Jump to content

Rod Hutchinson Stapovi


Recommended Posts

Rod Hutchinson Intuition  3,90 3,5lbs,
Rod Hutchinson Legend  3,90 3,5lbs

Za one koji vole da uzivaju :)

Rod Hutchinson Legend  3,60 2,75lbs...

Po meni nema boljih, znam za Intuition 3,90 i 3,60 legend 2,75lbs... Ma cisto savrsenstvo :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja sam koristio pre dve tri godine, Lgend 12.6  3.25lb, na 100gr olova do 100m, bez problema, lep i mekan stap na ribi. Spada u srednju  Hutchijevu klasu. Polovni oko 400-500 e ako su u vrlo dobrom stanju.

A po skali Hutchinsonove proizvodnje, po meni :

 

 1) Dream Maker, pun parabolik, i dozivljaj, na ribi. 500-700 e polovni, vrlo retki

 2) Enigma, malo kruci  od gor pomenutog.             450-600e ima po neki komplet da se nadje

 3) Intriga, koji vec ispunjava i zahtevnije bacace .   450-600e   "     "            "

 

 I ako neki ribolovci te stapove smatraju Antikvitetima ili raritetima, treba da se preispitamo, dali neki Nasi Century ili Free Spiriti nisu polako vec Rariteti.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

dobra baba je ipak baba pre ce da gekne od neke prosecne devojke

U realnom zivotu je istina ali sto se tice proizvoda ne samo u ribolovackoj industriji cene su iste kao i pre 10 godina a kvalitet sve losiji...to je cinjenica!

Link to comment
Share on other sites

A cinjenica je da baba ostaje baba, a devojka moz' i da ne poraste u babu. A stavi babi tockove i eto ti formula. :)

Ima i danas kvaliteta Trujo, a koshta kao i pre deset god...znaci mnooogo.

Link to comment
Share on other sites

 

A cinjenica je da baba ostaje baba, a devojka moz' i da ne poraste u babu. A stavi babi tockove i eto ti formula. :)

Ima i danas kvaliteta Trujo, a koshta kao i pre deset god...znaci mnooogo.

I to je tacno ali dosta tih starih dozivelo da budu babe...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Ja sam koristio pre dve tri godine, Lgend 12.6  3.25lb, na 100gr olova do 100m, bez problema, lep i mekan stap na ribi. Spada u srednju  Hutchijevu klasu. Polovni oko 400-500 e ako su u vrlo dobrom stanju.

A po skali Hutchinsonove proizvodnje, po meni :

 

 1) Dream Maker, pun parabolik, i dozivljaj, na ribi. 500-700 e polovni, vrlo retki

 2) Enigma, malo kruci  od gor pomenutog.             450-600e ima po neki komplet da se nadje

 3) Intriga, koji vec ispunjava i zahtevnije bacace .   450-600e   "     "            "

 

 I ako neki ribolovci te stapove smatraju Antikvitetima ili raritetima, treba da se preispitamo, dali neki Nasi Century ili Free Spiriti nisu polako vec Rariteti.

dali znate pošto su ROD HUTCINSON (TEAM) ŠTAPOVI 3.90 3L

Link to comment
Share on other sites

Tehnologija je poprilicno napredovala u zadnjih 10god...
Imao sam House of Hardy Favourite spinn stap ( 79-e god napravljen ), u vreme kada je izasao je bio savrsenstvo bez mane, Princ velsa im je cak dozvolio da koriste njegov zig ( dugo vremena su samo pravili stapove za britansku kraljevsku famliju i nisu se mogli kupiti u slobodnoj prodaji )...
U medjuvremenu sam izmenjao minimum 5-6 varalicaraca koji su exponencijalno bolji ( a jeftiniji od Hardy-ja ), CMW, Gamakatsu, Megabass, CD, CTS, Xzoga...

Na primer Xzoga koja je otprilike 250 eur je nemerivo bolja od sada vremesnog Hardy-ja koji je kostao 800 DEM!

Ako bi smo sada uporedili stapove vrhunske klase, koji su u cenovnom rangu u kojem je Hardy bio na primer 600+ eur ( Zenaq, Evergreen, Graphiteleader, Daiko, Carpenter, Smith, Restaffine, UFM, Ito craft... ) sa starim Hardy-em ili recimo Daiwa-om AWS jasno je da tu nema jednog parametra po kojima bi mogli da se porede!

Po meni se i sada mogu kupiti vrhunski stapovi, bolji od svih starih ( proizvedenih kada su se stvari pravile da traju ) samo je pitanje po kojoj ceni!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...