Jump to content

Spod Ili Spod


Recommended Posts

Tice se masine! Da li kupiti 

1. Daiwa Emblem pro (lager vise od emblem spod i rez. spulna) cena 145e

2. Daiwa Emblem spod 115e

3. Shimano Aerlex spod 7000 xta oko 85e

... ove cene su crne, tako da ne bude zabune. 

Koja ce od ove tri masine pobediti i koju kupiti? 

Link to comment
Share on other sites

Emblem spod rola je u blagoj prednosti od obicne emblem samo zbog spulne, koja ima dodatnu klip sa federom. Inace ostalo je sve isto. Ja sam polomio 4 klipa na emblem spulni e onda sam uzeo emblem spod spulnu za 50e i resio problem.To mi je bila jeftinija verzija nego da uzmem komplet masinicu, a spulna od emblem spod odgovara u originalu na obicnoj emblemki

Link to comment
Share on other sites

Ako Pro mozes naci po toj ceni onda nema sta da razmisljas, jer uz nju ide dodatna spulna. Konstrukcijski Spod i Pro bi trebalo da su identicne, ali iz nekog razloga Pro se okrece lakse nego Spod (mozda zbog dodatnog lezaja). 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

sto se tice klipa na spodu ima dva i jedan je mali obican  a drugi ima feder i veliki je nisu na isto principu , oce i na spodu taj mali da pukne kad se previse koristi ili ti kad tovaris non stop i struna non stop udara uy klip . znaci kad ti koristis pro samo za spod onda ce da pukne kad tad i posle nova spulna a kod spod spulne kad pukne imas veliki klip koji ne strada. ta je razlika

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ne koriste druze svi isto ni masine ni stapove a i ne zabacuju isto i razlika je velika u takmicarskom i slobodnom pecanju kad onaj za jedno takmicenje izbaci 100 kg hrane i svaki put udarac strune u klip mora da pukne i oce da pukne od vise puta klipovanja ili ti guranja debljeg najlona ispd jer je to sasvim drugaciji klip od onog velikog  na spodu koji nije samo fiksiran nego ima feder ispod i on odvaja taj klip tako da mozes da klipujes a da mu se nista ne desi, mozes da namotas vise kruga na taj veliki a na mali okreni treci put  puce sigurno jer nije namenjen za to . velika je razlika u tim klipovima govorim ti iz iskustva nista napamet.

Link to comment
Share on other sites

Ako zaklipujes najlon, pa prilikom zabacaja stap drzis u ruci kao da je zabetoniran, naravno da ce puci svaki!

Al` ako malo opustis ruku, pa malo amortizujes udarac, onda ce trajati dugo... 

prijatelju ako je za spod namena nisu konstruktori budale sto su to tako napravili a ti ako si precizan toliko ti nemoj ni da klipujes . a pro je za pecanje a spod za spodiranje a ti mozes uzeti i neku jos slabiju masinu recimo spro spod  pa polako i motaj da se ne sjebu i zubcanici , nego samo polako rukovanje i trajace i ona ihghhhiii.

 

a kako ces resiti za dva ili tri spoda kad treba da obelezis na klipu tri pozicije, probaj na tvojoj masini da okrenes jedno tri puta pa javi kako je proslo

 

- mi smo poznati po tome da experimentisemo, pa ako je srafciger zvezdast za takav sraf koristi zvezdast a nemoj obican jer ce jednom proklizati i zeznuces sraf , a sraf je jeftin a spulna nije. 

Link to comment
Share on other sites

Tebe Ganicu ocigledno ova apstinencija od pecanja dovodi u stanje ozbiljne neuroticnosti?!
Sto si bre agresivan toliko?
Ja sam nekako siguran da forumi sluze da svako ko hoce iznese svoje misljenje?!
A ti na svaki komentar koji ti se ne svidja, ili nije po tvom ispoljavas odredjenu dozu agresije...

 

Ja recimo koristim upravo Spro Spod, i traje mi vec par godina... I stalno klipujem najlon, i to obicno na dve razlicite daljine, i tu masinicu koristimo nas trojica, i nista joj ne fali... I jos uvek joj se nije otkinuo klip, niti su joj se (kako ti kazes) sjebali zuPcanici! 

Link to comment
Share on other sites

Tebe Ganicu ocigledno ova apstinencija od pecanja dovodi u stanje ozbiljne neuroticnosti?!

Sto si bre agresivan toliko?

Ja sam nekako siguran da forumi sluze da svako ko hoce iznese svoje misljenje?!

A ti na svaki komentar koji ti se ne svidja, ili nije po tvom ispoljavas odredjenu dozu agresije...

 

Ja recimo koristim upravo Spro Spod, i traje mi vec par godina... I stalno klipujem najlon, i to obicno na dve razlicite daljine, i tu masinicu koristimo nas trojica, i nista joj ne fali... I jos uvek joj se nije otkinuo klip, niti su joj se (kako ti kazes) sjebali zuPcanici! 

nisam neurotican a neznam de vidis da sam agresivan , ne ujedam ne rzim, i sluze za druzenja i razmnu misljenja i ako ti citas moje postove bice ti jasno da pricam samo iz licnog iskustva  a ne od prica i prepricavanja, a ono sto neznam pitam eto pitao sam za onaj fox broly. znaci nemam problem niti se ustrucavam da kazem da neznam kakvo je nesto. a za ono sta sam koristio kazem .  

-i zato kazem da je spod namenjen za to i ako kupuje za spod bolje je spod a akko mu ispadne da kupi komplet pa da taj komplet kombinuje i za pecanje to je druga prica. i nisu ko sto sam reko oni konstruktori budale pa su jedno namenili za jedno  a drugo za drugu namenu. mislim da me razumes

-a spro imam i ja ali ne za spod nego za marker jer ako ti kazem da sam jednu spro i jednu zebco cvantum razbucao , ne od bacanja po zedmlju nego od motanja.

 

i nema ljutnje samo iznosimo svoje misljenje  :good: 

Link to comment
Share on other sites

Ne razumem zbog cega ste jos u startu otpisali shimano aerlex xta 7000spod ?sve ove nedostatke koje ste opisali kod daive ona ima ,e sad da li je sporija za 10cm po krugu ili je teza  malo stvar je ukusa i namene .Meni ne deluje toliko neozbiljno ! :unknw:

Link to comment
Share on other sites

Kolega Dejanedex,Aerlex spod 7000 xta koristim celu jednu sezonu,teska je 700gr.,5.3:1 brza je a 114cm jednim okretom rucice namotava.Meni ne pravi problem ni na slobodnom a ni na takmicenjima.Ima tri klipa koji su lepo odradjeni.Kupljena u klangelsportu i placena 105e.695gr. je teska i daiwa spod,pa ne vidim neku razliku bar u tezini.Sto se tice Aerlex spoda zadovoljava sve potrebe a i ja vise volim brzu masinicu za spod.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

oko razlike pro i spod daiwa pisalo se dosta.Emblem pro 4500 je 670 gr.O kvalitetu mashine da nepricam.122 sm pogotovo 4500 navuce najmanje najlona.

Shiroka spulna koja je odlicna za extremne daljine.Emblem serija se pokazala i dokazala kao kvalitet.

 

sad idemo shimano.Aerlex serija je najslabijeg kvaliteta kod shimana.daleko manja spulna,mnogo vishe najlona stane a to je dodatno otezanje.manje sabire,teza je(neko baca i sa bblc raketu to neznaci da je najbolji)i josh nesto onaj ko baca dosta zna o cemu pricam.Klipuj ti tri razlicite daljine i bash me interesuje kako cesh da zabacish raketu na sve tri a da nevadish najlon od klipa pa imo i deset line klipova.Treba biti precizan.

 

Shto se tice klipovanja ako nemash orijentir koliko treba ti snage da zabacish na toj daljini badava ti svi klipovi sveta.Tacno je da klip shteti i najlon i pletenicu.Meni jeste al ne od nekoliko bacanja vec nakon duzeg vremena.A da navrcem tri puta ??? dosta je jedanput

 

A dal shimano il daiwa je stvar ukusa medjutim da je najbolje nije

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Pitanje za one koji imaju EMBLEM PRO, imam novu masinicu, nikad pecano, ali mi nesto krci u njoj kao da struze mlin za kafu, kao da struze metal o metal!!!  Sto mi je cudno, to se desava samo kada okrecem lagano, cim ubrzam ne cuje se nista!! Kupljena danas i imam racun pa me zanima da li je to OK ili da je vracam!!!

Link to comment
Share on other sites

Quote

Pitanje za one koji imaju EMBLEM PRO, imam novu masinicu, nikad pecano, ali mi nesto krci u njoj kao da struze mlin za kafu, kao da struze metal o metal!!!  Sto mi je cudno, to se desava samo kada okrecem lagano, cim ubrzam ne cuje se nista!! Kupljena danas i imam racun pa me zanima da li je to OK ili da je vracam!!!

 

 

Vracaj druze odmah ko zna sta su ti uvalili  :rofl:  :rofl:

Sala mala - normalno je sto se cuje. A cuju se dve metalne sipkice koje se nalaze na viljusci rotora, i sluze da sprece najlon da se uvuce pod spulnu. Kada ubrzas priljube se uz rotor i ne cuje se nista. Skini spulnu i pogledaj sa unutrasnje strane rotora pa ce ti biti jasno.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...