koju sam linkovao podnaslov " Izvori ". Nije bitno shto ja ne znam shta je pivski kvasac, ali cova koji je piskarao o istom, potkrepljuje svoje izlaganje literaturom i necijim radovima.

Zato, ako ti nama neukima dokazesh - pokazesh na isti nacin kao i taj cova sa Wikipedije, slobodno i mene prozovi za googlatora, necu se ljutiti.

 

Pitash josh , shta je "AMILAZA".  Ne znam, al cu sad da izgooglam.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Drugovi,malo smo produskutovali o temi i lepo iskazali svoja misljenja.Nekada ,kao i na fudbalu nije bas svaki duel prijatan.ALi posle svake utakmice sedimo i pijemo pivo nasmejani.S toga cu i ja zavrsiti moje diskutovanje o ovoj temi, a mozda i moderatore da zamolim da izbrisu sve postove koji nisu prijatni za obicnog citaoca,te sajt nebi gubi na lepoti.Hvala
Link to comment
Share on other sites

Quote

Drugovi,malo smo produskutovali o temi i lepo iskazali svoja misljenja.Nekada ,kao i na fudbalu nije bas svaki duel prijatan.ALi posle svake utakmice sedimo i pijemo pivo nasmejani.S toga cu i ja zavrsiti moje diskutovanje o ovoj temi, a mozda i moderatore da zamolim da izbrisu sve postove koji nisu prijatni za obicnog citaoca,te sajt nebi gubi na lepoti.Hvala

Ja bih vole da znam o cemu ti pricas,jer to vise niko nemoze da razume,problemi tvoje prirode se nelece na forumu !

Link to comment
Share on other sites

Ja bih vole da znam o cemu ti pricas,jer to vise niko nemoze da razume,problemi tvoje prirode se nelece na forumu !

hehhehe neverovatno....ne postoji tema gde se misljenja razlikuju a da se mi ne posvadjamo , kad kazem mi mislim na sve nas sa foruma u globalu, znam mnogo ljudi koji nece vise nista da komentarisu zbog toga....mislim da svi mi ustanemo na levu nogu ponekad i ne treba da se sve shvati licno....jbg misljenja se razlikuju i to je i normalno, sto ljudi sto cudi....verujem da Ria1 nije mislio bas tako, ipak su ljudi o kojima pricas stara garda i svi bi mi mogli od njih nesto da naucimo.....mada za Nesu ....:)? Salim se naravno, pozdrav za Zemunce!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

zašto šarani imaju veliki stomak? pa od vašeg pivskog kvasca. Koristi se inaktivisani zbog svog sastava, a ne zbog tamo neke fermentacije( za koju je potrebno mnogo vremena i odgovarajući uslovi). Osim ukoliko ne želite da napijete šarka... :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...